ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

В

Вори

Гостин
Ај да не листам позади сега.Кога точно почнуваме со факултет,конкретно политички студии(ваљда исто е за сите)?
Слушнав дека во Борис Трајковски,ама не знам ни точен датум ни точно време.
Добро да му ебам мајката,никој не знае?Никој жив не нема информирано.На страната од Правен пишува дека од 19-ти.А што е со муабетите дека од 15-ти,што е со Политички конкретно?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Добро да му ебам мајката,никој не знае?Никој жив не нема информирано.На страната од Правен пишува дека од 19-ти.А што е со муабетите дека од 15-ти,што е со Политички конкретно?
Na 19 pocnuvaat site. Toa 15 e za vo sala BT. Ako sakas da prisustvuvas nikoj ne ti brani. Ne znam sto tolku ste se zapnale. Pisuva ubavo na stranata :)
 
В

Вори

Гостин
На тој датум ќе се даваат индекси или нешто?Што е со петокот?Што ќе биде тогаш?Нигде детално нема,не можеме да сонувмае ние што ќе се случи јеботе.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
На тој датум ќе се даваат индекси или нешто?Што е со петокот?Што ќе биде тогаш?Нигде детално нема,не можеме да сонувмае ние што ќе се случи јеботе.
Koj petok? Sto ti treba petok? Ubavo pisuva deka ke se zapocne na 19.
Indeksi demek ke se davaat, zamisli kolku brucosi ke ima i presmetaj dali ke gi dadat na site :)

Jas te sovetuvam da si dojdes vo Nedela vo Skopje i vo Ponedelnik da prisustvuvas na prviot akademski cas :)
 
В

Вори

Гостин
Брате,четврток е 15-ти,така?Значи автоматски петок е 16-ти и штом на 15-ти се оди во Борис,тогаш на 16-ти треба нешто да се прави така?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Брате,четврток е 15-ти,така?Значи автоматски петок е 16-ти и штом на 15-ти се оди во Борис,тогаш на 16-ти треба нешто да се прави така?
Ama na 19 se pocnuva! Sto vrska ima 16 sea? Taka odlucile da napraat oti sigurno nekoj od glavnite ke e zafaten :) Minister, rektor, dekan ili sto ti znam tamu :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На тој датум ќе се даваат индекси или нешто?Што е со петокот?Што ќе биде тогаш?Нигде детално нема,не можеме да сонувмае ние што ќе се случи јеботе.
Значи убаво пишува на страната почетокот на предавањата е од 19ти.

На 15ти ќе има церемонија во БТ. (незнам ни дали официјално ќе има годинава). Таму е бла бла, обраќање на ректорот, и давање по 1-2 индекси на најдобрите од секој факултет.
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
Брате,четврток е 15-ти,така?Значи автоматски петок е 16-ти и штом на 15-ти се оди во Борис,тогаш на 16-ти треба нешто да се прави така?
jas mislam ti da si se otkazas od fakultet,za takvi nepismeni kako tebe fakultet ke bide :cuden:poim
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Колеги, погледнете што пишува во силабусот за Политички систем (3 семестар)

Studentot mo`e da osvoi 100 poeni i toa:
15 poeni od prv kolokvium (elektonsko polagawe na materijata od prvite {est nedeli)
30 poeni od prv kolokvium (esejski pra{awa na materijata od prvite {est nedeli)
15 poeni od vtor kolokium (elektonsko polagawe na materijata od vtorite {est nedeli)
30 poeni od vtor kolokvium (esejski pra{awa na materijata od vtorite {est nedeli)
10 poeni od aktivnost

А кај силабусот за Стварно право пишува "ИСПИТОТ ПО ПРЕДМЕТОТ СТВАРНО ПРАВО СЕ СПРОВЕДУВА УСНО.

"
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Колеги, да не знае некој случајно линк или слика до потврдата за презапишување предметна програма (која се дава со уплатница за презапишан предмет) која би можел да ја испечатам за да не треба да одам на студентски?
Знам на времето имаше такво нешто на сајтот на правен, па ако случајно некој го зачувал да ми помогне.
Би ми завршиле голема работа, фала однапред!
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
За упис на 3та колку кредитит требаат? Може и по ПП да ми пишете ако знаете.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Aj prasaj ja pa pisi:) kako be so ni menja? Menja i toa mnogu :)
Што бидна со ова, има некој сигурни информации ? на страната не пишува ништо . Јас ке го презапишувам сега стварно право и незнам што ке важи. на силабусот пишува дека испитот ке биде усно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom