400 килограми злато во Струмица?

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Златна треска ја тресе Струмица. Златото е топ тема, откако според жителите на селото Банско биле пронајдени околу 400 килограми злато при пробивањето на патот Свидовица - Банско.
Додека полицијата трага по златото, меѓу жителите и вработените на „Гранит“ кои работат на патот, струмичани се „вооружуваат“ со детектори и ја започнаа големата потрага по злато по планината Беласица, охрабрени од последниот наод.
„Ние ништо не видовме, тоа сето е завршено, тоа е забрана, и така нема ништо, какво злато? Да имаше злато ние ќе го земевме, нема злато“, вели вработен во „Гранит“.
Повеќе од овој прилог погледнете на видеото.


A1
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Прв пат слушам за такво нешто да имало...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ајде струмичани доста се мачите време е да се позлатите
 
M

Mussolini

Гостин
Штета што си од Струмица. Па кај си до сега. :pos2:

П.С. Ако сакаш да ти позајмам детектор?

Ако нудеш детектор, дај го на мене... коо ке најдам нешто (ако воопшто најдам дее) ке делиме пола пола :) deal? :smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ако нудеш детектор, дај го на мене... коо ке најдам нешто (ако воопшто најдам дее) ке делиме пола пола :) deal? :smir:
Не е фер, прво ќе чекам Струмикс да потврди сака или не, па после е лесно че ја наредеме работата :) :smir:
 
H

HITCH

Гостин
Машала, машала :vozbud: сега нека им пуштат Алфи чекаат да се издуваат малку :pos2::pos2:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Prasajte go Pasko kolku kopa.....dodeka go najde zlatoto:helou:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Sve kje to narod pozlatiti!!!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::tv::tv::tv:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Да не најделе на трасата некоја фолија со 400 КГ чушки или френки?
За тоа злато одамна се зборува и ако некој го нашол полицијата сигурно ќе го дознае среќниот наоѓач,ако не се каже самиот има старовремски методи (ќотек) кои се уште се во мода а и се доста ефикасни :tapp:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ха, баш претходниов викенд кога бев на колешинските водопади (во близина на Банско) еден човек од Колешино ми раскажуваше за ова и рече дека и во околината на Колешино и водопадите има еден куп трагачи на злато.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Ха, баш претходниов викенд кога бев на колешинските водопади (во близина на Банско) еден човек од Колешино ми раскажуваше за ова и рече дека и во околината на Колешино и водопадите има еден куп трагачи на злато.
Сакал човекот да ти каже дека има еден куп будали...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Инаку 400 килограми злато вредат одприлика колку трговскиот центар Глобал во Струмица.Можеби Заев го пронашол одамна.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom