Yugo Fan Club

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Не е во врска со патот. Зборувам за феноменот кој се јавува кај сите Југовци со малку појак мотор (100+КС) и при писта рамен пат. Поради не еднаквите полуосовини при нагол старт секогаш колата занесува во страна па има мала борба со воланот за да одржи правец. Решение - менувач од Ритмо на кој пасуваат еднакви полуосовини.
Torque steer...никогаш неможиш да го одстраниш тоа...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Не е во врска со патот. Зборувам за феноменот кој се јавува кај сите Југовци со малку појак мотор (100+КС) и при писта рамен пат. Поради не еднаквите полуосовини при нагол старт секогаш колата занесува во страна па има мала борба со воланот за да одржи правец. Решение - менувач од Ритмо на кој пасуваат еднакви полуосовини.
Југово има шпер ако знаеш што значи тоа така да твојава теорија паѓа во вода.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
od kaj da kupam ramena za jugcevo? nesto onaka ok mada ja mislam po rupive na ulicive deka pak odma ke se preebat..
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
od kaj da kupam ramena za jugcevo? nesto onaka ok mada ja mislam po rupive na ulicive deka pak odma ke se preebat..
Јас купувам од автомаркет у кисела вода кај чешма не дека нешто има квалитет таа ми е најблиску и така сегде срање се продава.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Југово има шпер ако знаеш што значи тоа така да твојава теорија паѓа во вода.
Незнаев дека југото е со шпер. На видеото изгледа како да занесува во страна при старт. Не би било лошо ако знаеш да напишеш нешто за преправиките на југото на клипот.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Најдобрата 128-ца евер! Нема подобра!
 

Јас!

Цвеќенце сум. Нарцис.
Член од
27 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
3
YUGO - YOU GO BUT CAR DOESN'T :D
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Не знам дали вие како сопственици на југо .. сте го имале она чуство кога југото е до вас .. глеате што како да преправите .. да додадете нешто ... но јас коа и да отидам до гаража и ке отидам до југцето .. одма ми ми се создава некое такво чуство да променам нешто ! Па еве да ве прашам јас .. што како вие би промениле на југото .. ентериер и екстериер ! Фала ви ;)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247


--- надополнето ---

Не знам дали вие како сопственици на југо .. сте го имале она чуство кога југото е до вас .. глеате што како да преправите .. да додадете нешто ... но јас коа и да отидам до гаража и ке отидам до југцето .. одма ми ми се создава некое такво чуство да променам нешто ! Па еве да ве прашам јас .. што како вие би промениле на југото .. ентериер и екстериер ! Фала ви ;)
Jас би одел на нешто едноставно што му личи на Југо, значи спуштање и некои бандажи кои му прилегаат, новиот тип на стакла со ретровизори, евентуално пеглање на месечинките или оние од голф1, бели жмигавци...






Гледај да избегнеш да направиш нешто а.к.а Need For Speed што е денеска популарно
 
Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Гледам дека на форумов има личности што се разбираат во југовци па едно прашање до нив: Имам јубо корал 55 за амарикански пазар ( се надевам сте слушнале за тоа ) до сега кој што ја отворил хаубата реков ова е 1.4 па сега прашање до вас колку би можел да го продадам иначе многу добро е сочувано пред месец дена го возев 160 крева одеше уште ама не го цедев пошто зупчаникот за 5та брзина ми е испадна и нејќев да го цедам вкрај со 4та.
Чекам одговор што побрзо, ви благодарам однапред :D
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Гледам дека на форумов има личности што се разбираат во југовци па едно прашање до нив: Имам јубо корал 55 за амарикански пазар ( се надевам сте слушнале за тоа ) до сега кој што ја отворил хаубата реков ова е 1.4 па сега прашање до вас колку би можел да го продадам иначе многу добро е сочувано пред месец дена го возев 160 крева одеше уште ама не го цедев пошто зупчаникот за 5та брзина ми е испадна и нејќев да го цедам вкрај со 4та.
Чекам одговор што побрзо, ви благодарам однапред :D
Која година е, има ли плин, регистрирано ли е ? Прво писхи подетално па после да ти каземе !
 
Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Нема плин, 1994 година е, регистрирано е баш вчера го регистрирав за оваа година...иначе каросериски е топ треба сама една фарба и готово и имат поминато 146 000...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Нема плин, 1994 година е, регистрирано е баш вчера го регистрирав за оваа година...иначе каросериски е топ треба сама една фарба и готово и имат поминато 146 000...
Постави слики оти вака на невидено никој неможе да ти даде оценка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom