Ska Maniac
Поени од реакции
12.111

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Не ја најдов книгата брат. Имаше нешто Томе во името/презимето на авторот. Дали беше Томе Презиме или Име Томе па нешто не ми текнува xD А книгата 90% сум сигурен дека се викаше Прилеп и Прилепско низ годините.
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Томе Смиљаниќ !?!? овој бил прв македонски етнограф ...
  А оваа книга ја најдов на нет :
  * Прилеп и прилепско низ историјата, книга прва, издание на општинското собрание и на сојузот на здруженијата на борците од НОВ - Прилеп, Прилеп, 1971 година
  Mojso
  Mojso
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Супер , да заврши сесијава и ке ја земам да ја читам :)
  D
  Streetlight Manifesto почнав да ги слушам,според тебе прават добра SKA музика?
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Добри се но не ми се нешто посебно. Од америчкава сцена нив, Reel Big Fish и Мighty Mighty Bosstones ги слушам. Eвропскава сцена со посебен осврт на Англиска и Балканска ми се нај -нај. ;)
  H
  Кога заврши бе у ГУЦ?
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Maybe ....Али тешко дека ке ми текне. Сепак супер што најдов некој гуц зашто знаеш колку " социјализирани" соученици имавме ;)
  H
  Hip.Hop_MKD
  Ахам, да јасно.. :)) Има и други, само се кријат. Иначе работиш, студираш?
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Моментално ништо зашто 2 година сум апсолвент ,а за работа нешто хонорарно на недела-две ....
  Многу играчи требаа да бидат: Зидан, Роналдо, Меси и тн.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Ska Maniac
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  знам до некаде дека оф топик ми беше коментарот ,ама прва асоцијација ми беше таа кога дојде во Ајакс . А сега со 25-26 год забегал у просечна бразилска екипа...
  Sky*
  Sky*
  Он дојде во Ајакс токму од Ботафого и пак си се врати во Ботафого.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom