Медицински и стоматолошки факултет

K

Kicky

Гостин
Ај некој нека ми каже на медицински дали има англиски. Од некого слушнав дека има првата година само. Да или не? :toe:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ај некој нека ми каже на медицински дали има англиски. Од некого слушнав дека има првата година само. Да или не? :toe:
Нема англиски на медицина.Барем не на општа.За другите не знам.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Извинете ако пишува негде на претходните страни, но ме мрзеше да барам па затоа да прашам , колку пари е семестар односно година на стоматолошки?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ај некој нека ми каже на медицински дали има англиски. Од некого слушнав дека има првата година само. Да или не? :toe:
Сега е изборен англиски, може да го земеш или да е го земеш:D
 
E

Elune

Гостин
Ај некој нека ми каже на медицински дали има англиски. Од некого слушнав дека има првата година само. Да или не? :toe:
Еве и јас да кажам, но за Штип. :)
Странскиот јазик е задолжителен во првата година, а изборен е во втората.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Извинете ако пишува негде на претходните страни, но ме мрзеше да барам па затоа да прашам , колку пари е семестар односно година на стоматолошки?
Истово прашање и стварно ми треба одговор.. anyone?
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ја колку што знам 200 евра у државна, 1000/800 евра у приватна :):):)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Жалам дечки. Идната година се шушка дека ќе се паузира со стоматологија :)
 

506

Член од
24 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Немаш проблем тамо примаат по вујче

Се шалам ќе има нов упис што ќе прават толку професори тамо а цената е 200 со 1 000 еу плус дополнителни трошкови за испити н....... но не кај сите
 

506

Член од
24 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Pojdi si na evropski da te vidi gospod- milina
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
dali nekoj slusnal za amerikanski medicinski fakultet vo belgrad??? se obiduvam da najdam informacii na net ali edinstven fakultet za medicina mi go dava drzavniot vo belgrad.. ako nekoj znae nesto podetalno neka me iskontaktira po pp :) fala odnapred decki
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Луѓе, ај да ве замолам да ми пишете нешто повеќе околу студиите на стоматологија и на оптика (не знам како се вика смерот).

Главно ми е со колку поени можеш да се запишеш (секако ориентационо барам) и кои се цените за студиите.

Фала пуно! :smir:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Se mislam megu stomatologija i medicina (ili opsta ili radiologija)
Me interesira kade ima pogolema konkurencija i lani kolku poeni imaa onie koi vlegoa so drzavna kvota megu poslednite. Imam okolu 93 poeni od matura i sakam da znam dali bi mozela da vlezam vo drzavna :)
 
Член од
11 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Se mislam megu stomatologija i medicina (ili opsta ili radiologija)
Me interesira kade ima pogolema konkurencija i lani kolku poeni imaa onie koi vlegoa so drzavna kvota megu poslednite. Imam okolu 93 poeni od matura i sakam da znam dali bi mozela da vlezam vo drzavna :)
Mislam deka so 93 poeni nemozes vo drzavna ja se nadevam deka so 94.9... poeni da vlezam voopsto na fakultetot.Inaku na opsta e pogolema konkurencijata.Nz za lani ama za polani posledniot bese so 92 poeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom