Recent Content by Shockwave

 1. Shockwave

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Тачно. Ја работам во фабрика во ТИРЗ и сум презадоволен, како што кажуваш во мојот град поради ТИРЗ платите се покачија дури за 50% еден келнер кај нас земаше одвај 10 до 11к сега испод 18к незема баш поради странскиве инвестиции. Еве мене лично платата во таа странска инвестиција ми е над 30к...
 2. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Ајде честито трансфериве. Само ме интересира некој да ми каже што позиција игра Санчез?
 3. Shockwave

  Game of Thrones

  Држи вода Џон Сноу да се врати како нешто "друго" а не како човек?
 4. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Е златен Јеремис, тоа е тој менталитет топка иде играч не. А не манекениве дигаат раце а Саулче им изиграва сеоски Меси.
 5. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Греота да не свират, иначе Пеп синдромот е активен и се очекува во вторник одпаѓање од Атл. Мадрид.
 6. Shockwave

  UEFA Champions League 2015/2016

  Овие (Атлетико) како тргнале, че ни го плачат мамичето и на Алианц.:icon_mrgr:
 7. Shockwave

  Game of Thrones

  Мелисандре се жртвува,за да го оживее Џон Сноу. Моја теорија.
 8. Shockwave

  UEFA Champions League 2015/2016

  Јас мислам дека си во право, иако имаат резултати играта не е каква што се очекува тс тотална доминација од Баерн. Ова е стандардна процедура под Пеп кога се ближи крајот на сезоната и најбитните утакмици тимот едноставно се губи, се надевам нема да биде така сезонава.
 9. Shockwave

  Фан Клуб: Барселона

  Ајде, Среќно вечер и се надевам дека ќе се сретнеме финале.(y)
 10. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Само без шокови да поминеме лагано, не да се тресеме до 90 како што знаат да ни приредат.
 11. Shockwave

  Пазарете се тука!

  Самсунг s3 бел сочуван максимално без оштетени лајсни со кутија комплет 6500 ден. цената не е фиксна. Таблет Firefly 9 инчи некористен воопшто земен од анхоч со кутија комплет 3 000 ден.
 12. Shockwave

  Пазарете се тука!

  Самсунг s3 бел сочуван максимално без оштетени лајсни со кутија комплет 6500 ден. цената не е фиксна. Таблет Firefly 9 инчи некористен воопшто земен од анхоч со кутија комплет 3 000 ден.
 13. Shockwave

  Фан Клуб: Јувентус

  Честитки. Јуве вчера одржа лекција по фудбал и како е тоа да се остави срцето на терен против еден "голем" Баерн.
 14. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Заслужено-Незаслужено. Само тоа че кажам, честитки за Јувентус одиграа одлично и неочекувано браво.
 15. Shockwave

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Да, Кимих од центар гол ќе ви даде.:uzi::P:LOL:
На врв Bottom