Mystery Car - Читај правила во прв пост!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Пошо не ставате никој... Еве ви една од мене. Додуша ја најдов по интернетов и незнам која марка е ни јас. Значи очекувам некој да ја препознае.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Anglisko ke da e:).....mi zalice na ova:
 
T

The Blob

Гостин
Конкрит и мене ми заличи на тој. Колава како да е сликана во Америка (мислам има амерички таблици) и зад неа таа колата е америчка. А оваа се на европско ме тера.

И ми текна што е. Riley One-Point-Five (1.5:))

 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сликава ја најдов под името Old Columbian car... Па сега изгледа Блоб ја погоди. Ајде чекаме предизвик:zlo:
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Да пробам со една лесна за почеток :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Грамат, те читам како првооделенски буквар, па нема да погодувам, ќе оставам некој друг да каже што е тоа...Инаку иста ваква 1996-1997 стоеше во Кисела вода, неколку куќи после економското, накај Огњан Прица, кај што мине 24. Беше нон-стоп покриено со цирада.
 
T

The Blob

Гостин
Колава е дизајнирана од Роберт Опрон и Антонио Кастелана и е првпат претставена на Женевскиот автосаем како ES-30 прототип (Experimental Sportscar 3.0 Litre). Инаку ознаката SZ на овај модел значи Sprint Zagato, а постои и кабриолет, со ознака RZ (Roadster Zagato). Моделов е правен во соработка со дизајн студијата на Фиат, Загато и производителот на колава. :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Од поубав агол...

Него мислам Струмикс твоја е честа :)
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Добро добро :kesa:
кажах оти е лесна !
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Сепак, јас не реков ништо, Волкси, Д Блоб нека постира. Тој ја објасни убаво колата.
 
T

The Blob

Гостин
Ај еве нешто од мене порелаксирано, се надевам не било досега:

 
T

The Blob

Гостин
Да да да....Постирај :)

Претставено е на Франкфуртскиот автосаем во 1955 година, за да им конкурира на спортските модели на Јагуар и Мерцедес. Но оваа кола имала контраефект - компанијата губела пари со секој произведен примерок, за да во 1959 биде на работ на банкрот. Но, со финансиска „инекција“ од Херберт Квант, и претставувањето на нови поевтини модели, како Изета и 700, BMW се опоравува.
Елвис Присли, служејќи војска во Германија, во 1959 година купил бело вакво BMW, по цена од 3500 $ која тогаш претставувала мало богатство. Го зел со него назад во Америка, но потоа и го дал како подарок на Урсула Андрес. Таа го имала дваесетина години, за во 1997 да биде продадено за 350000 $ ,што е највисока цена платена за овој модел. Се верува дека дури 80% од досега произведените примероци (252+2 прототипови) се и денес во возна состојба. Дизајнот на BMW 507 подоцна го инспирирал креирањето на BMW Z8 и Z3.
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Ај пак да си пробам среќата :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom