teneke
Поени од реакции
12.619

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Почнав па ќе видиме до кај ќе стасам :)
  Зезнато е што нема многу пајтонџии тука кај нас, па нема со кој да се разменуваат мислења и искуства, али во секој случај како за почеток јазикот ми изгледа супер. :)
  Не само линуксот, туку општо јас го сакам опен сурсот и го поддржувам :)
  Како да не го сакаш линуксов бе?
  ВиртуалБокс.. Од 2.2.нешто ... си симна 3-ка, ја избриша 2-ката, ја инсталираше 3-ката.. сите виртуелни машини ми се тука .. мераци, мераци :)
  ne te popraviv, pastirav delovi od raboti koi gi pisal mazot mi na nekoi drugi mesta :)

  fala za zelenko vo sekoj slucaj :)

  poz
  хаха брату и сега кога сме на одмор ли да учам :) разбирал не разбирал ќе си реплицирам нешто хаха да е неутрална некоја ајде ама сеа сосила ми кажува дека народот за Љубе ќе гласал и анкетите не биле валидни
  ајде поздрав
  Среќна нова!

  Искрено и од се срце, се најдобро. Само радост нека ти го исполнува срцето!
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom