Нови возачки дозволи

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Фликс друѓи времиња се сега него што ние кога полагавме.

Едвај чекаат да направиш и најмала грешка, намерно прават и прекасно ти кажуваат насоки и каде да возиш.
Се е тоа за да платиш пак за полагање. :)
Незнам можи да се испедерчени, и тогаш јас ко полагав паѓаја, ама можно е сега за поќе пара и за ако е стапниш линијата на семафор да те паднат :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Незнам можи да се испедерчени, и тогаш јас ко полагав паѓаја, ама можно е сега за поќе пара и за ако е стапниш линијата на семафор да те паднат :)
Друго време беше јас и ти кога полагавме... Јас кога полагав за А категорија, ми ја кажаа рутата и влегоа во Тико позади мене. Па испадна да ги фати нив семафор а јас да поминам и поголем дел од возењето не го видоа. И положив нормално, мотор возам од 8-мо одделение. Така да, сега нема појќе лабаво, сите ќе го јајте бруто (шо би рекле Битолчани).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Незнам можи да се испедерчени, и тогаш јас ко полагав паѓаја, ама можно е сега за поќе пара и за ако е стапниш линијата на семафор да те паднат :)
Тој: Девојче не даде жмигавец
Јас: Ама дадов, видовте и самите(ме гледаше цело време во рацете), како без жмигавец?
Тој: Не слушнав да работи

:)

:buum:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тој: Девојче не даде жмигавец
Јас: Ама дадов, видовте и самите(ме гледаше цело време во рацете), како без жмигавец?
Тој: Не слушнав да работи

:)

:buum:
Da vistina e,ima vakvi slucai...

Stvarno te nerviraat tie od komisija...

Eden moj drugar pagjase 3 pati na gradska...i na 4 pat veke koga mu vikaa deka si padnal ne mozese da izdrzi covekot i go udri eden od komisijata...i posle si go zema vozackata.... :) ednostavno NELI!!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Da vistina e,ima vakvi slucai...

Stvarno te nerviraat tie od komisija...

Eden moj drugar pagjase 3 pati na gradska...i na 4 pat veke koga mu vikaa deka si padnal ne mozese da izdrzi covekot i go udri eden od komisijata...i posle si go zema vozackata.... :) ednostavno NELI!!
Имало купот случаи со тепање,софра,заканување,фаќање врски....Денеска и да сакаш не можеш ферската да положиш...
Или ќе те бива ама нема да положиш од прва,или нема да те бива ама ќе потплатиш кај шо треба и одма ќе почне да те бидува...:nesum:
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
На времето кога се полагало со сопствено возило,осумдесетите,еден комшија со ладата неговаи комисијата,и одат од Гостивар по патот за Маврово,за Кичево,а времето катастрофа... и овие му викаат падна поради не знам што,ама кога биле горе кај базите.... и комшијава,паднав? ОК,фала многу...си застанува,ајде пријатно им вика,ти е си слегуваат и пешачката по дождот :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Утре идам да да вадам лекарско........... фала богу више ке почнам со процедурите... :cuc:
за колку време битребало да ја завршам цела процедура... тестови , часови ... све све све дур сигнам до моментот полагање ? ( да земеме у предвид дека редовно ке возам не по една вожња на недела :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Утре идам да да вадам лекарско........... фала богу више ке почнам со процедурите... :cuc:
за колку време битребало да ја завршам цела процедура... тестови , часови ... све све све дур сигнам до моментот полагање ? ( да земеме у предвид дека редовно ке возам не по една вожња на недела :)
Околу 2 месеца.. остај ти тоа што викаш дека ке возиш редовно.. ке ти се погоди некој ден инструкторот да неможе да има полагање и слично,па ти ако неможеш во тој термин кој ти го кажува инструкторот, па тестови кога ке закажуваш кога ке има термин, па полагање полигон и градска термин..
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Дали некој има извадено интернационална возачка дозвола и што треба за да се извади?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
да се пофалам , денес положив полигон и градска од прва :) и тоа на снегов баш сум среќен што излезе од прва.. па уште у вакви гадни услови :D
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
да се пофалам , денес положив полигон и градска од прва :) и тоа на снегов баш сум среќен што излезе од прва.. па уште у вакви гадни услови :D
Е тоа е за фалење :)
Честито, стварно
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
А да не знае некој за камион како оди процедурата..?И плаќањето све комплет...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
abe gi ima li nekoj testovite,ili od nekade da se simnat od internet?
Не верувам дека некој форумџија ги има тестовите во електронска форма. Но, доколку дојдеш до такви, би те замолил да ме контактираш.


Патем, доволно е да го поставиш прашањето во една тема, немора во сите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom