Сестрите на нашите момчиња...

Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Ужасно почнува да ме нервира сестрата на мојот дечко со кого сме заедно во врска веќе 6 месеци...во почетокот беше мн добра комуникативна,се додека не помина подлог период и почна да лицемери и да ми прави секакви фаци...вели дека многу сум и интересна...еве некои случки што ми се имаат случено
Еден ден уште во почетокот на нашата врска бевме излени...а мојата блуза беше со мало деколте...таа веднаш почна да се засмева и заедно со нејзиниот дечко нешто се смешкаа...нејзиниот поглед се насочи кон мојата блуза и веднаш сватив за што станува збор...:toe:

Исто така еднаш додека бевме во ресторани со мојот дечко и моите другарки...таа дојде со нејзиниот дечко и некој др пар....по некое врееме почна да звони телефонот на моето момче...со непознат....и тој крена но некој затоври и така повеќе пати...а тој се чудеше кој може да биде...јподоцна јас го зедов телефонот и му кренав на тој што ѕвонеше од соседната маса дечкото на неговата сестра како се смее...а потоа и таа се придружи во смеењето...потоа тој му кажал на мојот дечко (кој беше толку нанервиран) дека ѕвонел од досада и немало што да прави....навистина нз што се случува...

И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....

Сакам да прочитам милења за ова....и напишете некоја ваша случка
:back:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ужасно почнува да ме нервира сестрата на мојот дечко со кого сме заедно во врска веќе 6 месеци...во почетокот беше мн добра комуникативна,се додека не помина подлог период и почна да лицемери и да ми прави секакви фаци...вели дека многу сум и интересна...еве некои случки што ми се имаат случено
Еден ден уште во почетокот на нашата врска бевме излени...а мојата блуза беше со мало деколте...таа веднаш почна да се засмева и заедно со нејзиниот дечко нешто се смешкаа...нејзиниот поглед се насочи кон мојата блуза и веднаш сватив за што станува збор...:toe:

Исто така еднаш додека бевме во ресторани со мојот дечко и моите другарки...таа дојде со нејзиниот дечко и некој др пар....по некое врееме почна да звони телефонот на моето момче...со непознат....и тој крена но некој затоври и така повеќе пати...а тој се чудеше кој може да биде...јподоцна јас го зедов телефонот и му кренав на тој што ѕвонеше од соседната маса дечкото на неговата сестра како се смее...а потоа и таа се придружи во смеењето...потоа тој му кажал на мојот дечко (кој беше толку нанервиран) дека ѕвонел од досада и немало што да прави....навистина нз што се случува...

И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....

Сакам да прочитам милења за ова....и напишете некоја ваша случка
:back:
Искрено па и дечко ти да те сакаше толку немаше да дозволи сестра му да се заебава со тебе.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Партнери би било зборчето за во насловот, ради намалување на тензијата која се ствара со дискриминирањето. :back:

However, знае да ме нервира сестрата да женска ми е, иако е веќе скоро жена и иако ја немам ни запознаено, али she's quite a bitch somethimes, from what I hear.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И? Сестра ко сестра, се некои бубачки имаат во главите, со неа си во врска ти? Или па од неа ти зависи нешто... не. Епа стај ја на игнор и гледај на вам двајца да ви биде се во ред. Кажи му отворено на твојот дечко за проблемот, и избегнувај ја т.е избегнувајте и излегување со неа.

Зона... ако сестра му била во ред немало ни да ги прави овие глупости.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
И? Сестра ко сестра, се некои бубачки имаат во главите, со неа си во врска ти? Или па од неа ти зависи нешто... не. Епа стај ја на игнор и гледај на вам двајца да ви биде се во ред. Кажи му отворено на твојот дечко за проблемот, и избегнувај ја т.е избегнувајте и излегување со неа.

Зона... ако сестра му била во ред немало ни да ги прави овие глупости.

Ова.

И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....

Сакам да прочитам милења за ова....и напишете некоја ваша случка
:back:

Е шо има ова да ти смета ? Шо фактор си ти за неа ?
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Дечко ти некој ептен мирен изглеа... дозволува сестра му да те зафркава а ти да се нервираш, и башка дечко и нејзин му титка со непознат(значи знае и кој е а ништо не презема), кажи му малу конкретно нека преземе мерки не да седи со главата во фиока. Ако таа му е сестра, дечко и нејзин не му е брат, една васпитно-поправна на него па да видиш како ќе предат и двајцата :pos:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Се прашувам, шо не го натераш дечко ти да се зачлене на Кајгана, и да го прочита постот па да му светне у главата и да и го светне на сестра му ?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....

Сакам да прочитам милења за ова....и напишете некоја ваша случка
:back:
И што ако они се дружат? Што врска има тоа со тебе? Имаат заеднички теми, си комуницираат и толку е. У осталом ти си со него не она.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
decko ti e miren 100% bidejki jas da sum na negovo mesto ke si broi zabite vo casa toj deckoto na sestra mu a i za sestra mu treba edna vospitna i kraj
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Детска работа.
Не знам што друго би можело да се каже на темава.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Шо не ја избришавте Форчн?
Јас барем дадов совет, а не ги дупев:toe:
Ама ок ако така сакате:


Младост-лудост.
Не знам што друго би можело да се каже на темава.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Jas so zborovi ima lom da ja napravam i toa pred site taka na masa kako sto ke se smee i ima da ja prasam "Ti devojko mi se ismejuvas za nesto ili mene taka mi se cini"? i ima da se zdtka i toa JAKO i uste nekolku recenici i ima vo mesto da ja zakopam,na taa ocigledno i fali osnovna kultura i ponas...ne bi mu se lutela na deckoto ama nejze pepel ke ja napravam :smir:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Повторно се јавуваат некои проблемчња со неа.Иксрено,почнав и воопшто да не се замарам за неа и не и обрнувам многу внимание,бидејќи не ни го заслужува.Но,сепак кога ќе дојдеме до конткат се случува постојано да се контраме ( и секогаш јас прва попуштам).Ма не и ќутам па што сака нека биде
Работам за АВОН и таа е заинтересирана за да купи нешто и и давам каталог и очекувам да ги плати земените производи до денот кога треба (а претходно и кажувам до кога е рокот на плаќање).Последниот пат се “изваде“ со тоа дека немала сеуште земено плата,се работи само за 100тина и нешто денари а производот и беше земен пред 3 недели,а бе алоо
Јас искерно сум духовита но кога ќе ми пиши ми се обрќа со зборови кои не знам од каде ги има прочитано и баш неодамна на една слика ме има таганто како бубалица :vozbud:Има 20 години а јас 18,по зборувањето се осеќа дека некако гледа ко мене како помала,а најсмешно ми беше кога ми рече дека не жали ние што учиме (јас сум на факлутет,а таа работи)Поминаа 2 години а таа не се запиша
и оваа година правеше мн избор а на крај пак заврши дома
СЕКОЈА ЧЕСТ
...
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Мој пријателски совет ти е да седнеш со сестрата на дечко ти и НА КУЛТУРЕН НАЧИН да и кажеш се што ти лежи на душа. Секогаш сум поштувал искреност и мислам дека тоа ти е единствен начин, еднаш засекогаш, да ги разрешиш сите проблеми со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom