Rosemberg
Последна активност:
21 април 2019 во 18:46
Член од:
15 февруари 2010
Мислења:
10.411
Допаѓања:
7.701
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

Rosemberg

Психопат, Машко

Последна активност:
Прегледува листа на форуми, 21 април 2019 во 18:46
  1. Malcolm van den Сабаховић
   Malcolm van den Сабаховић
   Стај го бе тој КЕЛЕПУРОТ на аватар :D
   1. Rosemberg
    Rosemberg
    Ајде овие дена :D
    9 август 2015
  2. Crazy in Love
   Crazy in Love
   Не бе, досадна сум, се повлекувам, се што имав да кажам, си кажав. :)
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Нова тема ќе почниме што се секираш :)
    26 јуни 2014
   3. Crazy in Love
    Crazy in Love
    Не, не, си се повлекувам од дискутирање, од сега само една, две реченици и толку. Едноставно навистина немам намера да ги слушам “хуху жена“ муабетите.
    26 јуни 2014
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    Нема да има такви коментари :)
    26 јуни 2014
  3. dacenceto89
   dacenceto89
   Утре ќе ти стигни пп. Ќе ти кажам што и како немам сега време. Женава ако не ти помогни никој нема :coffee: И ако не си верувал во Господ ќе почниш, кога ќе си одиш од кај женава :)
   --- надополнето: 23 март 2013 во 02:37 ---
   Мислам ако ти треба. Ако не ..... KE MOZE LI I MENE DA MI KAZIS KOJA E TAA ZENA TE MOLAM ... POZDRAV
  4. dragonsky
   dragonsky
   Врати се, еве кај и да е ќе почнете да губите не можам да го замислам Фан клуб Ливерпул без 10 пцовки на утакмица :D
   1. На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Нареднава сезона сакам пак да го пишиш ова. Само сега со малку повеќе чувство за да не ни се лизни пак титулата. :)
    25 јуни 2014
  5. Malcolm van den Сабаховић
   Malcolm van den Сабаховић
   Смени аватар бе, зељо! :@
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Уствари заеби. Не би било фер да имаме договор кога веќе размислувам да го избришам профилот. Да не речиш после вака така. Мислам, ако останам (секако не планирам да сум многу активен) ете специјално ќе го ставам аватарот. Ако не......јбг. Одговараат новите услови? :)
    23 март 2013
   3. Malcolm van den Сабаховић
    Malcolm van den Сабаховић
    Одговараат. Абе, не го бриши. Прај шо било, не го бриши, нека стои, не губи ништо стоењето.
    23 март 2013
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    Ај засега така нека е. Мада од оваа ретардираност и недемократија шо владее на форумов просто ми се повраќа на моменти
    25 март 2013
  6. DeviAngel
   DeviAngel
   Како мислиш да одиме СК :)? Превоз нешто ке организираме ( ако одиме)
   1. Rosemberg
    Rosemberg
    Е па не знам тоа треба да се договориме. Дали со воз, дали со автобус (попуст има за студенти мислам цената е иста моментално со возот - 500) а со кола не вервам да одиме. Пошто ќе треба едно 6-7 души да одиме не се исплаќа со кола. Едино ако сме 10 души ама тешко толку :) Чекај да влезиме во форма неколку утакмици па ќе прајме план :)
    15 февруари 2013
   2. DeviAngel
    DeviAngel
    600 е мислам возот прашвам за да се има некој план во предвид :)) ама како шо рече има време :)
    15 февруари 2013
   3. Rosemberg
    Rosemberg
    Е па автобусот е 500 шо е уште подобро. Ем поефтино ем ајде ќе речам побрзо ......ама рачунај ако играме ќе играме негде во априлот или средина на мај. После тоа тешко да се собериме. Ќе затвори Павел Шатев без тренинзи ќе сме па кој Америка, кој Австралија кој потака, кој упм и ништо не прајме
    15 февруари 2013
  7. Donatella Versace
   Donatella Versace
   Слушам и дим да ме њама :p хахахаха :D ма слушам јас се, освен метал :)
   1. На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Donatella Versace
    Donatella Versace
    Јас целосно повеќе знам шпански :P а и поубав е јазикот :)
    11 декември 2012
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    11 декември 2012
   5. Donatella Versace
    Donatella Versace
    убава песна :)
    11 декември 2012
  8. клатенбург
  9. Sky*
   Sky*
   Хосе Енрике ви игра ли прва постава?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Sky*
    Sky*
    Епа супер...го ставив во тимот што го правам за Fantasy Premier.
    Фала на информацијата. :)
    11 август 2012
   3. Rosemberg
    Rosemberg
    Абе шо дека игра....дефанзивно пак ипак ама офанзивно е дрво :D Во секој случај нека ти е со среќа шо да ти речам друго :)
    11 август 2012
   4. Sky*
    Sky*
    Фала...додека соберам пари, па после ќе купам појак лев бек.
    11 август 2012
  10. Фил Ајви
   Фил Ајви
   lol си заборавил дека името е Jaws :D
   1. Rosemberg
    Rosemberg
    Одамна беше јебига. Ама сепак не било Jaws туку Shark Attack 3 - Megalodon. Значи со право сум заборавил :D:D:D
    26 март 2012
  11. Џони Вајсмилер
   Џони Вајсмилер
   Сваќаш сега зошто сте умрена екипа???..колку и да сте силни колку и да сте моќни кои играчи да играат кај вас вие повторно ќе бидите Ливерпул кој делат бодови како локуми и никогаш нема да бидите на нивото на Манчестер..пис брадер ништо лично ќе се видиме на фудбал:D:D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Е не можи треба да те стави некој. Тајна е :D:D:D
    21 март 2012
   3. Џони Вајсмилер
    Џони Вајсмилер
    не сериозно дај да видам шо е работата
    21 март 2012
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    Сериозно бе
    21 март 2012
  12. _Ghost_
   _Ghost_
   Тука сум, само што барам таму да коментирам кога 2 минути преку сила ако имам изгледано од првенствово.
   Кога и да седнам да гледам, примаме 3 гола за 2 милисекунди, и цимерите на партал ме бркаат од соба.:D
   1. Rosemberg
    Rosemberg
    Значи баксуз ни носиш :D Е па тогаш не гледај :)))
    24 јануари 2012
  13. Pillow Queen
   Pillow Queen
   Ме пресмеа во 3 саат сабајле секоја чест :)))
   1. На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Rosemberg
    Rosemberg
    Пишувам пишувам па ќе се збунам и заборавам до каде сум а не можам да прочитам. Одново 5 пати препишав
    23 јануари 2012
   4. Pillow Queen
    Pillow Queen
    Не бе бегај не е интересно така :D таман си е аватаро незнам само зошто омраза ширите непотребна хахахаха. Хром користиш?
    23 јануари 2012
   5. Rosemberg
    Rosemberg
    Да да Хром
    23 јануари 2012
  14. Dolce ♥♥♥♥
   Dolce ♥♥♥♥
   Ајде нека ви е со среќа натпреварот :)))))))))))))))
   1. На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Ајде фала.Засега добро оди ама ќе видиме потака :D
    20 ноември 2011
   3. Dolce ♥♥♥♥
    Dolce ♥♥♥♥
    ти кажав дека ќе победат танананананана ајде честито :))))))))
    20 ноември 2011
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    Фала фала :D
    20 ноември 2011
  15. Malcolm van den Сабаховић
   Malcolm van den Сабаховић
   Како е на чколија побратиме?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Rosemberg
    Rosemberg
    Сега по 7 месеци враќаш? :D Ајде другиот пат по 2 години
    9 септември 2012
   3. Malcolm van den Сабаховић
    Malcolm van den Сабаховић
    Не бе, таман работа по две години. Ажуриран чоек сум јас. Добар си иначе?
    19 ноември 2012
   4. Rosemberg
    Rosemberg
    Ајде ајде, наредниот пат по 3-4 години :D Само пази 21ви Декември е блиску да не нема нареден пат
    19 ноември 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  e toa e :D:D

  fudbal, pc, itn.

  Потпис


  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]