Recent Content by Wild T

 1. W

  Дежурна Ординација! #2

  Пред две години започна да ми се гради израсток на кожата (во пределот на грбот, под вратот) во форма на кафено топче. Истото достигна големина на мало зрно од грашок. Пред година ипол бев на дерматолог каде што ми беше дијагностицирано Angiofibroma. Дерматологот кажа дека не е опасно и дека...
 2. W

  Дежурна Ординација! #2

  Пред две години започна да ми се гради израсток на кожата (во пределот на грбот, под вратот) во форма на кафено топче. Истото достигна големина на мало зрно од грашок. Пред година ипол бев на дерматолог каде што ми беше дијагностицирано Angiofibroma. Дерматологот кажа дека не е опасно и дека...
 3. W

  Пасош

  Не го чепкај (да не го докинеш флетот), слободно земи селотејп трака од широката и заштити го во правилна положба. Да беше само пукнатина ќе ти кажев уживај, ама штом велиш дека се раздвојува пластиката реално има шанса да е скинат. Но позитивно е што поминал во ваква состојба на скенер до сега...
 4. W

  Пасош

  Антената се протега правоаголно на целиот формат има 5 влакна (со едно влезно и едно излезно од микро чипот). Само пукнатина е пластиката или крвнички е скршена да се "движи" пластиката каде што е оштетено?
 5. W

  Пасош

  Сега ја погледнав сликата. Нема проблем, чипот е горе десно малку под број на пасош.
 6. W

  Старите МК регистарски таблици

  Здраво. Како што прочитав по промената на името на државата на граница ќе издавале налепници со NMK стикер за да се залепи врз постоечкиот код на државата MK. Што ќе биде со оние кои имаат стара таблица (каде што не постои меѓународен код)? Дали има некој информација, треба да патувам во Грција...
 7. W

  Пасош

  Доколку не е оштетен делот каде што се наоѓа микро чипот на пластиката, на гранична контрола ќе помине односно ќе биде успешно прочитан на скенер. Ако е оштетен чипот нема да може скенерот да ги прочита податоците. Каде се наоѓа оштетувањето?
 8. W

  Ray-Ban наочари за сонце

  Точно @STEALTH ми даде убави примери. Заклучно за секојдневна употреба е обично стакло. Поларизирано за одредени услови. Голема благодарност до вас бидејќи за малку ќе купев поларизирани, а сега се предомислив и ќе купам стандардни.
 9. W

  Ray-Ban наочари за сонце

  Фала на одговорот! Јас колку што успеав за два пати по 10 мин. носење (во продавница) приметив дека нема проблем иако сум во затворен простор, се гледа одлично. Единствено ми беше да не има некоја изразена зелена нијанса при носење во различни услови (плажа, снег, низ град и сл.). Дали доколку...
 10. W

  Ray-Ban наочари за сонце

  Не се работи за купување онлајн. Се наоѓам во Берлин од каде што планирам да ги купам, секако оригинал. Леќата не е изработена од пластика, се работи за стакло (crystal lens). Цената на поларизирани им е 120 евра додека на стандардни 92 евра. Вреди ли разликата од 28 евра за поларизирано стакло...
 11. W

  Ray-Ban наочари за сонце

  Здраво. Со оглед дека завршува летото во ЕУ има големи попусти на наочари за сонце. Конкретно сум заинтересиран за Ray-Ban Original Wayfarer. Бидејки не сум голем познавач на наочари за сонце малку ме збунува тоа што го читам дека се со леќа G-15 (Lenses: Green Classic G-15). Ве молам дали може...
На врв