Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Koa ke se vrati Pato? Da go staam kec..
хаха на клупа ќе биде, па веројатно ќе влезе

може само пари да фаќаш на него, за друго не се надевај! :helou:














само немој да вратиш: и за Кака така викавте :pos2:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Значи овие од Фиорентина како игрет да не прајми муабет и таман тргаме во напад и ќе почнит некој да ми се тегнит на терен демек повреда... Олку корни прв пат гледам :tv:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Имаше убав притисок, незнам колку корнери се изведоја. Да се продолжи второ полувреме со ваква иницијатива ќе се залепи гол гарант. Роналдињо 2 пати со гла од гол линија ја извадија.

Иначе Бориело не можи да го поднеси Хунтелар, само се нервира ко ќе се изсебичи. Можеше Хунтелар да му намести 100% една на Бориело ама се изсебиче ко пичка.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Пато го нема на клупа вечерва , ќе го има за Џенова
Да да, сега се сетив.

Што бе нема никој а? :pos2:

Пирло наш почна да дрибла напред како Роналдињо, едно три пати им ја скрши кичмата со иста финта само штета што не проаѓа него стои во место. :pos2:

Рони партал ги прави, ги проаѓа ама или лошо ќе даде или ќе изсебичи и ќе шутира од мртов агол. Напред добро се игра се создаваат шанси, во одбрана Силва маме ебава не го ни забележувам Фавали покрај него.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Имаше убав притисок, незнам колку корнери се изведоја. Да се продолжи второ полувреме со ваква иницијатива ќе се залепи гол гарант.
До 36 мин имаше 7 корнера и после не броев:)
Супер иницијатива само уште завршница фали,ако продолжиме со ова темпо ке биде:)
ФОРЗА МИЛАН:vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
И ајде објаснете ми го фајдето од тоа што зуби го прави на оваа утакмица и едно 5-6 уназад ?

Многу ниско паднавме ако тоа е се од главната ѕвезда на милан....:tapp:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
то је то.. нејќам да коментирам многу а и немам желба,само да ја честитам победата..нека ни се множат,и честито 3та позиција :smir:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Cestita Pobeda,samo ne mi e jasno zasto go smeni Sidorf koga mozese komotno da go smeni anbruzini i taka od avion se gledase deka ke dobie vtor zolt,mansini uste ednas pokaza deka e izguben vo svemirot a antonini jasno stava do znaenje deka treba da se kupi kvaliteten lev bek. Pirlo,tiago i sidorf srce ostavija na teren a i zambrota pozitivno iznenadi,roni i borielo solidni kako i sekogas a huntelar prodolzuva so razocaruvacka igra.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Абате, природна позиција-десно крило
Хунтелар, приридна позиција-шпиц
Хунтелар на позиција на Абате> Абате на позиција на Абате.

Замброта, молим те умири од нешто ниезлечиво, кога те гледам склет ме фаќа одвратен си ми и одсекогаш си ми бил.
ии аман сезонава дај заврши веќе еднаш и од година со нови сили и нови Јепеси да бркаме нови успеси :).
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
За пенало не бев многу убеден пред да видам снимката. И немом да замислам шо сакаше да напрај кој и да беше тој одбранбенио, падна на земја со двете нозе го покосе Бориело, а топката ја остај на место место само да ја исфрли.

Ама то е то и од ваква победа не ми се лоши. Ама во одбраната со враќањето на Фавали каква сигурност се воспостави. Не ми се верваше дури дека ова ќе го речам. Замислете која посрана сезона беше, Онјеву се одјаве уште од старт, Каладзе нешто ја посра работата најверојатно не вервам дека е повреден, Бонера по повредата стана најголем саботер и сакале или не да признајме по повредата на Неста Фавали ја спаси сезоната. Замислете да игравме со Бонера или недај боже со Одо.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
За пенало не бев многу убеден пред да видам снимката. И немом да замислам шо сакаше да напрај кој и да беше тој одбранбенио, падна на земја со двете нозе го покосе Бориело, а топката ја остај на место место само да ја исфрли.

Ама то е то и од ваква победа не ми се лоши. Ама во одбраната со враќањето на Фавали каква сигурност се воспостави. Не ми се верваше дури дека ова ќе го речам. Замислете која посрана сезона беше, Онјеву се одјаве уште од старт, Каладзе нешто ја посра работата најверојатно не вервам дека е повреден, Бонера по повредата стана најголем саботер и сакале или не да признајме по повредата на Неста Фавали ја спаси сезоната. Замислете да игравме со Бонера или недај боже со Одо.
Da imame predvid deka favali ima skoro 40 godini i edno vreme igrase po dve-tri utakmici nedelno,ako se prasuvam jas idealna zamena na toa mesto bi bil norvezanecot od Fulam,likot e SBEP so 195 sm,ne mi e jasno zasto go cuva albertazzi koj e najdobar mlad bek vo italija.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Фиорентина осудени од господ да губат 1-0 од милан на гости

и 0-2/3 домашен

господ не ве сака

чедо божјо:pop::pop::pop:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Da imame predvid deka favali ima skoro 40 godini i edno vreme igrase po dve-tri utakmici nedelno,ako se prasuvam jas idealna zamena na toa mesto bi bil norvezanecot od Fulam,likot e SBEP so 195 sm,ne mi e jasno zasto go cuva albertazzi koj e najdobar mlad bek vo italija.
Милан ке иде на ефтини млади варијатни,највероватно Астори,Каљари одредиле цена од 5 мил:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom