Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ти најдобро си знаеш дали си подготвен или не, ти најдобро си знаеш како се чувствуваш и дали воопшто се чувствуваш подготвен. така да нема некој закон на колку години да ти биде првиот сексуален однос
 

Lavica***

Good Girl Gone Bad
Член од
23 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
8
не е битно колку години имаш,битно е да си подготвен/а за тоа и секако да е со тој што го сакаш,или немора да го сакаш ама да го осекаш доволно близок дека би мозел со него да го направиш тоа
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
57
Поени од реакции
0
16 seksualno polnoleten i togas moze da se puka mada devojcinjata porano sozrevaat i treba i porano da se pukaat
ama sekoj si znae koja mu e vremeto kaj sekoj razlicno

Да, созреваат порано, ама ајде ти се молам 14-15 години е лудо, и ќе те видам тебе ќерка ти да се работи на тие години, тогаш сигурно друга песна ќе пееш :helou:

А мое мислење е дека треба да биде моментот кога ќе бидеш подготвен да ги сносиш и евентуалните последици :toe:
 

Misha

шмизлеТО
Член од
28 март 2010
Мислења
44
Поени од реакции
1
Па најдобро 17-18 да се има, и да дојде до несакана бременост да ги превзема последиците. А не мали деца уште на 12 растур прават, после децата деца гледат :) ама не е битно тоа, битно е нацијата да се шири :toe: :D :D
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Не се битни годините,битно е да си спремен,да го сакаш тоа,и да го направиш со личноста што ја сакаш
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Да, созреваат порано, ама ајде ти се молам 14-15 години е лудо, и ќе те видам тебе ќерка ти да се работи на тие години, тогаш сигурно друга песна ќе пееш :helou:

А мое мислење е дека треба да биде моментот кога ќе бидеш подготвен да ги сносиш и евентуалните последици :toe:
stoj malku jas ti kazuvam moe mislenje kako e,jas da imam kerka nema da i dadam do 19 godini decko da si fane,
ama druga e realnosta,ako bide masko se znae koga ce puka.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Не се битни годините,битно е да си спремен,да го сакаш тоа,и да го направиш со личноста што ја сакаш
Таа беше спремна но судијата рече дека на била..... и неговата се важеше
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Па најдобро 17-18 да се има, и да дојде до несакана бременост да ги превзема последиците. А не мали деца уште на 12 растур прават, после децата деца гледат :) ама не е битно тоа, битно е нацијата да се шири :toe: :D :D
na 17-18 godini tesko deka ce gi prezemat posledicite
 

Misha

шмизлеТО
Член од
28 март 2010
Мислења
44
Поени од реакции
1
na 17-18 godini tesko deka ce gi prezemat posledicite
пак се повозрасни и родителите можат да им кажат “оди шети не ми смети“. а дете од 13-14 години со бебе во раце шо ќе му прават. Тоа самото не знае да си го бриши гзот не пак да се грижи за бебето. (пред некој ден ми збореа за 11-годишно девојче кое останало бремено, ??? лол шо ќе праи тоа, сеуште на млеко мириса, ќе гледа друго дете :nesvest:)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
пак се повозрасни и родителите можат да им кажат “оди шети не ми смети“. а дете од 13-14 години со бебе во раце шо ќе му прават. Тоа самото не знае да си го бриши гзот не пак да се грижи за бебето. (пред некој ден ми збореа за 11-годишно девојче кое останало бремено, ??? лол шо ќе праи тоа, сеуште на млеко мириса, ќе гледа друго дете :nesvest:)
povozrasni se tocno ama ne se spreni da gledaat deca a i plus toa toga\s pocinja nocniot zivot setanje ovaa ona toa e golema dupa vo zivotot ako go ispustis.veruvaj mi ne e seto do godinite na primer ima mnogu deca koj na 15-16 godini se ponasaat i poveke moze da se snajdat vo zivotot za razlika od nekoj 17-18pa i 19 se zavisi od toa kolku roditelite mu gi brkale rabotite.ima mnogu deovjcinja sto ne znaat na 18 godini jajca da isprzat a kamoli da gotvat nesto drugo.sekoja koja sto e majka pod 20 godini e tesko porano i na 17 se mazele moze od tamu mislis deka ke se snajdat ama togas znaele da gotvat rabotele i bile spremni za zenidba za ralzlika od sega koe poveketo ic ne gotvat i ne rabotat t.e navika da se ima
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Не се важни годините колку што е важно колку добро ја познаваш другата личност и кои се неговите/нејзините вистински намери.
 
С

сашенко

Гостин
Мислам дека под 15 не би требало...Не ми се свиѓа ни тоа на 15 ама во денешно време 15 е нормално бе луѓе...Ама до осмо одделение некако ми е глупаво да замислам а има случаеви и многу помали се плескаат.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дај не тресите зелени. Нормално дека е битно дали девојката е спремна, бла бла, ама што со тие што и на 14, 15 мислат дека се спремни?? Скоро секое девојче на тие години ќе запознае некој, ке и биде дечко,и се занесуваат со мислата дека тој е вистинскиот и мора да го направат тоа со него. А не се ни свесни колку грешат.
Жими ова се спремни, сепак треба да се има граница. Од 17-19 според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom