Recent Content by .Sky.

 1. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Проблемот е што на Фиеста незнам каде е точно а не сакам да ја растурам цела за да го најдам. Кај мене на колите и на Мерцедесот е над нозете на совозачот ама на оваа Фиеста не можам да најдам на интернет ниту слика кај е точно. Земав дел па сакам да го средам пошто колава е на сопругата прва...
 2. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво вака имам еден проблем се надевам има некој кој знае. Имам Форд Фиеста мк3 93година. Е сега сакам да ја средам меѓутоа не ми дува парното осигурачите се ок земав ново моторче е сега дали некој знае точно каде се наоѓа за да го сменам?
 3. .Sky.

  Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

  Јас не живеам во таа зграда меѓутоа имам луѓе кои живеат во таа зграда. Е сега како што ми кажаа во некои од становите почнало да се појавува влага што не е ок баш за нова зграда. Паркинг имате и за шлепер да паркирате. Продавноче имате одма тука плус жито маркет вие на пеш 5 мин. Две основни...
 4. .Sky.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Кеј, Се оженив, сега сум женет со пусулче
 5. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ме интересира нечие искуство со автоматски менувач на Vw поточно за Туарег. Општо гледано како се покажани автоматските мењувачи. За пасатите 2005година после делфин што излегоа редизајниран знам од луѓе што ми кажувале дека не ги бива. Плус дали има некој искуство со 2.5 три мотор? Мани кои им се.
 6. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам може некој ќе ми помогне. Имам чуден проблем. Проблемот е што додека се движи колата убацува ок но кога ќе застане во место нејќе да убави ни во втора ни во прва. Ако ја изгасам и ставам во прва и запалам пак колата ќе си тргне и после ок е. И пак иста прича. Мислам дека ми заглавува...
 7. .Sky.

  Заработување со YouTube во Македонија

  Јас уште на почетокот кога почнав имав ваква зафрканција. Мене ми стигна третиот пат. Ми стигна код на него со кој го впишав. Стига али многу пати од некоја x причина не стига на време.
 8. .Sky.

  Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

  Ја сум за!!! :)
 9. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Што Дачија? 1.4 мотор? Или овој што е послабиот во сандеро?
 10. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас ти кажувам реално за тој мотор кој сум возел кола. Ако не бараш спортско авто туку кола што ќе те служи ако си одбереш со тој тип на мотор мислам дека ќе бидеш задоволен. Е сега тој мотор освен во дачија и во меган незнам каде е вграден на др место. Исто еве да напоменам и Хјундаи аицент...
 11. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас имав Дачија луган 2009год. 1.4 mpi искрено година и нешто ја имав со оргинални км. Презадоволен бев од моторот. Бензин - плин трошеше во град точно 10,5 плин. Упте ја возат и има негде сега околу 435,000 поминато и тоа км у такси. Моторот ниту еднаш не е чепнат ниту пак уље да троши. Истиот...
 12. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Во Скопје ми трртр некој да ми смени радио негде некој да не знае? Кај оној кенан спроти мртв не одам апаш невиден е.
 13. .Sky.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Кеј, чисто да си прашам... Овие што купуваат бришачи за кола и што бараат да им ги наместат, исто така бараат да им наместат и кондомите кога ги купуваат од бензинска? Пошто морав да чекам 10мин. Гориво да наточам зошто пумпашите местеа бришачи и тоа на мажи. Маж вози кола а немаат појма од...
 14. .Sky.

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Чисто мое искуство со тој 1.4 мотор на голф 4. Го имав и го дадов за беспари од една проста причина воопшто не е погоден тој мотор за таа кола. Точно два пати е направен ремонт и после пак се зафркна друг мотор ставив и пак почнаа проблеми да се јавуваат. Од што имам правено муабет и со други...
На врв Bottom