Recent Content by the master

 1. the master

  Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

  Здраво :) На несакање избишав пост од мојата фејсбук страна, и сега не знам дали има начин да се врати тој пост? Јас сум админ на страната. Ве молам за совет, ако има некој начин како да се врати избришаната објава. Поздрав
 2. the master

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Здраво...при стартување на ПЦ, на монитор ми се појавува ова известување. Притискам Ф2, меѓутоа не се стартува windowsot xp, стои истово известување. Некогаш од штек два три пати кога ќе го исклучам пц, тогаш се стартова програмот..Што може да биде проблемот? Поздрав
 3. the master

  Обложување на нет

  Cardholder name - Име и презиме на сопсвеникот на картичката..issue number? Лимитот за депозит како треба да се постави правилно?
 4. the master

  Обложување на нет

  Сакам да се регистрирам на бет 365 со дебитна картичка од НЛБ..Што треба да внесам во полињата каде што имам ставено прашалник?..И дали може да подигам директно од НЛБ картичка..Благодарам
 5. the master

  Обложување на нет

  Дали ти земаат данок на добивка на бет 365 при добитен тикет, како што е сега во Мк 15% данок? И колку е минимален влог на бет 365?
 6. the master

  Обложување на нет

  Дали може да се уплаќаат системи на бет365? Пример сакам да изиграм горе 3/3 а долу 4/5 на еден тикет.
 7. the master

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Имам пц и се обидев преку биос да ги исклучам опциите за усб, ама и при повторниот обид за инсталација ми ја покажува истава порака дека недостасуваат драјвери за каде да се инсталира windowsot..иначе инсталацијата ја правам преку цд на кое ми е инсталиран windowsot 7...е сега не знам дали имам...
 8. the master

  Помош, софтверски проблеми и совети

  При инсталација на Windows 7 Ultimate SP1 (x64) EN - Latest Untouched ми се појавува овој проблем: Required CD/DVD Drive Device Driver is Missing...се обидував да ставам некои драјвери преку усб ама не успеав, можеби не ги погодив вистинските или друг е проблемот ...некој помош?
 9. the master

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Како можам да избришам видео постирано на youtube од некој непознат user, што содржи навредливи и клеветички содржини кон фирмата на една роднина? п.с. направив репорт повеќе пати на видеото пред една година, меѓутоа не го избришаа од youtube. му пишав исто пораки на јузерот што го ставил...
 10. the master

  Обложување на нет

  Сакам да отворам акаунт на некоја страна за обложување на нет, но како што ги читам последниве страни, некој пишува дека биле блокирани неколку светски веб сајтови како bet365 и други. Ќе може некој да ми објасни подетално доколку е можно која страна нуди најдобри услови и како оди постапката за...
 11. the master

  Утре оглас за 400 полицајци, физичката кондиција предуслов

  Некој да не знае какви прашања или има прашања што паѓаат на психо тестовите ?
 12. the master

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Имам nexus 4 и неможам да го поврзам со лап топ преку usb т.е ми излегува порака дека драјверот не е успешно инсталиран...во my device гледам дека имам MTP device driver и кога притискам update driver ми покажува дека веќе ми е инсталиран драјверот, а кај што стои nexus 4 има знак извичник ?
 13. the master

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Сакам да направам видео со слики и музика...со која програма можам тоа да го направам освен со windows movie marker? Бидејќи со windows movie marker се обидов но не можам да го зачувам видеото...
 14. the master

  FIFA 14

  Ја инсталирав играта и копирав крак но не можам да играм. Kога ќе ја пуштам играта ми излегува fifa stop working...крак спуштив посебно пробав со 3дм крак, skidrow, v3...но ништо ...што е проблемот?Ова ми се покажува Problem Event Name: APPCRASH Application Name: fifa14.exe Application...
 15. the master

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Се обидов да направам видео со слики и музика преку windows movie maker но не успеав. направив import на слики и песна но кога стискам play на видеото не ми ја покажува сликата, а песната работи..и кога одам save movie ми кажува cannot saved movie to the specified location...што е проблемот ?
На врв Bottom