Recent Content by Saasko

 1. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Џарет Ален беше добар дефанзивец но многу има напреднато особено офанзивно оваа сезона,Кливленд ќе бидат во игра за плејоф сезонава.
 2. Saasko

  Serie A 2021/2022

  Интересно Тасоти му е помошник на Шева и во Џенова. Вака не делува оптимистички но ќе ми биде ќеиф Шева да има и добра тренерска кариера.
 3. Saasko

  Фан клуб: Милан

 4. Saasko

  Фан клуб: Милан

  Ако не сметаат на Габија дефинитивно мора да се земе саглам дефанзивец во Јануари.
 5. Saasko

  Фан клуб: Милан

  Месиас ќе испадне прекрасна приказна која се претвара во реалност за Милан.
 6. Saasko

  Фан клуб: Милан

  “Gigio is a great goalkeeper,” Ibrahimovic told Corriere della Sera. “If they had given him what he asked for, he would have stayed at Milan. Па уште и дупи педеров.
 7. Saasko

  Фан клуб: Милан

  Zlatan revealed he was inspired by Diego Maradona and wanted a move to the Partenopei. “Maradona is a legend,” Ibrahimovic said. “I watched a documentary about him and decided to go to Napoli, to do like Diego: win the Scudetto. “I was tired of America. I thought I would quit. Raiola told me...
 8. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Класичен пример како повредите може тотално да ти ја уништат кариерата,од играч со супер макс договор до никој и ништо во НБА за многу краток период.
 9. Saasko

  Фан клуб: Милан

  Овие па Аталанта каква младинска школа имаат.
 10. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Печен е за во Лејкерс.
 11. Saasko

  НБА сезона 2021/22

 12. Saasko

  Фан клуб: Милан

  Фала Ибра.
 13. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Лејкерс имаа 13 поени предност во последна четвртина но сепак изгубија во три продолженија против децата на Сакраменто.
 14. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Ако им се паднат уште во прв круг ГСВ или Феникс ќе ги јаде помрачина.
 15. Saasko

  НБА сезона 2021/22

  Абе навивачите платиле карта и можат да викаат што сакаат а до егото на принцезата Брон е дали ќе се навреди или не.Освен ако прават вандализам или физички инцидент никој нема право да ги избрка од арената.
На врв Bottom