ИЗДАВАЊЕ НА УВЕРЕНИЈА ( ЛИЧНИ КАРТИ, ВОЗАЧКИ ДОЗВОЛИ И СЛ. )

Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Колку ке ме кошта полагање за кола В..??
Јас сум од Прилеп, сега ќе полагам, значи авто школа ми е 10000(Кај тебе не знам колку е) + некои 10000 за полагања, лекарски , прва помош, сметај минимум 20000. Под услов автошколата да е 10000.
 
?

..........

Гостин
Јас сум од Прилеп, сега ќе полагам, значи авто школа ми е 10000(Кај тебе не знам колку е) + некои 10000 за полагања, лекарски , прва помош, сметај минимум 20000. Под услов автошколата да е 10000.
Па сигурно исти е или тука некаде цената за афто школа, значи еми неми 500 еври...:)
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Денес барав да ми се издаде пасош по итна постапка. Ова што се случува не е ни видено, ни чуено. Ех каде ќе одиме со ваква држава каде лични документи неможат да се извадат за 2 милиони луѓе...дефинитивно крајно разочарана сум.
Само што ме закажаа женската на шалтер ми вели да си носам кога ќе се сликам валиден документ со мене, а мене и личната карта ми е истечена, пријавена сум пред 3 месеци и ме закаажаа за 25.10.2010 година. Заклучокот е дека е невозможно да се извади пасош по итна постапка. Нема никој со кој да се разговара, не помага ни молба, ни ништо.

Така во понеделник ќе имало некоја раководителка таму, па со неа треба да разговарам. На милост или немилост незјина ќе биде целата оваа работа. Само ми е жал што оваа прекрасна земја не заслужува толку неодговорност, толку доцнење, толку неписмени луѓе.

Или како што би рекол некој, ред е да се бара некој пријател, инспектор итн. Се така функционира во оваа кутра државичка. Ама се дури одат така работите ќе останеме она што сме.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Za Radica
znaci za ova pisav podole, vidi objasniv, ako ti e istecena licnata karta bi trebalo da ti povedat povedat po brzsa postapka i za toa zaedno :)
Vidi dole objasniv za slicen slucaj
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Za Radica
znaci za ova pisav podole, vidi objasniv, ako ti e istecena licnata karta bi trebalo da ti povedat povedat po brzsa postapka i za toa zaedno :)
Vidi dole objasniv za slicen slucaj
Јас разговарав со еден од инспекторите. Нема шанса да се извади лична карта по брза постапка.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Балкански срања- измишљотини дебилни- брзи,успорени, итни постапки- кој кого лаже !!!!! него поарно е ќут и трај -
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи немам никаков важечки идентификационен документ,ни ЛК ни пасош а возачка не ни имам.Со истечена лк мајка ми се јавува да ми закаже термин и им кажува дека ми е истечена и тие ми закажуваат после 2 години да идам да се сликам.А да да ен заборавам,и рекла на мајка ми таа паметната МЛАДИ СМЕ ЌЕ ПОЧЕКАМЕ.
Сега ќе им отидам во Беко и ако нема друго чаре лом ќе се направам.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Епа ако сакате да ви бидат побрзо направени, збогатете ја државната каса со 7-8 иљадарчиња :). Глупа бирократија.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Значи јас феномен сум :) Одам некни в полиција, пошо ми истекуваше в понеделник ЛК, гужва еден куп. Јас си поминувам, влегувам во едната од канцеларите кај што сликаат. - Здраво , за сликање. И чоеков ми вика - Ете седни си тука :) Си седнав, ме слика, му дадов документите, и ми вика дојди по 3 недели да си ја земиш :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи немам никаков важечки идентификационен документ,ни ЛК ни пасош а возачка не ни имам.Со истечена лк мајка ми се јавува да ми закаже термин и им кажува дека ми е истечена и тие ми закажуваат после 2 години да идам да се сликам.А да да ен заборавам,и рекла на мајка ми таа паметната МЛАДИ СМЕ ЌЕ ПОЧЕКАМЕ.
Сега ќе им отидам во Беко и ако нема друго чаре лом ќе се направам.
Возачката барем за недела дена ти ја прават, 1000 денари е итна постапка, тоа барем извади го, најлесно е :pos:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Возачката барем за недела дена ти ја прават, 1000 денари е итна постапка, тоа барем извади го, најлесно е :pos:
Возачка вели дека воопшто нема,т.е дека најверотно нема положено :)
 
К

Кики.

Гостин
некој да не знае како да извадам меѓународна возачка? :)
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Што документи треба за да извадам (прва) возачка дозвола ? Ми спомнаа две слики треба да однесам, нели таму ќе ме сликаат, зашто бараат слики ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom