Recent Content by teneke

 1. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ви текнува на тоа апот од Мерк што штител 50% од корона. Е па изгледа Мерк малце се заебавал, штити само 30%. https://news.trust.org/item/20211126122942-wvnrj Сега го чекаме апот од Фајзер кој што штити 90%. :D Не се сеќавам колкави договори потпишаа државиве на невидено, последно ми се чини...
 2. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Чисто се сомневам дека ќе биде отпорна кај прележани. Ова е линија B.1 од Алфа. Прележаните од Вуханска верзија беа отпорни и на Алфа и на Делта, а и на Делта+. Но, не знам што е толку врева со вирусов, имаше еден куп позаебани мутации досега.
 3. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  До предминатата недела имаше 52.436 позитивни, до оваа недела 58.276. Разлика 5.840. До предминатата недела имаше 15.456 позитивни вакцинирани, до оваа недела 17.896. Разлика 2.440. По недели: 40: 37% 41: 41.3%, 42: 43.4%, 43: 41.9% 44: 45.3% 45: 45.1% Во 46-47 недела 41.8% од сите...
 4. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Абе јас би почекал со хистерија. И за MI (МУ) така почнаа, па Делта ја потисна целосно. Башка што врска немаат што прави.
 5. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мислам дека на сите му се јасни последиците од короната. Проблем е што вам на провакесерите не ви се јасни, ниту последиците од Короната, ниту последиците од карантините, ниту последиците од вакцините.
 6. teneke

  Мнозинство за влада, нова(преодна) влада, предвремени избори ...

  Услов за нова влада е да се ограничат кладилниците бара Гаши.
 7. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Поздрав од Тодорос. 'False sense of security' around vaccines as Europe again COVID epicentre - WHO GENEVA, Nov 24 (Reuters) - Europe is once again the epicentre of the COVID-19 pandemic amid a "false sense of security" over the protection offered by vaccines, World Health Organisation...
 8. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Засега нема нови мерки, не се прифатени на денешната седница. https://360stepeni.mk/vladata-ne-gi-donese-merkite-za-vaktsinatsija-pobara-dopolnitelni-analizi-i-merki/ Изгледа ќе има предвремени избори, оти не верувам дека му дошол умот.
 9. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Изгледа, еве ЕУ најавува зелениот пасош ќе важи максимум 9 месеци од последна доза.
 10. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Патетики, почнаа да ги сметаат невакцинирани овие со две дози. Еве ви наука на која што се лажите дека две дози штитат од тешка болест. Невакцинираните во октомври сочинуваа 75 отсто од заболените од корона Израел соопшти колкава е разликата во заболувањето од ковид меѓу вакцинираните и...
 11. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ќе биди интересно на Австралија Опен во јануари 2022, само вакцинирани тенисери ќе има. Од кога е ова? Вистина е ?
 12. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Вакцинален имунитет VS природен имунитет. Една слика 1000 зборови. Ќе споредуваме бројки на умрени на крај.
 13. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Море никој не вика да не се вакцнираат, кој што сака нека се вакцинира, дури немам проблем што и јас ги плаќам како даночен обврзник вакцините. Ама не можи под превезот дека ние невакцинираните ја шириме заразата сега да има задолжителна вакцинација. Во Калифорнија, она будалиот гуверенер што...
 14. teneke

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Трамп беше во право ко ги одеба овие кловновиве. Ти ја зедовме слободата, за да бидиш слободен. Утре сабајле. https://www.cnbc.com/2021/11/24/who-tells-fully-vaccinated-to-wear-masks-physically-distance-as-infections-surge.html
 15. teneke

  Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

  Дистопијата во која живееме станува се по реална. Стварно не обрнував толку внимание до пред некое време на cancel и woke културата во САД, затоа што мислев дека е минлива работа, дури и сметав дека е иронија, заебанција на модерното општество. Но, од пред некој месец сфаќам дека овие се...
На врв Bottom