Recent Content by truckerinsoul

 1. truckerinsoul

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво, да не познава некој посредник од благоевград? Ке одам понеделник или вторник со пцр тест за бугарија (имам документи од 2013) за купување на автомобил од перник, па ми треба мала помош околу смњнвање на талони(сообраќајна) и таблици од пернички на благоевград....не дека не би завршил...
 2. truckerinsoul

  Колку често ги миете вашете раце?

  До пред коронава немав појма за вода и сапун, како неандерталец бев (иронично кажано)....па мајкуму стара, баби имавме па како деца мали ке те земи на чешма ке те измие лице па раце да се измиеш оти нема ни да седниш да јадиш, така да, редовно....
 3. truckerinsoul

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Знае некој какви барања имаат нашите за враќање назад у мк од бугарија? До сега гуглав ги поминав сите министерстава и веб сајтови и све, али наоѓам само за излез од мк кои се правилата. Бугарија планирам да одам со пцр тест, е сега ми е нејасното кога ке се враќам по 3-4 дена, нашиве ке ми...
 4. truckerinsoul

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  А дали знае некој кои правила се пример еве одам со пцр тест бугарија, завршвам работа обновувам пасош и се враќам назад на бг-мк граница, нашиве ке бараат пцр тест на ново ли?
 5. truckerinsoul

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Имам и јас него ми е истечен, така да со личната карта, него незнам во битола каде праат таква работа, мора да се распрашам.
 6. truckerinsoul

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Некој да не бил тазе бг? се влегва не се влегва моментално како е?PCR Тест треба не треба, некако не е баш јасно какво става различно пиши
 7. truckerinsoul

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  А со бг пасош? Имам поке од 6 години
 8. truckerinsoul

  (Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

  од екс ју, кој ја гледал мини серија е 4 епизоди, не верувам дека има многу, Љубав на Сеоски Начин, од 1970 или 72 е ако не се лажам, црно-бела :)
 9. truckerinsoul

  Коронавирус (COVID-19)

  мислам дека и во србија имаше нешто сличен повик, али кој знае, таму поке некако се контрат со вучич, на политичка база де, али не е ни место ни време ваљда ама ај o_O
 10. truckerinsoul

  Колку си ја сакате работата?

  10-14 сати дневно држам волан од камион дневно, слободен еден ден у недела, и си викам ај кај да е уште 34 години па пензија :D али,ќеф прај
 11. truckerinsoul

  Секавања како и со што пораснавме

  Македонски народни приказни, големи и мали, не се секавам како се викаше исто на мтв беше со дарко, бушава азбука,балтазар, ну пагади, си до...
 12. truckerinsoul

  Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

  фејсбуков некако демо де ми е, задња слика сум стаил можда пред 2 години :ROFLMAO:
 13. truckerinsoul

  Македонци насекаде од светот јавете се овде

  некој во шведска?
 14. truckerinsoul

  Живот и работа во Шведска

  зависи во која населба сте даница, според мене, нека биде и подалеку школото али немојте во школо каде ке е со премногу имигранти, немојте во gårdsten, lövgärdet, hjälbo, biskopsgården, се надевам оти сте на друга локација.
 15. truckerinsoul

  Битола

  треба иницијатива името да си биди Манастир, ова битољ е србизам невиден некако
На врв Bottom