Што подобро помните: лица или имиња?

Лица или имиња? Што подобро помните?

  • Лица

    Гласови: 145 57,5%
  • Имиња

    Гласови: 28 11,1%
  • И двете

    Гласови: 53 21,0%
  • Ниедно, не се замарам

    Гласови: 26 10,3%

  • Вкупно гласачи
    252

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
па зависи...имиња секогаш памтам а лица слабо...е сега ако има нешто специфично можам лесно да ја запамтам личноста(на пр некоја чудна фризура) ..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Големината на цицките и симетричноста на задникот го памтам најмногу кај женските.

Кај машките не се замарам.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Лица.

Имиња може и да не запамтам, ама ако некого еднаш видам, ќе знам дека сум го/ја видел, макар и воопшто да не направиме муабет.
 
S

Sookie

Гостин
Повеќе памтам лица и многу се нервирам оти не се сите лица за памтење :wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Лица.Фаца не заборавам ама дур ја поврзам со име треба време да помине.
На времето ми се имаше десено да идам со една девојка скоро две недели и да не ми текнува како се викаше па користев ситуации при запознавање со други луѓе да ја оставам сама да се представи за да се подсетам.Нормално,таа врска имаше брз и неславен крај а мене и ден-денес не ми текнува како се викаше:toe:.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Уф, лица, дефинитивно. Многупати сум се нашол во непријатна ситуација, кога на личност која сум ја видел само еднаш, иако сум ја запомнил, не сум и' го знаел името, па сум избегнувал директно обраќање, се додека некако, „отстрана“, не сум дознал како се вика. :kesa:
 
G

Giggles

Гостин
И лица и имиња. Па дури и ситуации во кои сум ги видела или запознала.Се е по хронолошки распоред :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
имиња така така.. фаци воопшто не памтам..ми се има десено со една другарка да се запознаам 7 пати :kesa: топката мислеше намерно и го правам тоа :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom