Манијаци за џипови

Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ако би земал џип тоа би било дефенитивно Ауди Q7.... мислам дека поуба машина од ова не постојт :icon_bigg
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
За оф роуд јас би препорачал Ford Explorer



Баш ваков :) Сум се возел и е стварно страшна машина :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ама многу е голем, да треба по некое тесно патче да поминиш.....
колку 2 ниви е една до друга
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Напротив... Оваа верзија на Експлорерот (патем најпопуларниот во Европа) има мали димензии како за амер. Сликата лаже затоа што е кренат и има поголеми гуми.

За разлика од моделот 1995-2001 кој е како автобус.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Батали таквата поделба, и покрај тоа што пишав дека Нивата е подобра (терен), јас Нива никогаш не би купил. Значи реално гледано е ОК, ама лично јас никогаш не би ја ни споредувал со возило како Витара, Самурај, Фрилендер... Тој што се тепа во гради и вели дека на Ладата и нема рамен, најверојатно никогаш (се) нема возено во друг теренец.
Заглавив со опел фронтера 3.0 i спорт во планина на снег,дојде лада нива ја закачив сајллата за нејзината кука и ме извлече до врвот на планината сосе фронтерата.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Заглавив со опел фронтера 3.0 i спорт во планина на снег,дојде лада нива ја закачив сајллата за нејзината кука и ме извлече до врвот на планината сосе фронтерата.
Прво, многу зависи од тоа што гуми си имал... и Нива со летни гуми 255/70 R 15 нема да мрда по снег тоа да ти е јасно како ден.

Друго, во постот што си го цитирал се прај муабет за теренци, чистокрвни од типот на Дефендер, Паџеро, Чироки... Нивата за некој терен е подобра од нив, за некој е полоша. За по обичен пат (кај шо се вози 90% од времето) непрајме муабет. Така да неможиш да генерализираш кој теренец е најдобар. Мада кога на сето тоа ќе ја додајш цената - дефендер кошта колку 5 ниви, идиме до моментот дека нивата е најдобар компромис за платено/добиено.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723


е ова бе брат ти е џип , теренец ипол е :) мн добро џипиште се иам возено у вакво у доста не секојдневни услови и стварно добро се покажа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom