Recent Content by SV-Strange

 1. SV-Strange

  Оригами...

  Имам порано купено од книжарите во Рамстор во Скопје, разгледај таму.
 2. SV-Strange

  SEO за почетници

  Кога би имал подобри линкови, или еве, ист квалитет на backlinks, со .com би требало подобро да рангираш.
 3. SV-Strange

  SEO за почетници

  Како што гледам, webs.com воопшто и не индексира на google. Што е со блоговите кои се dofollow а не се индексирани? Исто ко да не постојат, така?И уште една работа, мислам дека е добро да во едно градење на линкови има и nofollow заради диверзитет.
 4. SV-Strange

  SEO за почетници

  Смисла?
 5. SV-Strange

  Струмица

  Да не праам анти реклама. Ама секаде одете, само у Селект не. А за спрат, куќи, такви ствари има, ама од лошо искуство луѓето нејќаат да изнајмат. Или ќе треба ептен многу да платите...
 6. SV-Strange

  Струмица

  Стан никој нема да ти изнајми. Би ти препорачал да дојте у Пабо на журка :)
 7. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Нови ствари:
 8. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Ново од ТТрометеј:
 9. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Нема врска, он така се осеќа како победник, он не се експонира ич. Е, да, само поконтрадикторен и по егоист не постои. :D И стварно, Миста, ако тоа погоре беше последното нешто што го пишуваш кон мене, мило ќе ми е, оти такви како тебе мајмуни ја расипуваат сликата за музиката и општо културата...
 10. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Како шо кажав, си бараш внимание. Не ти коментираат за музиката оти треба да си човек за да ти ја слушнат. Ти прај се најталентираниот и најдобриот продуцент или што и да си, имај напнат пристап, опцуј некој, па може ќе се заинтересира некој за тебе. :D Еве, ми спомнуваш да се натпреваруваш...
 11. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Ти ме додаваш на фејсбук бе момак, па ме бришеш, и имаш лице да спомнеш за лицемерие?! А за твојо комплекс, его и суета постои професионална помош.
 12. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Таман си е. Само пази, гледај како почна ситуацијата и до кај стаса. Како што кажав, Миста се чепка, знае оти сум тука и ќе прочитам и оти евентуално ќе реагирам оти ќе се навредам(?!). Ме избришал дури и од фејсбук, леле тинејџерски ствари еј. Миста излези од пубертет бе човек. А за егото...
 13. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Е шо се чудиш, си бара внимание човекот. Знае оти сум тука, знае оти ќе прочитам. Очајно е. :)
 14. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Миста бе, ПМС-от колку ти трае?
 15. SV-Strange

  Хип хоп културата во Македонија

  Абе луѓе, дискутираме, никаде не реков оти не ја прифаќам вашата критика, оладете :) Tom Waits не те нападнав и никаде не реков оти си го исплукал албумот, оти така ги сфаќаш работите? Реков оти се согласувам со тебе, дека албумот е чуден.
На врв Bottom