Најдобрите Научно-Фантастични (SciFi) Серии

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Порано на сител тв, имаше многу добри серии (Зборам за периодот околу 2000 год и навака ) незнам точно кога беа, но имаше 5 серии од најдобар тип една по друга.
Знам играше и Outter Limits тогаш, и имаше една, со еден човек кој има временска машина и се “реинкарнираше“ во луѓе во минатото со цел да исправи некои грешки.
Доколку некој знае за која серија станува збор, нека кажи многу добра беше да ја симнам:)
Quantum leap
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Stragate Sg1/ Atlantis - ја обожавам :)
Smallvile - ја спуштив минатиот месец (сите сезони) и ја изгледав за еден месец :D хахах што значи одлична е.
Batlestar Galactica - малку ја имам гледано, некако почеткот не ми беше баш интересен. Ама мислам дека треба да ја гледам според вашите коментари :)
Farescape е исто така добра
Па има и други добри sci-fi серии али првите две ми се омилени :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
1. Стар трек.... оригинал
2. Освојувачи .... со Рој Тинис
3. Одмазници ...со Дијана Риг
4. Изгубени во вселената
5. УФО
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
1. Стар трек.... оригинал
2. Освојувачи .... со Рој Тинис
3. Одмазници ...со Дијана Риг

4. Изгубени во вселената
5. УФО
За овие две серии не сум слушнал. Дали го знаеш нивниот наслов на англиски ?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
За овие две серии не сум слушнал. Дали го знаеш нивниот наслов на англиски ?
Сериите се од постар датум, немој во нив да очекуваш некои спектакуларни визуелни ефекти, содржината е битна...

еве некои клипови


 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
SeaQuest DSV
Некој нешто за серија да каже. Знам дека ја имам одамна гледано. Ама она баш одамна можда пред 10 години на ХРТ ја даваа:)
Ја имате ли гледано и има ли некаде од нетов да се спушти :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Farscape ! Мислам дека ја даваја на МТВ1 пред едно 5-6 години,не сум сигурен.
Одлична серија,одлична приказна,разработено сценарио па и специјални ефекти за тоа време! Препорака еве од мене до сите кои обожаваат вакви серии!

П.С. Доколку ја најдe некој со добар видео квалитет......линк по ПП :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Farscape ! Мислам дека ја даваја на МТВ1 пред едно 5-6 години,не сум сигурен.
Одлична серија,одлична приказна,разработено сценарио па и специјални ефекти за тоа време! Препорака еве од мене до сите кои обожаваат вакви серии!

П.С. Доколку ја најдe некој со добар видео квалитет......линк по ПП :)
Ja симнав пред некој ден FARTSCAPE ако сакаш ќе ти испратам торенти за неа сите 4 сезони + крајните две продолженија
 
V

Vollstandig

Гостин
Замре темава некако, значи шо имаше, имаше од серииве и ништо повеќе не излезе, само олд скул сериите уште држат место, како Farscape, The Outter Limits, Quantum Leap итн...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Го нејќам жанров! :) Ништо немам гледано.

Освен ако се рачуна Terminator: The Sarah Connor Chronicles
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Stargate SG-1/Atlantis/Universe (баш по тој редослед), Battlestar Galactica, Star Trek TNG/Enterprise (само тие ми се досега гледани), V, Fringe...
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Star Trek Voyager(Највеќе поради Капетан Џејнвеј, многу добра глума), Enterprise(најновиот СТ серијал) Battlestar Galactica.
А сакам да ја симнам и Фарскејп ама да завршам со Two and a half men, па после :).
 
С

Спенсер

Гостин
Прегледај го приврзокот 39167
Farscape. Мислам дека никој не ја спомна. Една од најдобрите SciFi серии според мене. Оригинална и креативна серија со одлични ефекти, многу добро сценарио, интересни ликови и на моменти дури и многу комична. Сигурно повеќето од вас гледале барем неколку епизоди од серијава бидејќи едно време ја даваа на МТВ :wink:
Јас се решив да си ја симнам :) На Мтв незнам до каде стигнаа,и сеа од поново си ја симнувам :)

Серијата поради чие прекинување би го убил одговорниот за нејзиниот прекин на мтв... и една од причините што ја мразам таа бедна "телевизија"
златен торент... :) :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
STAR TREK VOYAGER ми е најомилена ама и сите останати од STAR TREK ги додавам на листата. Иначе би сакала пак да ги даваат STAR TREK и тоа маратонски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom