Ska Maniac
Поени од реакции
11.712

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ти го видов побратимот неќна, станал еден од нашите, стоеше со транспарент "рефјуџис велком". Ќе згрижувал Украинки...
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Искрено, не знам на кого точно мислиш. Ако мислиш на некоја јавна фаца или политичар не ме изненадуваш.
  Agda Beata
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Чекај да прашам у штаб што да ти одговорам...
  Еве ти ја Окуј ме царе

  Тргај да спиеш, не туку ме прати по форумов! :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Ska Maniac
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Долга приказна ќе треба да ти раскажам за целосно променетиот биоритам на спиење, работење, јадење.. .Сметај дека сум некаде на Карибите и сега моментално е попладне кон вечер.
  I dedicate this to all the pretty girls
  All the pretty girls
  Its on (echo)
  All the pretty girls, in the world
  And the ugly girls too
  'Cause to me your pretty anyways baby
  :pos:
  Ниската девојка што тресе г'з до Келис ќе ти се допадне ;)
  Музиката од трејлерот на играта е од Амон Амарат. Барајќи ја песната, се изгубив во нивните песни. Слушни ги сите!
  Не знам што е смешно, да не не е таков? :cautious:
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Се насмеав зошто се сомневам дека лично го познаваш каков е. Мислам за карактер, не физички :)
  Agda Beata
  Agda Beata
  Е што, не е ли таков? Дали е ова предупредување од твоја страна за побратимот?
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Ќе се воздржам. Нема тука никаква сублимирана порака :Д
  Kako be ti Baraba, a slusas vakva muzika, a?:confused:
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Така. Таа музика е за бараби :icon_mrgr:
  А за која музика уствари ме прашуваш ?
  Брат кажи ми на кој штанд гу купи књигу за Маи и дали гу има јоште?
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Извини касно шо ти одговарам. Книгата ја земав од ПНВ публикации.
  парва
  парва
  Ма нема везе туј смо : D
  Аааа ако не гу најду да гу купу ке ми гу даеш да гу прочитам, одамна иам чуено за туј књугу ама никако да гу најду.
  Тој е реге брат : D
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  ok чим е реге. Ке копам по колекцијата песни да најдам даб :)
  парва
  парва
  thievery corporation, doof, androcell, slackbaba...
  и остали : D
  И јас не го сакам она што го мразам ама морам. Немам друг избор.
  The Love Doctor
  The Love Doctor
  Уопште није лепо.
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  pa gledas deka te zezam, opusti se i poleka vrati ja verbata vo zenite... Na momenti mi doslo i mene site da gi zadavam no na momenti sfakam deka zaradi nekoja kurva so saka samo da se izebe ne vredi da gi ocrnuvam site devojcinja . I vo slednata prilika bas sum zapoznal zenski ko solza cisti . Bas ko na film ;)
  The Love Doctor
  The Love Doctor
  Бравос за тебе. Си имал среќа. Ај ќе се обидам повторно да најдам некоја, мада тоа тешко ќе иде, ама сепак ќе се обидам.
  Знаеш во овие мои години тоа и малце потешко иде. Сите што се на моја возраст или се мажени или имаат дечко.
  Зошто толку ги мразиш хомосексуалците? Чувствуваш ли некаква несигурност?
  Добредоашо натраг.

  Сеа глеам 10ка од братот си фатил :D
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Пред 2 дена се вратив , а 10ка незнам од кој брат сум фатил зашто имам многу браќа ;)
  Не ја најдов книгата брат. Имаше нешто Томе во името/презимето на авторот. Дали беше Томе Презиме или Име Томе па нешто не ми текнува xD А книгата 90% сум сигурен дека се викаше Прилеп и Прилепско низ годините.
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Томе Смиљаниќ !?!? овој бил прв македонски етнограф ...
  А оваа книга ја најдов на нет :
  * Прилеп и прилепско низ историјата, книга прва, издание на општинското собрание и на сојузот на здруженијата на борците од НОВ - Прилеп, Прилеп, 1971 година
  Mojso
  Mojso
  Ska Maniac
  Ska Maniac
  Супер , да заврши сесијава и ке ја земам да ја читам :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom