Катарина Ивановска

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Типкава до пред некое време и не беше некое име кај нас. Но кога почнаа да ја форсираат по спотови, слушнав една нејзина изјава.
На прашањето: „Дали би соработувала со некој од македонските креатори за некоја овдешна модна ревија?“, следуваше одговор: „Во Македонија сè уште не сум сретнала креатор кој ме привлекол со своите креации. Поточно, кај нас нема креатори кои вредат за јас да се појавам во нивни дела. Сепак, имам работено во Милано со некои од најпознатите дизајнери и не би сакала да се појавам на некоја нискокласнична ревија“...

Ова мислам дека е реченица со која секој може слободно да стане лесно омразен меѓу пошироката јавност.
Иако има тело, одбивна е и ладна.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ова е девојчето што се појави кај Ламбе на спотот "Море од солзи"?


На прашањето: „Дали би соработувала со некој од македонските креатори за некоја овдешна модна ревија?“, следуваше одговор: „Во Македонија сè уште не сум сретнала креатор кој ме привлекол со своите креации. Поточно, кај нас нема креатори кои вредат за јас да се појавам во нивни дела. Сепак, имам работено во Милано со некои од најпознатите дизајнери и не би сакала да се појавам на некоја нискокласнична ревија“...
Треба да ја пратиме кај нашата мега популарна фешн ѕвезда Андреев, па да видиме дали нема да попушти.:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Типкава до пред некое време и не беше некое име кај нас. Но кога почнаа да ја форсираат по спотови, слушнав една нејзина изјава.
На прашањето: „Дали би соработувала со некој од македонските креатори за некоја овдешна модна ревија?“, следуваше одговор: „Во Македонија сè уште не сум сретнала креатор кој ме привлекол со своите креации. Поточно, кај нас нема креатори кои вредат за јас да се појавам во нивни дела. Сепак, имам работено во Милано со некои од најпознатите дизајнери и не би сакала да се појавам на некоја нискокласнична ревија“...

Ова мислам дека е реченица со која секој може слободно да стане лесно омразен меѓу пошироката јавност.
Иако има тело, одбивна е и ладна.
Сфаќам што сакаш да кажеш, но, кој да и` креира тука облека?
Цаци Паковска? Андреев? :)
Нормално дека кога ќе возиш Ферари потоа не би сакал да возиш Југо. Исто е и со Катарина, кога веќе соработувала со познати дизајнери, нема што да бара во соработката со Цаци наша.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сфаќам што сакаш да кажеш, но, кој да и` креира тука облека?
Цаци Паковска? Андреев? :)
Нормално дека кога ќе возиш Ферари потоа не би сакал да возиш Југо. Исто е и со Катарина, кога веќе соработувала со познати дизајнери, нема што да бара во соработката со Цаци наша.
И јас те разбирам. Меѓутоа тоа што можеби немаме Армани, Версаче, Фенди, не значи дека треба да се плука на целата македонска мода. Односот е дрзок.
Добра е споредбата со ферарито и југото, ама ако југото не крева 300 на саат не значи дека не е кола:)
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од Viktoranius
Ова е девојчето што се појави кај Ламбе на спотот "Море од солзи"?
не сум го гледала тој спот ама знам дека ја има во „Врати ми го срцето“ на Ламбе исто,

иначе еве ја Катето :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што народ ќе бевме бе у ПМ.
Само да се плука по некој. Сите ни сметаат сите се лоши, како ние најпаметни и надобри да сме.

Катарина е најдобрата македонска манекенка. Не дека нема и други убави девојчиња низ државава, ама ниедна нема храброст да се впушти во тој моден бизнис комплетно. Никоја несака да се исели од Македонија, а секоја сака да е модел на Долче и Габана. Ееее нема да ти тропнат на врата тие.
Затоа и останатите наши манекенки ќе ги гледаме на избори од типот Мис лето, Мис зима, Мис базен, Мис танга и во спотови на ЈЈ и Врчак компанија.

Имаме девојче што е топ модел и сите бла бла лоша била ваква била таква била. Погледнете се во огледало прво вие па после зборете.

нема некој посебен шарм ...а и патем .......мразам шмизли! :buum:
Од кај па ти го донесе овој заклучок? Се дружите?
Секое женско што e подобро од вас е шмизла, аман.
Типкава до пред некое време и не беше некое име кај нас. Но кога почнаа да ја форсираат по спотови, слушнав една нејзина изјава.
На прашањето: „Дали би соработувала со некој од македонските креатори за некоја овдешна модна ревија?“, следуваше одговор: „Во Македонија сè уште не сум сретнала креатор кој ме привлекол со своите креации. Поточно, кај нас нема креатори кои вредат за јас да се појавам во нивни дела. Сепак, имам работено во Милано со некои од најпознатите дизајнери и не би сакала да се појавам на некоја нискокласнична ревија“...

Ова мислам дека е реченица со која секој може слободно да стане лесно омразен меѓу пошироката јавност.
Иако има тело, одбивна е и ладна.
Воопшто не ја осудувам за ова што го кажа.
Зашто Македонија нема мода. Тука кај нас само Кара е позната (која ангажира познати личности за кампањи и си плаќа добро), немаме модна недела (т.е имаше годинава некоја во Битола) и креаторите наши служат за шиење на матурски фустани.
Иако има млади надежни креатори ама немаат средства за познат бренд сопствен да направат и работат за други.
И со тоа јасно е зашто Катарина не се појавува кај нас. Ќе се појави ако ја платат. А зашто да дојде да сними реклама за Орка пример за 100 евра, кога може за 10 000 да сними истиот тој период за Армани.
Па сепак се се врти околу парите.

Сфаќам што сакаш да кажеш, но, кој да и` креира тука облека?
Цаци Паковска? Андреев? :)
Нормално дека кога ќе возиш Ферари потоа не би сакал да возиш Југо. Исто е и со Катарина, кога веќе соработувала со познати дизајнери, нема што да бара во соработката со Цаци наша.
Цаци не е дизајнер :)
Цаци е стилист и само ги комбинира парчињата гардароба, а не креира сопствени модели :) Али може Aндреев :pos:


Сепак некогаш може да се потрудиме да го цениме она што е наше. Се што е добро си оди од тука, зашто сите го игнорираме. Штом отиде во странство тука го навредуваме божем се занесувал, не вредел и триста глупости.
А на крај сепак сваќаме, али веќе е доцна.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
И јас те разбирам. Меѓутоа тоа што можеби немаме Армани, Версаче, Фенди, не значи дека треба да се плука на целата македонска мода. Односот е дрзок.
Добра е споредбата со ферарито и југото, ама ако југото не крева 300 на саат не значи дека не е кола:)
Младичу, се работи за стандарди и навикнување на одредени работи.
Откако имам службен Canon EOS 40D го немам фатено во рака Samsung-чето на сестра ми.

Колку што сум запознаен модната индустрија е последна дупка на свиралото во Македонија. Сите што успеале надвор во тој бизнис, во Македонија се враќаат на летен одмор само.

И за крај, секоја почит за Катарина. Урбана девојка и професионалец до крај.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Што толку запнавте да критикувате и да се карате меѓу себе за личност која не сте ја ни запознале. Па ваква била, таква била.. каква сака нека е, си успеа надвор девојката.

И мене не ми е ништо посебно убава, ама ете висина има, слаба е.. а тоа е тоа што бараат таму.

Изјавите си се нејзини такви какви што се, у осталом ако не познаваш некој лично како може да знаеш за тоа каков вкус има без разлика каде живее и каде се движи.
Се си е работа на вкус :wink:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од rossonerka
Од кај па ти го донесе овој заклучок? Се дружите?
Секое женско што e подобро од вас е шмизла, аман.
па не треба да сум некој експерт за да знам, повеќе од очигледно е..нејзниото понашање и омаловажување на другите кажува се ...:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
па не треба да сум некој експерт за да знам, повеќе од очигледно е..нејзниото понашање и омаловажување на другите кажува се ...:toe:
Не си експерт да, ама си контра сите. Како што приметувам на сите теми спротивна си.
Така да прво погледни се себе си и околу себе, па после критикувај некои далеку поуспешни од тебе.
Ако тоа е за тебе шмизла ок тогаш. Погрешни разбирања имаш :)
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од rossonerka
Не си експерт да, ама си контра сите. Како што приметувам на сите теми спротивна си.
Така да прво погледни се себе си и околу себе, па после критикувај некои далеку поуспешни од тебе.
Ако тоа е за тебе шмизла ок тогаш. Погрешни разбирања имаш :)
убо ми е малее, па неможе сите исто да мислат, невозможно..секој човек различно ги гледа нештата па не е ни чудно што тебе не ти се допаѓаат моите идеи, јас сум едно ти си друго .. ама игледа ти на оваа тема имаш погрешно мислење,...илии...се препозна во во постот погоре :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Abe ne e smizla ja poznavam ucese kaj mene u sredno dve godini. Samo malku ima amerikanizirano odnesuvanje!:helou:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Остајте го на мира девочето..Дефинитивно е една од наубавите и нај богатите манекенки во македонија..Тие што зборат лошо за неа тоа не е ништо друго освен љубомора..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom