Можна ли е таква бременост?

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Мислиш дека не може да се забремени во базен? Знам со сигурност дека може, дури имам и слушнато за еден случај во Кавадарци. Во езеро не може, бидејќи има повеќе капачи.
:nesvest:
Оооо Господеее :pop:
Уште така да се остануваше бремена...
Туку од кај знајш, ако ти свршит на цицки можда сперматозоидите ќе пропатувет сами до таму, :motor: и оп, бебе.
И тикви со расол, бремена од предсемена течност.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ме интересира и ме копка многу... Вака..

Пред секс нормално предигра и разни други работи...знаеме дека кај машките од пенисот излегуваат оние 2-3 капки лигава материја...

Ако се има после таа предигра незаштитен однос ( без на крај свршување внатре ) можно ли е од тие 2-3 капки што излегуваат на почетокот девојката да забремени ???

Фала однапред!
мрзе ме да читам коментари така да мош до сеа ти имат х пати одговорено.... Инаку тоа се вика предсемена течност и самото име ти кажува дека не е плодна...шо значи.....
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Па и татко да станеш не е лошо богами..:) со ќе ти фали ? :poss:
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
ич да не се секираш, до сеа милон пати ќе испушти такво и продолжуем со сексот и до сега нишо. а да идам да се проверам јас да не сум неплоден а???
:raz:
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
ц ц ц ц ја читав темава и ми дојде флешбек од 3 години уназад коа истово ми се деси, џабе се нервираш пријателе.... ојси и мавај си само, користи си кондом во плодни денови , во неплодни цепај без, само да пазиш зашто контрола треба за без кондом, и да, уште една голема работа, после секс со кондом , ако свшруваш во кондомот, провериси дали е скинат , се има дешавано, ако е, тоа грчкото предавничко апче ке го save the day ;) ! поздрав на сите, и имајте секс, здраво е! и секс со страф не е секс !
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Имам едно прашање и ќе ве молам за сериозен одговор.Прв пат имав секс без заштита и тоа многу ме плаши.Не сум потполно сигурен,али мислам дека не "завршив" внатре..Како и да е,постојат ли некои пилули/таблети за после однос кој ке помогнат?Фала
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Имам едно прашање и ќе ве молам за сериозен одговор.Прв пат имав секс без заштита и тоа многу ме плаши.Не сум потполно сигурен,али мислам дека не "завршив" внатре..Како и да е,постојат ли некои пилули/таблети за после однос кој ке помогнат?Фала
децааааааааааа ! користете куртони, пријателе, шо си прајш неубајни на душата и ебаш незаштитен, 5 минути слатко цел живот татко(освен ако си за абортус ЊТФ -,- ) треба да се пази на тие работи, сеа зависит коа си имал, прочитај малце уназад имат некој апчиња до 1-2 дена после то работает , ;)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
децааааааааааа ! користете куртони, пријателе, шо си прајш неубајни на душата и ебаш незаштитен, 5 минути слатко цел живот татко(освен ако си за абортус ЊТФ -,- ) треба да се пази на тие работи, сеа зависит коа си имал, прочитај малце уназад имат некој апчиња до 1-2 дена после то работает , ;)

Абе тебе ти е смешно ја се мучам :) Крив сум јбг затоа барав помош..Иначе вечерва беше после полноќ накај 3 негде..Ако знае некој повеќе ок ако не сепак ке си идам на гинеколог.Уште тоа ми останува :D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Мислиш дека не може да се забремени во базен? Знам со сигурност дека може, дури имам и слушнато за еден случај во Кавадарци. Во езеро не може, бидејќи има повеќе капачи.
Или си дете или се зафркаваш .
Не е возмозно тоа ,таа што ја викаш од кавадарци не мозе да се доказе дека била забременета од базен плус тоа носела и костим за капење или мозеби имаат тие нудистички базен .
--- надополнето: Oct 20, 2011 10:41 AM ---
децааааааааааа ! користете куртони, пријателе, шо си прајш неубајни на душата и ебаш незаштитен, 5 минути слатко цел живот татко(освен ако си за абортус ЊТФ -,- ) треба да се пази на тие работи, сеа зависит коа си имал, прочитај малце уназад имат некој апчиња до 1-2 дена после то работает , ;)
Плус со кондом мозе и внатре да и свршиш што те остава на обаци .
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Или си дете или се зафркаваш .
Не е возмозно тоа ,таа што ја викаш од кавадарци не мозе да се доказе дека била забременета од базен плус тоа носела и костим за капење или мозеби имаат тие нудистички базен .
На што се мисли поточно, дека оваа од Кавадарци забременила од секс во базен или забременила од водата зошто некој свршил во неа?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
На што се мисли поточно, дека оваа од Кавадарци забременила од секс во базен или забременила од водата зошто некој свршил во неа?
Се мисли на тоа дека се напила од водата додека пливала во базенот, а некој се свршил во неа претходно. При тоа, таа не носела од оние специалните купачи против бременост што се, мислам едноделните.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Брееееееее што нема да прочитам

Така сперматозоидите нуркаат во вода и оп влегуваат кај тебе. Хахаха, децааааааааааааааааааааааааа од која планета сте?

Сперматозоидите не можат да преживеат ниту надвор долго време, а не па во вода во која има хлор и 100000000 работи;)

А за останување бремена после секс во вода, мн нормално дека може ако ти сврши внатре. Ама онаа првата опција...:tapp:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
На што се мисли поточно, дека оваа од Кавадарци забременила од секс во базен или забременила од водата зошто некој свршил во неа?
На што се мисли поточно, дека оваа од Кавадарци забременила од секс во базен или забременила од водата зошто некој свршил во неа?
Батали што ти казува прикаски другарка ти форумџика .
Тие се имаат таму ебено 100 % да ебиш во базен не е мала работа .
Јас имам ебено во полна када и е страсно добро а во базен мозе да замислам ,ама како што не му ја мислам мозно е да има некој таков потег само ме стра од камерите малку .
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Батали што ти казува прикаски другарка ти форумџика .
Тие се имаат таму ебено 100 % да ебиш во базен не е мала работа .
Јас имам ебено во полна када и е страсно добро а во базен мозе да замислам ,ама како што не му ја мислам мозно е да има некој таков потег само ме стра од камерите малку .
Или ја згрешила работата на суво, па ај после пивнав од водата хахаха.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Се мисли на тоа дека се напила од водата додека пливала во базенот, а некој се свршил во неа претходно. При тоа, таа не носела од оние специалните купачи против бременост што се, мислам едноделните.
Имам читано исти случаеви, туку прашањето ми е дали ако истовремено го плукнеш можеш да забремениш пак? Јас кога пливам водата што ми влегува ја плукам. Сигурно и многу девојки. Како предсемената течност од пенисот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom