Zlatikevichius
Поени од реакции
27.105

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Гадно злобно напатено копиленце беше Бен.
  Мене највеќе ми се засвиѓа поентата и пораката што сака да ни ја пренесе а тоа е дека и лицата со аутизам имаат чувства, емоции и не се растенија ко што изгледаат и како што голем дел од јавноста гледа на нив. Тоа највеќе ме допре и затоа ги занемарувам супермоќите и кој што може да напраи. Не е битно тоа.

  Скандинавци јеби га. :D
  • Љубов
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Децата сите си одглумија совршено, родителите - далеку под нивото. Може и намерно така правел режисерот, да покаже дека се помалку важни, ама и тоа ми сметаше.
  Ne gootvara linko....

  ;)
  • Хаха
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Со @Anon го правевме истиот муабет вчера. Он вика, цитирам: "На фејсбук свашта хода... цена цена. Уште тоа фали, некој да ти пише на фејсбук цена имб0x". :pos:
  Имало филм по Норвешка шума?
  ЗОШТО ЌУТИШ БЕ ТИ, ДРУИДУ НА СЕДМАТА УМЕТНОСТ?
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Ништо посебно е филмот. https://www.imdb.com/title/tt1270842/?ref_=fn_al_tt_2

  Гледај го Drive My Car, по расказ на Мураками е, има шанси да биде номиниран за Оскар и во главната категорија - најдобар филм.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Saladin
  Saladin
  Saladin
  За тој знам оти мудата ми ги потекоа во групата за Мураками на фејсбук. Симнат, и чека да се гледа во ептен скоро време.
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Тоа е филмиште и е a must watch. Норвешка шума - онака!
  Ццццц.... се зарази од мене па сеа ми враќаш. Ако...ако... најди таму мислења од времето коа го ценев Коељ... заеби, шо се издавам ја бе.
  I don't wanna be your lover. Ама те разбирам сосема. :D
  (ова за спајсот)
  • Хаха
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Со тие албуми израснавме. Дел од овие ги имав, што на касета, што на CD. Од Спајсиците сите три ги имав на касети, и искрено, Spiceworld (Spice Up Your Life, Too Much, Stop, Viva Forever...) ми беше поомилен. Ама не е така култен како Spice, дебито.
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Инаку, се мислев и јас за Wish You Were Here, ама тоа е нешто ко лонгплејка, actually, затоа не го ставив.
  Saladin
  Saladin
  Јас се потрудив од секој омилен изведувач/бенд по еден да ставам. Инаку ќе беше пресубјективна листата. И монотона. Џоа лонгплејка :D
  Don't even bother за Куџкамен, Памук и Волшебникот. Ги нема воопшто одамна во редовна продажба. Неколкукратно проверено. Пробај си ја среќата на старо само.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Ја немаше и Замоци на гневот, па сепак ја најдов. :D Надежта последна умира. Музеј на невиноста, инаку, ја имам на српски во .pdf
  Коа ќе ми текне еднаш Нено од Или-или им се сипа, овие демек фино почнаа да го откачуваат, овој партал ги направи.
  Све мислам дека одредени модови таму си добиваат субвенции од тие канцери од издавачки куќи.
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Не бе брат, глупави се. Какви субвенции? Тоа е истата проста раја што верува дека вакцините предизвикуваат аутизам, маж и жена во бело комби киднапираат деца сред Скопје и ги продаваат за органи, дека морбилите се измислица на Заев и дека Аце е наш и ние негови... На кокошката ако и ги исфарбаш пердувите ќе мисли дека е паун.
  Не е финтата кого не си тагнал, туку општо што незнаеш да тагнуваш :)))). Не ми стигна известување дека си ме спомнал во темата ^__^
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Хахаха, па нормално е тоа, кога има толку многу тагнати. Не знам како беше точно, ама само првите неколку добиваат известување. :P
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Scirea
  Не сакав да спамам во темата, ама сакам да ти кажам дека многу се радувам кога дознавам personal preferences за луѓе чиешто мислење го ценам.
  И кога не го споделувам, и кога не сме на иста страна од дискусијата, високо го вреднувам и ми значи зашто претендирам да бидам запознаена со преференците на луѓето околу мене.
  Фала ^_^
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Ме радува тоа. :*

  Прочитај ја „Вишнова хроника“ од мојата најдрага писателка, Фросина Пармаковска. Првото нешто на кое ми текнува дека ептен ни се допаднало и мене, и на @џимеј . Не викам дека содржината не ми е важна, само мора да има некој баланс меѓу двете, а не да трпи едното на сметка на другото или обратно.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Да те запознаам со друг мој personal preference - швркнати ствари. Сакам чудни, налудничави нешта, од типот на бариковите „Замоци на гневот“ или „Океан, море“. Или од типот на „Неми филмови“ на уште еден мој драг автор, Димитар Димоски. ;)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Corvus
  Corvus
  Corvus
  Јас искрено, современа литература слабо читам, посебно па македонска, меѓутоа да, имам зачекано нешто од делата на горенаведениот автор, и имам само пофални зборови за него, ме топи кога го читам, ме топи! Не пишува тој, истура емоции на тастатура и им дава физички облик, поезија во движење му се расказите, adorable really! ^_^
  Ептен ми е мило што тебе ти се свиѓал. А за твојот вкус нема збор, само некогаш не знам што точно би ти се свиѓало или не. Ете за сите можам да кажам, за тебе не. Не знам зошто е тоа така, ама во никој случај не е зошто мислам нешто лошо за твојот вкус. Баш од тебе и од некои малку луѓе секогаш гледам оцени на филмовите на летт и тоа што е оценето високо одма го ставам во листа за гледање! :*
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom