Старки штикли

Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
добро децо што е со вас проблемот??? старки си се старки... ова е нешто ужасно, грдо, одвратно, деструктивно, дебилно, кретенско... јас пре би ја пресекла ногата него вакво нешто да ставам на неа... си се знае што се штикли што се старки те патики...
ова нешто му иде као универзални чевли... и штикла за излегување и патика за на факултет или евентуално фудбал... ќе повратам од што се грозни
целосно те поддржувам истомисленици сме :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ми текнува на едно време кога старките беа поим за андерграунд културата....
Ми текнува и мене и ми се плаче право да ти кажам а ова сега е сквернавење...:(
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ми текнува на едно време кога старките беа поим за андерграунд културата....
Човече, лудило, кога никој не носеше старки за да не го мислат за alterкултура и undergound!
Односно, кога старки носеа само оние кои беа неранимајковци (според соц-реалистилките наставници, пишман учители и професори), оние кои први се побунија за Сашко Гешовски (првата македонска жртва во војните), оние кои слушаа прогресивна музика, а не Нездравко Чолиќ и Сеад Мемиќ - Вајта, оние кои не се конформираа, кои одбиваа да трчаат по штафетата, кои одбиваа да носат марами и кецељи во школо, со еден збор оние кои беа напредни!

Лудило, а сега некој FOSH (full of shit за оние кои не знаат) ми ставил штикли?? Зарем сеуште им е страв од иконата наречена Converse All Stars??

Грдило. Заникаде.
 
U

UniqueGirl

Гостин


Од кога тоа модели на Sergio Rossi се продаваат по кинески продавници..Коментарите не ви се ни малку смешни..жално:nesvest:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Ми текнува на едно време кога старките беа поим за андерграунд културата....
и сега се али претежно андерграунд луѓето си носат пазарски од 300ки оти за парите за конверс ке си земат 5 пара и ке ги носат тие 5 пара подолго време а може и бои да се комбинираат, јас зедов конверси оти татко ми се запна демек ми смрделе нозете од ефтиниве ама од камен да се јас пак ке ги поебам :D
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
и сега се али претежно андерграунд луѓето си носат пазарски од 300ки оти за парите за конверс ке си земат 5 пара и ке ги носат тие 5 пара подолго време а може и бои да се комбинираат, јас зедов конверси оти татко ми се запна демек ми смрделе нозете од ефтиниве ама од камен да се јас пак ке ги поебам :D
Мал офтопик меѓутоа конверс само кај нас е скапо , да си порачаш 20-30 долари ти се:) .
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Од кога тоа модели на Sergio Rossi се продаваат по кинески продавници..Коментарите не ви се ни малку смешни..жално:nesvest:
A кој ги спомна овие оригинали на штикли-патики ли како да ги речам дека се продаваат во кинески продавници?

Да јас баш имам видено вакви старки чизми во продавници со кинеска роба. Ги имаше пред мислам дека сезона/две и видов во неколку продавници. Дури и низ град ги имам видено неколку пати. Кажав и пак ќе кажам одвратно. Максимално мешање на стилови.
Освен адидасот, тие се убаи :pipa:
 
B

black angel

Гостин
ja vakvi prv pat vidov u gtc koa None Nedelkovska gi probuvase vo kineska prodavnica....valjda bila na soping......inace ne ne bi gi oblekla skraja da e
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мал офтопик меѓутоа конверс само кај нас е скапо , да си порачаш 20-30 долари ти се:) .
49 долари во Ју еС Еј!

Он топик, какви и да се, цела една култура носат на себе, а овие идиотизмите на штикла, само за кинеска продавница се и за поливање арпаџик.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Катастрофа. Поголем идиотизам можат ли да смислат и да бидат толку погрешно креативни?
 
U

UniqueGirl

Гостин
A кој ги спомна овие оригинали на штикли-патики ли како да ги речам дека се продаваат во кинески продавници?

Да јас баш имам видено вакви старки чизми во продавници со кинеска роба. Ги имаше пред мислам дека сезона/две и видов во неколку продавници. Дури и низ град ги имам видено неколку пати. Кажав и пак ќе кажам одвратно. Максимално мешање на стилови.
Освен адидасот, тие се убаи :pipa:
За вкусови не се расправа..:smir:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.641
една од најлошите вкрстувања
патика+штикла=бљак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom