Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
... онака си размислувам, резимирам. И во сето то размислување и резимирање ми идат зборојте на татко ми , дека некој треба да го ебаваш и да му штетиш за да биди арен со тебе. Значи така требаше и јас со тебе. Не ми е никој крив шо сум слабак, јас сум крив шо дојдов на ова дереџе. Не е само со тебе вака , со сите претходни истото се случва, се се повторва периодично. Единствена разлика е времетраењето на периодот.
Знам дека грешно постапвав, дека премногу ти угодвав, а уствари и немав одврзани раце за да ти угодвам до максимум. А знам и друга работа, знам дека пак во иднина ќе прам грешки, не само со тебе, туку со сите наредни. Таков сум, никаков, се нејќам, се нејќам шо сум толку попустлив и добар. Сакам да се сменам. Да беше друг на моето место сигурен сум дека сега ќе беше ќефој, и немаше да му се мотат низ гла мислите шо ми се мотам мене низ гла ... ама тој сум, и ти кажав, и мислам дека ме разбра шо сакав да ти кажам. Ама, очигледно сум се заебал. Или не си ме разбрала, или си ме разбрала па ич не ти било/е гајле за мене. То допрва ќе видиме ... Те замислував поинаква, попаметна, различна од сите останати, едноставно кажано беше скалило над сите други. Не знаеше то да го искористиш. Ти докажвав со дејства, можда не сваќаше. Ти кажав со зборој, изгледа ти беше сеедно. Сега ете, седам апсолутно сам, го слушам Балашевич, ме погодва секој негов збор од неговте дела оти се пронаоѓам во нив ...
И сега, после се, не сакам да го прифатам фактот дека ме остај на цедило. Во ниеден момент не го очекував ова од тебе. Не можам да си објаснам... а веројатно и нема да си објаснам.
Јебига, извини шо бев толку арен со тебе ...

И на крај само ќе ти ги посветам стиховиве :

Ja nemam nigdi nikoga
al' moja prica prosta je
stogod ih manje zavoles
manje ti njih nedostaje

I nisam kadar svindlati
za sobom skele paliti
da silom steknem nekog
kom cu faliti

Znam, mila, obeco sam da cu makar
za bestiju
i da cu naci lepsu, bolju i vestiju
nemeskinju, gospodicnu
ni po cemu tebi slicnu
obeco sam srca teska
obeco sam, al' jebes ga

уствари еве ти ја цела песна

 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Вечерва овде, без тебе се запрашувам која беше таа толку тешка причина што раскинавме:toe:Кој си всушност ти??Понекогаш се чудам на сите постапки и месечни изненадувања што ми ги приредуваш и се прашувам 100 на ден што е следно од тебе??:toe:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Вечерва, овде, без тебе..........се сетив на некои прастари разговори со тебе.
Размислувам како, само слушајќи те, наоѓав фантастични извори на сила.
Инспирана доволно за да носам животни одлуки, влегував во свет каде што се беше....лесно и направено на нов начин.

Никој нема да го земе твоето место на подиумот.
 

ThE LaDy CrOfT

lovely...
Член од
11 јануари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
vecerva ovde bez tebe, mi e pusto i sedam sama i mislam na nasite saati pominati zaedno,koi strasno mi nedostigaat...mi nedostiga mirisot na tvojata koza...mirisot na tebe..no veruvam deka i dvajcata ziveeme za momentot narecen ljubov...;D
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Vecerva ovde bes tebe ... mi falat denovite koga bevme zaedno ,mi falis ti a tolku si daleku cuvstvuvam praznina koja nikoj nemoze da ja potpolni zozto lubofta kontebe uste ne zgsnala :pipi:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Вечерва овде, без тебе..всушност многу размислував за мене, за тебе, за нас. Веројатно си единствениот со кого би посакала и кога би имала шанса би се смирила. Не знам што се случи, не можам да најдам никакво оправдување, можеби и не сакам. Едноставно ти беше тука за мене, а јас не знаев да го почитувам тоа.
Јас сум ѓубре..јас сум идиот што не знае како да покаже што чувствува..или сепак знам ама тешко ми беше да се соочам со фактот дека некои работи се менуваат. Во принцип јас сум виновна за повеќето работи, знам.
Мало..ми фалиш.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Вечерва овде без тебе седам и се нервирам. Зашо мораше да поебеш тоа тртникот? Ќе седевме негде ќе пиевме пиво,ќе ти честитав роденден. Ае утре ако ти е подобро матер ќе ебеме негде.
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Мило бе ај иди си од Битола досадно ми е без тебе :(
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Вечерва овде, без тебе ми фали твојата прегратка, ми фали твојата насмевка, ми фалат нашите муабети, ми фали твојот поглед кога ќе кажам нешто глупо.....ми фали се што е поврзано со тебе. Чудна сум на моменти, ама тоа е зошто ситуацијава ми е премногу мучна, неможам ништо да направам кога сум оддалечена од тебе 2454324564 километри. Страв ми е, таман кога мислев и се соочив со фактот дека засекогаш те изгубив, ти се појави, ми го сврте светот и главата за 180 степени дури ни сама почнав да не се препознавам...
Неможам ова да си го дозволам, не пак...Те сакам премногу и ќе те сакам, но решив да го отворам малце срцето, да дозволам некој друг да проба да влезе. Сакам да си дадам шанса да ја барам среќата на друго место, а не само кај тебе. Ти секогаш ќе останеш оној истиот....сладок, неодолив, мил дечко на моменти, како и неподнослив, злобен, незаинтересиран...И јас ќе бидам истата, желна за внимание и љубов. Нашите караници ќе се појават пак и пак и пак...неможам да поминувам низ тоа, незнаеш колку боли....незнаеш колку болеше последниов пат...
Затоа одлучив, вечерва би била многу поубава кога ти би бил до мене и кога се би било како што беше на почетокот, ама не е!!! Вечерва е празна, полна со сеќавања кои што ме болат....затоа решавам да те пуштам и оставам во минатото и само минатото, можеби така е и најдобро....
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Вечерва овде без тебе...Ќе спијам сама!
Сакам заедно да си спиеме па не е фер!!! :cry:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
... сакам само да ти подарам букет хризантеми, па самата свати го значењето на гестот и букетот.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
е иста ко сите други. I'm used to this.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Вечерва овде без тебе, покрај целава иронија која ја содржи темава, сакам да ти раскажам кратко парче од прикаска, како што раскажував порано, кога знаев скоро ништо.

Ѕвездичката секогаш тагуваше, таа ги создаваше ноќите, а нејзе никогаш не и беше дадена една вечер со него. Тоа сигурно би била тмурна ноќ, ноќ без сјај, па можеби и затоа Месечината и Сонцето не им дозволија да се прикрадат негде. Па зошто некој би сакал да добие нешто толку празно ко небо без ѕвезди, земја без привид на светлина? Но, ѕвездичката знаеше, колку тажни можат да бидат ѕвездените ноќи, па таа беше дел од нив. Го чекаше неговиот мирис кој ќе го преткаже темнината, но тој никако да дојде. Кутрата ѕвездичка, па како може да ја чека темнината, кога таа секогаш ќе ја одминува.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Вечерва овде, без тебе ми фали твојата прегратка, ми фали твојата насмевка, ми фалат нашите муабети, ми фали твојот поглед кога ќе кажам нешто глупо.....ми фали се што е поврзано со тебе. Чудна сум на моменти, ама тоа е зошто ситуацијава ми е премногу мучна, неможам ништо да направам кога сум оддалечена од тебе 2454324564 километри. Страв ми е, таман кога мислев и се соочив со фактот дека засекогаш те изгубив, ти се појави, ми го сврте светот и главата за 180 степени дури ни сама почнав да не се препознавам...
Неможам ова да си го дозволам, не пак...Те сакам премногу и ќе те сакам, но решив да го отворам малце срцето, да дозволам некој друг да проба да влезе. Сакам да си дадам шанса да ја барам среќата на друго место, а не само кај тебе. Ти секогаш ќе останеш оној истиот....сладок, неодолив, мил дечко на моменти, како и неподнослив, злобен, незаинтересиран...И јас ќе бидам истата, желна за внимание и љубов. Нашите караници ќе се појават пак и пак и пак...неможам да поминувам низ тоа, незнаеш колку боли....незнаеш колку болеше последниов пат...
Затоа одлучив, вечерва би била многу поубава кога ти би бил до мене и кога се би било како што беше на почетокот, ама не е!!! Вечерва е празна, полна со сеќавања кои што ме болат....затоа решавам да те пуштам и оставам во минатото и само минатото, можеби така е и најдобро....

тотално се пронајдов во ова...прекрасно е:):pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom