Старки штикли

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Епа ај замисли некоја тешка рокерка или металка на штикли...Не иде.Нека си носат таму шмизлите штикли и нека не дираат кај шо не треба :)
Офф маки...немојте вакви бисери јавно по форуми.

Назад на темава: Поголема глупост од овие старки-штикли не би можеле да измислат. Незнам дали повеќе ми се смешни или одвратни на изглед.

Промашај.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ај ова некако се трпит.





Ама ова е катастрофа невидена. Не би ги носела ни’ под разно, ептен лоша комбинација. Поготово оние на плута :uplav: :pov:.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Изгледа оваа ‘мода‘ им удрила во глава на многумина.
Жалам што морам да кажам дека пред малку видов една која носеше исти овакви.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
ГРОЗНОО. Серџио Роси за во Аушвиц!!!!!!
Никогаш никогаш и никогаш нема да облечам нешто вакво , гадно.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Јас лично не се сложувам со тоа.За шмизла се знае шо е и за Каролина Гочева се знае то е.Старките се знае кој треба да ги носи и кој ги носел години години уназад.Мене ми смета кога ќе видам секој да ги носи.И ми смета шо единственото нешто шо од секогаш ми се свиѓало сега кој стаса го мкне.
Аиии..што се нема да прочитам значи. Муабетов е смешно детски ко демек ако носи некој штикли не смее да носи патики :uvo:
глупости ал си се изнасмеав :pos::pos::pos:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Добро, некои парчиња стварно се бесмислени...ама нешто како овие би носела дефинитивно ...мн ми се кул.







 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Оу Мај Гад. Уште шо нема да смислат :nesvest::nesvest:
Ова си нема везе. Старки се старки, штикли се штикли. Нема шо да ги мешаат.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
старките беа на времето знак за рокери металци и слично.А сега почнаа сите да ги носат.Единствено тоа ми е жал.Јас сум голем обожавател на конверс посебно и криво ми е кога ќе видам шмизлетина си розеви старки :uvo:
ееееееееееееее стварно немаш врска...како ти да си ги измислила патиките еј!!!!баш ги имам сини,сребрени,златни а планирам еве баш оваа есен и розеви да си земам :helou:
Совршено ми се уклапаат у стилот,ги комбинирам на најралични можни начини и не ми е потрЕбен некој (кој се нервира зашто е ограничен да носи само црни старки) да ми кажува дека шмизли не треба да носат старки,ова она,бла бла,... ОЛАДИ! :vozbud:

имам вакви старки на штикла (од пред три сезони)!!леле ама сте ограничени у тоа креативноста еј!! мора да е се клише?патики се патики јес и они си постојат и слободно си ги носете,ама ова се едноставно штикли со поспортски изглед ( DSQUARED стил дали ме разбираш?) е сеа тие шпицестите и мене не ми се нај,ама тие на nike да ги имам ооооо како би нашла како да ги искомбинирааааам па па...нека постои оригиналност во изгледите,не мора сите да се униформирани.ја подржувам секоја различност во секој случај (добро де не баш секоја :nenene:) :salut:

Епа ај замисли некоја тешка рокерка или металка на штикли...Не иде.Нека си носат таму шмизлите штикли и нека не дираат кај шо не треба :)
леле немој да коментираш за МОДА или било какви теми поврзани со тоа EVEEEEEER PLEASE :tapp:
И баш аутфитот шо си го опишал е супер:кожена јакна(тешка рокерка) на штикла - тооооп!!!
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
ееееееееееееее стварно немаш врска...како ти да си ги измислила патиките еј!!!!баш ги имам сини,сребрени,златни а планирам еве баш оваа есен и розеви да си земам :helou:
Совршено ми се уклапаат у стилот,ги комбинирам на најралични можни начини и не ми е потрЕбен некој (кој се нервира зашто е ограничен да носи само црни старки) да ми кажува дека шмизли не треба да носат старки,ова она,бла бла,... ОЛАДИ! :vozbud:

имам вакви старки на штикла (од пред три сезони)!!леле ама сте ограничени у тоа креативноста еј!! мора да е се клише?патики се патики јес и они си постојат и слободно си ги носете,ама ова се едноставно штикли со поспортски изглед ( DSQUARED стил дали ме разбираш?) е сеа тие шпицестите и мене не ми се нај,ама тие на nike да ги имам ооооо како би нашла како да ги искомбинирааааам па па...нека постои оригиналност во изгледите,не мора сите да се униформирани.ја подржувам секоја различност во секој случај (добро де не баш секоја :nenene:) :salut:


леле немој да коментираш за МОДА или било какви теми поврзани со тоа EVEEEEEER PLEASE :tapp:
И баш аутфитот шо си го опишал е супер:кожена јакна(тешка рокерка) на штикла - тооооп!!!
Те поддржувам за муабетот дека старките не се само на рокерите или металците. Ако е така зошто ги прават и розеви, зелени, златни... :) Едноставно секој нека си ги искомбинира со стилот. А за штиклите океј е тоа што тебе ти се свиѓаат и немам ништо против да си ги носиш, ама мене ми се некако мнооогу грди:toe:

Не викај два пати, тоа им е следно :pos:









И пума.





Еве ги и Адидас, да не бидат покуси и тие.


Али на Адида засега водат во штикли, бар за мене најмногу личат на штикла вистинска. Мада и тоа никогаш не би купила ама сепак од се останато е најдобро.

Во секој случај овие штикли се срање и оние кои ги носат да не се чудат што луѓето околу нив се смејат. Не бе ова нема М од мода.
Хахаха леле најкот плавите се... ќе повратам:tapp:
Иначе најнормални (ако може така да се рече) ми се пумата, тие отворените
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Ужас,ужас и ужас!..ептен кичасто нешто :nesvest:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ииииу!
И ова спаѓа во стилот на „спортска елеганција“?
Никогаш не би облекла нешто вакво.
Старки си се старки, ваквите мутанти треба да се запалат, со бензин и со чкорче.
Потполно се слагам :wink:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
За кого како ама јас не би иблекла вакво нешто,нормално има луѓе кои сакаат да си носат вакви старки-штикли
 

Kajgana Shop

На врв Bottom