Recent Content by Svemirko

 1. S

  Дали сеуште се на продажба плочите?

  Дали сеуште се на продажба плочите?
 2. S

  Дали сеуште се на продажба плочите и грамофонот?

  Дали сеуште се на продажба плочите и грамофонот?
 3. S

  PayPal (официјална тема)

  Здраво Дечки, имам пејпал околу 9 години, на Словенечка адреса со Виза картица од Тутунска, пред некој ден ми истече картицата и како и минатиот пат за ист случај пробав само да сменам ех дате и цсц код и да ја верифицирам истата бидејки Тутунска не менува броеви на картички, ама пејпал не...
 4. S

  MoneyBookers (официјална тема)

  Аха, значи исто како Пеј Пал на времето кога користевме Словенечки и други адреси... Ќе надминеш 2500 евра и ти бара документи.... Фала ти за помошта
 5. S

  MoneyBookers (официјална тема)

  Фала за одговорот, ги повлеков чисто да видам дали функционира повлекување од Скрил на Виза, за зимање(верификација) знам дека ќе ти земат 100%, ама кога треба да земеш, макар и твои пари... Ме збуни дали треба или не треба верификација на домашна адреса ( со пасош, сметка, возачка дозвола итн...
 6. S

  MoneyBookers (официјална тема)

  Ве молам за совет, Имам Скрил акаунт, направив верификација на Виза од Тутунска (повлече околу 2 евра), ми стигна маил дека картичката е верифицирана, и за проверка ги повлеков назад на картичка 0.87 евра колку што останаа одкога Скрилл си зема провизија за повлекување на картичка. Тоа беше...
 7. S

  PayPal (официјална тема)

  Toa e toa... i ja ke otvoram nov akaunt naskoro... inace, kolku sto sakam da dozvoli vladata paypal tolku i mi e strav zatoa sto kolku sto mozam da vidam golem broj od lugjevo ne znaat kako funkcionira pazaranje na net, imam poznanici sto se falat kako gi zeznale Amazon ili eBay, naracuvale...
 8. S

  PayPal (официјална тема)

  Pozdrav decki, Imam Paypal od 2008 god.(karticka od Tutunska, adresa Slovenija...), go koristam samo za pazaranje na eBay(kupuvanje-prodavanje), i nikogas ne sum povlekol pari na smetka, site pari sto ke gi zarabotam od prodazba na ebay ne gi povlekuvam na smetka tuku gi koristam za kupuvanje...
На врв Bottom