Поранешниот бугарски претседател со остри критики кон грците

Член од
8 септември 2008
Мислења
164
Поени од реакции
3
Изненадуваш ме со тоа дека го пишуваш . Според тебе е подобро ОМО да биде организација а не партија за да има подобра иднина ? Да ти кажам тоа мислење го имат и некој наши членови , ама не мислам дека е точно бидејки кога бевме партија за два месеци дбивме дупло членови и можевме да учествуваме во партискиот живот во Пиринот.
Чим кажуваш дека ОМО има ореол значи комшијата твој добро поработил над тебе :vozbud:. А ако сакаш да ни регистрираат , како што пишуваш појди кај комшијата ти и подпиши се за регистрација , се разбира ако не ти е страв да те викат во полиција и да бидеш изпрашуван зошто си се подписал :baeh:
Зашто да те изненадвам, пријателју ?
Има ли некој родом от Македонија или со корени од Македонија
да не сака онуј што са сакале нашите предци ?
Добре го е написал Виктор в една статија:
"Всичко за Македонија. Ништо за себе си "
Да ти кажа откровено, по едно време си мислех да се вклјуча в ОМО,
но програмата им тотално ме разочарова.

Единствената организација,
в којато бих членувал с јасно с'знание и от с'рце е ВМРО.
НО АКО НЕ БЕШЕ ПРЕВ'РНАТА В КОМУНИСТИЧЕСКА ПОДЛОГА !

Исках оште да ти кажа, че кога става дума за мажоритарни избори,
тоест да се избират личности, а не предварително наредени партијни листи,
тогава при една јасна и честна платформа, којато е в интерес
на сите луге от Пиринско, а не служи на туги интереси,
вие наистина бихте обрали мандатите. :smir:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
бугарите ја сакаат вистината и ништо повеке
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Tatar za vas e kompliment
Изрови таа тема от преди месец за да напишеш ова?:pos2:Трагедија.Некој спешно да отвори уште една тема за Бугарија.Човекот се ровил назад из архивите.10 не стигат вече:toe:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Па тие медиите во Бугарија не се запрели да плукаат по нас одкако не има како партија, така да тоа не може да не уплаши.
Хе хе, паднах од стола од смех. Медиите во Бугарија в'обште не споменават за вас, камо ли да плукат. Ти тоа го знаеш много добре, ама нели некој требе да ти верува.:helou:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Tipichna Bugarska shkola za debatiranje...ti gi krshtevash tie ti prdat.

Кога ти зборуваш за на лугето аватарите тоа е позволено на останатите не.Ебати логиката.Тебе насекаде бугари ти се привидуват.Како да имаш уплав.Па побарај бајачка:smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Кога ти зборуваш за на лугето аватарите тоа е позволено на останатите не.Ебати логиката.Тебе насекаде бугари ти се привидуват.Како да имаш уплав.Па побарај бајачка:smir:
Pa kolku sho znam na toj na avatarot mu trebale bajachki i bil bugar ili se lazham.Ist si kako vancevtodor vikate deka ste dvajcata Makedonci a dvajcata propagirate nemakedonci.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ова е човек,на когото МК должи много.
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
131
Поени од реакции
614
„Донесте меч!” нареди царот. И донесоа меч пред царот, а тој рече: „Пресечете го живото дете надве и дајте и половина на едната, а половина на другата.” Тогаш жената, мајката на живото дете, ја заболе срцето по синот, и таа му извика на царот: „Ах, господару! Детето нека и биде дадено нејзе, само немојте да го убиете!” А онаа - другата зборуваше: „Нека не биде ни мое ни твое: пресечете го!” Тогаш царот проговори и рече: „Дајте и го детето на првата, не убивајте го за ништо! Таа му е мајка.” (Царства 3)

Почивај во мир, голем човеку!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Замина си човекот разбил плановите на Грциja и Србиja во 90-те години.
Случаjно или не, днес президентите на Србиja и Грциja не присуствуваха и не изпратиха никоj.
Случаjно или не Желев собра председателите на Македониja,Албаниja и Косово на своето поклонение.
http://bnr.bg/post/100516007/den-na-nacionalen-traur-v-pamet-na-prezidenta-jelu-jelev

Започна петициja за именуване на улица во Скопjе на името на Желу Желев,а во Софиja на Борис Траjковски
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/01/31/2463761_za_ulica_jelju_jelev_v_skopie_i_boris_traikovski_v/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom