Recent Content by Vardarecc

 1. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Karapalevski e pred dogovor, so uslov da ima minutazha vo prv tim.
 2. Vardarecc

  Млади надежи на македонскиот ракомет?

  Јесте фудбалер да, али еве што значи посветеност на еден спортист, која трансформација во 1 година човече.. се е до дисциплина, посветеност и колку сакаш да работаш на себе, нека учат инстаграм генерацииве.
 3. Vardarecc

  Преспа и мариово

  Zato dva sati zborvam za Kojnsko ako procita
 4. Vardarecc

  Преспа и мариово

  Езерото, Отешево, Којнско, островот Голем Град каде најблиску се оди од Којнско со кајче а можи и од други локации Сливница,Претор.. (https://www.wikiwand.com/mk/Голем_Град) најстарата црква во Македонија е во Курбиново, Царев Двор (село) бил дворот на Цар Самоил, каде што тој подоцна почина од...
 5. Vardarecc

  Преспа и мариово

  Јас сум од Преспа, рај на Македонија, има поголем туристички капацитет од Охрид кој за жал не е искористен.
 6. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Интересно е ко ќе ги видам плативе на Линдберг, Геншеајмерасдасдарењер, Бјорнсен, сите над 50 000 евра земаат, има некои информации дека Линдберг во Фуксе зема 110 000евра месечно, ние 2 светски крила задржавме за плата од 5000 евра месечно :D
 7. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Па види ако требит да бираме помеѓу Талески и тие кубанците 3та постава од Порто шо се, само за една година позајмица колку да му ги држиме во форма, нормално дека Талески има повеќе смисла да го донесиме, и незнам шо се чудите, нормално е малце повеќе форсирајње на мк играчи, камо да имаше уште...
 8. Vardarecc

  Фан клуб: РК Пелистер

  Абе јас од ресен сум навивам за Вардар, скопјани ги некјам ич генерално, ама вас најмногу не ве сакам, 1 година гла кренавте почна да се дешават нешто во ракометов се скапавте курчење, ко 30 години вака да функционирате се понашате, еден пак од вашиве на секој втор коментар се иживлаваше со...
 9. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Кој се шансите да го вратиме Кара?
 10. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Википедија е најлош можен извор, обично 99% од информаците се лажни вести.
 11. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Кукуловски потпиша за Еурофарм, иначе Митревски 99% не иди (ако не и потпишал за Порто во меѓувреме) трет голман дефинитивно ќе има, а има големи шанси да е Гогов.
 12. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Со самото пензионирање на Миркуловски изгубивме на креативност во напад, Лазаров е мајстор асистент ама не е среден бек а и нема влез шо е голем фактор во креирање на играта, плус проблем се годините, неможи се од себе да дава на првенство каде се игра секој втор ден, секое првенснтво имаме...
 13. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Погледајте малце македонска супер лига ќе сватите кое дрво е Јагуриновски, никаква буквално игра, да запнеа по Серафимов барем има потенцијал, овај не е ни за во Јуниор,каков бекап какви бакрачи, Чупич поарно нека е бекап лол, овај е БУКВАЛНО дрво неделкано, играч кој не се пронајде ни како бек...
 14. Vardarecc

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Прашањево си го имам поставено повеќе пати, има да доста потенцијални дечки во младиве,али во право е Хсаго дека треба да намалиме со коментариве за младиве кој каде ке стигне, најдобар одговор е времето, за 2-3 години ќе имаме далкеу појасна слика. Али кога веќе ти реплицирав ево мој краток...
 15. Vardarecc

  Фан клуб - РК Вардар

  Од 2000 генерација апсолутно најголем талент и потенцијал. Заедно со Кизиќ.
На врв Bottom