Побарувања на мп3

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Ако може Дивље Јагоде-Кап по кап(али рок верзија,пошто другата ја имам).
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Ако може Дивље Јагоде-Кап по кап(али рок верзија,пошто другата ја имам).
пратив една ако е таа што ја бараш ок ако не кажи да знам да бараме друга , мене ми личеше на рокерска :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Често ја вртат песната на антена, од Олгица (Христовска) е ако не се лажам, а во текстот најчесто се спомнува "за последен пат", ваљда така се вика и песната, ја има некој да ми ја прати?

И ако на некој му текне како се вика или уште подобро ја има и ми ја прати песната од CYA, текстот беше нешто како "рипај, цело село нека игра"..

Фала.
Уште не се најдени, па..

барам песна, ја вртеа(и сеуште ваљда) на сити и/или антена. појма неам од кој е и како се вика, само можам да ви ја опишам =) слична е на duffy - stepping stone, таков некој ретро глас, женски, со убаво ритамче... би дал и дел од текстот, ама не запамтив ни еден збор :pos:

ако знае некој на што мислам, нека прати пп или на профил нека пише =)

п.с. и уште една, пред некој месец се вртеше, имаше нешто во рефренот "...my little toy gun, la lalala laaaaaa" итн =)
тенкс.
Јас знам која е песната, стално ми се врти во главата, ама не го знам наслово оти ни јас не запамтив ниеден збор :pos:

Ајде бе упомоќ?!
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Ја има ли некој песната со иде со Coca-Cola рекламата, таа чуствуваш ли магија оваа ноќ се е волшебно .....
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ella B - Nova Godina :smir: Частам...
едит: најдов:pipi:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Уште не се најдени, па..



Јас знам која е песната, стално ми се врти во главата, ама не го знам наслово оти ни јас не запамтив ниеден збор :pos:

Ајде бе упомоќ?!
барам песна, ја вртеа(и сеуште ваљда) на сити и/или антена. појма неам од кој е и како се вика, само можам да ви ја опишам =) слична е на duffy - stepping stone, таков некој ретро глас, женски, со убаво ритамче... би дал и дел од текстот, ама не запамтив ни еден збор :pos:

ако знае некој на што мислам, нека прати пп или на профил нека пише =)

п.с. и уште една, пред некој месец се вртеше, имаше нешто во рефренот "...my little toy gun, la lalala laaaaaa" итн =)
тенкс.
Inbox.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ај и мене ремиксот од степинг стоун.
и, да се повторам =)
барам песна, ја вртеа(и сеуште ваљда) на сити и/или антена. појма неам од кој е и како се вика, само можам да ви ја опишам =) слична е на duffy - stepping stone, таков некој ретро глас, женски, со убаво ритамче... би дал и дел од текстот, ама не запамтив ни еден збор :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom