Помош и совети

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Абе кај мене кузнет шо се деси,на 7 ја играм ич не замрзвит сликата,само крак копирам и нипто др,до пред некое време замрзвеше ама сега господ знет шо и стана на графичката.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Прееска играв Tom Clancy's Splinter Cell : Double Agent и снема струја и компјутерот се искл, потоа пак го укл, да ја стартувам играта и ми вика Crash: Can't spawn Sam , please check if theres enough space in EchelonPlayerStart... :toe:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја симнав "The Saboteur", го коприам кракот и се како што треба, ја уклучувам, прво нешто што се појавува е лоадингот... чекам 1,2,3 минути, отидов до веце и се враќам глеам у монитор уште стои на лоадинг!??!?!
20 мин. лоадинг праи, шо е работава дали знаете, тие што ја имате играно како ви успеало?
Да не имаш ATI графичка?

Бидејќи играта ич не се сака со нив, па симни си најнови драјвери и пробај. :)
Не е до драјверот, до играта е. Има пач за играта. И ако е постар драјверот, стави нов за секој случај.
Тоа едно, друго, играта има проблем со било какви 4 јадрени процесори. На линкот погоре исто има решение и за ова.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Добро бе , знае ли некој да помогне или никој не ја играл battlefield bad company 2 multiplayer...??? Кај да го најдам тој serial key што го бара за multiplayer...???
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Да не имаш ATI графичка?

Бидејќи играта ич не се сака со нив, па симни си најнови драјвери и пробај. :)
иам Енвидиа Џифорс :toe:

Не е до драјверот, до играта е. Има пач за играта. И ако е постар драјверот, стави нов за секој случај.
Тоа едно, друго, играта има проблем со било какви 4 јадрени процесори. На линкот погоре исто има решение и за ова.
кварткор проблеми има?
фала у секој случај ќе пробам да ја фиксирам.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Koa igram NBA 2K10 MI SE ISKLUCUVA KOMPJUTEROT, staviv na pomala rezolucija i pak mi se gasi posle 5 minuti igranje. Dosega mi se slucilo samo na FIFA 2010 u 50 igranja ednas da mi se izgasi taka. POMOSSSSS koj znae sto e rabota/???
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ако можит модот за гта сан андреас да имат пат над небо,нз како да објаснам,немат никој на патот,го имав тој мод ама не знам кај ми е ми се избриша.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Ако може детални инструкции за инсталиранје на ГТА 4.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Се бришат сејфките ако ставам пач на Пес 10 ? :)
Ако не пуштете по пп некој со нормални имиња на клубови и трансфери во др лиги (become a legend ) :)
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Кога ја стартував GTA IV преку Rockstar Social Club се појави следниот ерор:
"Application Failed to start"
Користам Windows 7 64bit и ги исполнувам минималните конфигурациски побарувања.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Спуштив War craft III ROH i Warcraft III Frozen throne..Ја инсталирав првава ОБИЧНАТА верзија све добро работи кракот работи,сеа ја инсталирав вторава и забележав нема крак спуштив крак ама ми прае проблем:Тhe orginal 570 could not be located in the dynamic link library storm.dll. Знае некој како да го решам проблемов??????
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
сакам да инсталирам пач за пес10 гледав туторијал и вика еден фајл да го ставам во konami-> save...
Кај мене нема такво нешто...
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Кој ке ми ја најде Bonkheads добива зеленко од мене :smir:.

Извинете за дуплиот пост. Ја најдов играта, ама користам Win 7 и графиката е мн. лоша ( да, стара е играта.. ама не беше толку лоша ). Пробав и во Compatibilty mode. Што да правам сеа?


Untitled.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom