K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
KArate e za deca do 7 godini....
A i aikido nesto ne kojzne sto .... ne bi go gubel vremeto na japonski borecki vestini(posto japoncite se bubalici ne tepaci)
A kako najdobra borecka vestina bi ja izvoil wing-chun zatoa sto kinezite se prava stvar za tepanje, a mnogu lugje gi mesat japoncite i kinezite i ucat karate mislejki deka ako se mali i zute deka se dobri kako kinezite.....
Не е до вештината до човекот е.. Ти што сакаш тренирај ако не ти работи мозокот џабе ти е се.
 
С

Спенсер

Гостин
Може ли некој да ми каже дали во Скопје има Thai BoX и ако има да ми даде подетални информации за цена, термини и др. :)
Јас тренирам Таи бокс- Муау Таи (како и да се вика...) , во Академија, моментално тренираме во ОУ КОле Неделковски (кај кафана Илинден)... вто-чет-саб 21.00-22.30 отрприлика е тренингот... моментално работиме физичко...

Дали има во Скопје кикбокс за жени .. еден од тука ми кажа некоја си Академија ама не запамтив точно кај е тоа .. пишете повеќе информации .. благодарам однапред :smir:
дап,во Академија има... 5-6 девојки се.... прочитај погоре што како...
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Јас тренирам Таи бокс- Муау Таи (како и да се вика...) , во Академија, моментално тренираме во ОУ КОле Неделковски (кај кафана Илинден)... вто-чет-саб 21.00-22.30 отрприлика е тренингот... моментално работиме физичко...
Незнам другар како е кај вас ама повеќето клубови се за нигде.. Сакам да тренирам а не да си играм курот.Секој гледа само пари да земе и толку многу ретко кој држи квалитетни тренинзи..Која населба е иначе тоа?
 
С

Спенсер

Гостин
Незнам другар како е кај вас ама повеќето клубови се за нигде.. Сакам да тренирам а не да си играм курот.Секој гледа само пари да земе и толку многу ретко кој држи квалитетни тренинзи..Која населба е иначе тоа?
Центар/К-1, незнам како му доаѓа... центар мислам дека е... позади градежен/буњаковец... па,не е заебанција,со оглед на тоа што борците од овој клуб победуваат на турнири и слично...
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Сеа кај нас (во Валандово), откоа ке се напрај салата кај гимназијата ( планират да ја отворат во окт) ке почне да се тренира кик бокс и кунг фу мислам.. што и да е, ке посетувам нешто, интересно е билошто, кога имаш малку избор - тоа е :)

Инаку, од кик-бокс и кунг-фу шо ми советувате да оберам? Чекам ваши совети!
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Сеа кај нас (во Валандово), откоа ке се напрај салата кај гимназијата ( планират да ја отворат во окт) ке почне да се тренира кик бокс и кунг фу мислам.. што и да е, ке посетувам нешто, интересно е билошто, кога имаш малку избор - тоа е :)

Инаку, од кик-бокс и кунг-фу шо ми советувате да оберам? Чекам ваши совети!
Zapisi se na kung fu dokolku sakas da treniras borecka vestina,kik boks ne e borecka vezstina tuku brutalen sport. :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ако сакаш нешто што ќе има резултати запиши се на кик бокс.. Имам сменето милион вештини сите се со една теорија дека се за самоодбрана,но кога ке застанеш со човек еден на еден ке сватиш дека сето тоа паѓа во вода ( не мислам за сите вештини ).. Мој совет ти е кик бокс таму се праат спаринзи и стекнуваш искуство.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
винг чун, кај горан у див. незнам кои денови имаат тренинзи, знам дека се ноќни, после 21:00. дефинитивно мушки тренинзи, не се меки како по други клубови, можете слободно да ги споредите со било кој кик бокс клуб, стварно имаат јаки и интензивни тренинзи

--- надополнето ---

Zapisi se na kung fu dokolku sakas da treniras borecka vestina,kik boks ne e borecka vezstina tuku brutalen sport. :)
бруталноста зависи од луѓето кои вежбаат и подучуваат, не од вештината
за секоја вештина треба да си дете од мајка роден да ја вежбаш, инаку ќе вртиш раце и нозе како вентилатор
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Кик бокс е добро, планирам да почнам коа ке има... Тоа шо го рече стрејт мислам дека е у право...
Инаку спаринг партнери има скоро во сите вештини додека се тренира... Кик бокс може да ти нанесе повеке штета додека има натпревари, но тоа се надминува со тренинзите..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
По се изгледа и ја ќе идам на кик бокс во ОУ Петар Поп Арсов.Клубот ако не се лажам се вика Каринг.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Значи неморате да барате по форуми која е најдобра вештина..Сами проценете појдете да тренирате боречка вештина ке сватите дека сите техники се замислени како ти би удрил како он би вратил..Потоа направете спаринг ке сватите што сакам да ви кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom