Аватар - најскапиот филм во историјата!

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Напнавте со тоа Imax. Немаме кај нас и немаме! Знаеме веќе дека 100 пати е боље. -.- Не мора цело време да спомнувате.
 

M!ss V

...Supermassive...
Член од
1 февруари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
6
го гледав пред некој ден во кино рамстор и бев :vozbud:
бев толку воодушевена од целиот филм...секој чест за филмов :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Напнавте со тоа Imax. Немаме кај нас и немаме! Знаеме веќе дека 100 пати е боље. -.- Не мора цело време да спомнувате.
Брат ок се тоа, али постов мора да си го видиш во IMAX 3D, а не на обичен монитор.

Аууу лудило ти е постов на IMAX ако го глеаш. :P
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Два збора....покахонтас.

Неможеш со масивен буџет да ја покриеш основната грешка на филмов неоригиналност. Да беше оригинална приказна со такви спешл ефекти филмов ке беше масивно подобар од титаник или било кој друг мамут на филмската индустрија.

Арно ама кога стигнало да се даде пари за сценарио овие сконтале дека сите пари им отишле на спешл ефекти.

Јбг памет за следечи пут.
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Како и да е - најскап филм е, и најнови и нај екстра НЕШТА се користат во него =)))) Едвај чекам да го гледам...Деновиве-се надевам:turn:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Го гледав синоќа.
Не е Покахонтас него е скрос Dances with wolves со Кевин Костнер,така да,за оргиналност 0.На тие што не го гледале овој филм ке им биде супер а и вреди да се гледа,ако не за друго тогаш за визуелните ефекти кои се лудило.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Денес го глеав и стварно ми се допадна..многу интересен филм,мада морам да кажам дека има и подобри..:toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Конечно дојде моментот да го изгледам филмот. Најпрво бев скептик нуму да не го добијам она што одамна го очекував, со оглед на тоа што филмот е направен за IMAX кина или во 3Д, ние сепак немаме таква можност па си го гледавме во 2Д. Како и да е, јас сепак останав воодушевен од целите тие ефекти, флори и фауни, пејсажи, и врвна технологија.

На филмот му давам 9/10 без размислување. За некои можеби вредат само ефектите, но за мене НЕ, мене целата приказна ми беше возбудлива, посебно кога Џејк Сули влегуваше во неговиот аватар, не можев да верувам каква имагинација ни пружил Џејмс Камерон.

Во еден момент навистина посакав да се пронајдам таму меѓу нив, можеби и ќе се пронајдев да го гледав во IMAX кино, но и вака не беше лошо, и уште еднаш ќе напоменам ДЕКА ФИЛМОВИ КАКО ОВОЈ и 2012 Е ШТЕТА ДА СЕ ГЛЕДАТ ДОМА НА ДВД/КОМПЈУТЕР!

Ова треба да се долови, да се доживее, иако два ипол часа беа премногу, сепак издржав најнакрај посебно крајот кој не ме оставаше да здивнам.

Секоја чест, но според мене не треба да ги собери сите Оскари статуетки :nenene:
 

M!ss V

...Supermassive...
Член од
1 февруари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
6
ќе може линк за download на целиот soundtrack-от од филмов??:pipi:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
може ли некој да ми каже каде го даваат филмов односно во кое кино? мислам дека во рамстор го даваат али не сум сигурен и наравно колку е карта ? 150че или поскапа е картава? го имам дома на хард али не е филинг да го гледам на обичен коцкаст монитор де.. ни ефекти ни звук каок шо треба башка кино снимка ми е...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
може ли некој да ми каже каде го даваат филмов односно во кое кино? мислам дека во рамстор го даваат али не сум сигурен и наравно колку е карта ? 150че или поскапа е картава? го имам дома на хард али не е филинг да го гледам на обичен коцкаст монитор де.. ни ефекти ни звук каок шо треба башка кино снимка ми е...
Рамстор, од 13, 16, 19 и 22 часот.

Само не ме фаќај за збор дека има прикажувања и од 13, бидејќи видов во киното тоа залепено на лист, ама не знам дали беше само за тој ден или генерално додаден термин.

Карта за првите два термина (13, 16) е 120 денари, а за вторите два е 150 денари.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
фала на информација мац.. за од 13 сигурно нема тој термин да одам.. ако одам ке одам приквечер...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Филмот е добар особено визуелните ефекти се бомба ма да малу е крадено по нешто ама сепак добро се покажа:).
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Можи некој да ми прати превод за филмов???/
ПЛС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom