Recent Content by Vardarecc

 1. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Kulusevski pederceto kako ke legneshe vo repkava ko sho sme tenki na desno krilo.. Toj, Elmas, Mitrovski, Curlinov, Bardi, Atanasov, Zdravkovski.. strashna repka ke bevme, Pot 2 kvalitet.. Ali jebiga, se ispederci pederceto.
 2. Vardarecc

  Фан Клуб: Вардар

  Дали на зима имаме право на трансфери?
 3. Vardarecc

  Фан Клуб: Вардар

  Prevod?
 4. Vardarecc

  Фан Клуб: Вардар

  Vo gjupcevo od Skendi Junior kakov kjotek lezhi..
 5. Vardarecc

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Kakva e procedurava na Iherb, dali 100 dolari e uslov za da dobijam free shipping?
 6. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Брат ко шо кажав јас глеам оптимистички и субјективо на работиве, ти си појке реалист и објективен. Него да ги остеме Митровски, Чурлино, Здравкоски, од другиве дечки во у21 кај кој гледаш потенцијал за висок дострел? Го спомна Даниел Милованович од Пандевци, дали ќе можиш збор два за останативе...
 7. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Незнам дали се сеќаваш шо играч беше Барди на 21 година, значи буквално 50% од нивото на Давор Здравковски, мое мислење е дека Давор за 2 до најкасно 3 години ќе е на ниво на Барди, ако не и подобар, Барди најмногу созреа откако ојде во Леванте, ко шо реков ако денот по утрото се познава Давор...
 8. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  AMC/MR mu e prirodna pozicija, nikoj ne reche deka ke e vrvno krilo ushte pomalku centrafor. Eden eban Nestorovski stana na 25 godini igrach, pred da ojt vo Zapresic se dvoumeshe da ja zavrshit karierata, sega e tret najplaten igrach na Udineze, Mitrovski 20 godini, strashen talent barem za...
 9. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Поздрав од Митровски батка ;);) Ваљда не мислиш дека е исто да се развиваш во ебана македонска лига во факинг Ренова и Металург до својата 22 година и да очекуваш да си прв шпиц во репка, и во една од најдобрите школи во светот за млади таленти Спортинг, Митровски имат 20 години, и имат 3х...
 10. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Подобро со лажна деветка, него со дрва како Несторовски, освен топка да заградит немат никакви други квалитети, голгетер само против банана репки како Лихтенштајн, исто како со играч минус да играме, подобро Николов нека игра на негово место, барем ќе орат по терен. 1568127682 Голем кур ако...
 11. Vardarecc

  Македонска фудбалска репрезентација

  Не ги потценвејте Словенцие, то шо зедовме бод кај нив немора ништо да значи, за мене Словенија е горе долу на рамниште со Полска. Со Израел и Словенија дома искрено задоволен ќе сум со 4 бода, шансата за пласман на европско ќе ја бараме во плејофф против Косово. Имаме некој добри играчи...
 12. Vardarecc

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Sho mislite bavarci, dali ke e mozhen otkup na Coutinho dokolku go kupime Havertz naredno leto? PS Na zima ke trgnime pak po Sane, 100 m Sane, 100 m Havertz i 120 m Coutinho vo edna sezona ? Hmm, sakam deckovo da se vklopit, i da go otkupime, kul coeche bez nekoe nafurano ego, duri samiot izrazi...
 13. Vardarecc

  Фан Клуб: Вардар

  Се зезам бе пиле, уствари ако сакате не се зезам, слободно бегајте во друга лига.
 14. Vardarecc

  Фан Клуб: Вардар

  Ако не ви чинит лигава, играјте во албанска или во српска.
 15. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Искрено имаме најискусен тим, со сериозен пристап сите требит да паднат, тешко евентуално претпоставувам дека би било со Австрија како домаќин, ќе видиме како ќе влијаат судиите, али не се ништо посебни. Нека пулат, нека праат да го вратат Жутиот, како ќе се најт на првенствово.. барем за...
На врв Bottom