Recent Content by pinturicchios10

 1. pinturicchios10

  Како сте задоволни од NIKON D3200, споделете фотографија :)

  Може некој да ми даде подетално мислење околу Nikon D3200 D-SLR Black SET(18-55mm VR). Позитивни и негативни страни, дали вреди за цената (25000 ден)? Дали можеби има некој поефтин еквивалент на него (или барем приближен квалитет)?
 2. pinturicchios10

  Фан Клуб: Јувентус

  Па не викам јас дека е толку важен ама ако гладаме така во тимот имаме и други играчи што не се многу важни, па тоа не значи дека не треба да ги имаме. Според мене ако нема повреди би можел и те како да биде корисен, пак ќе кажам најмногу како играч од клупа и за 433 формација. Кои се другите...
 3. pinturicchios10

  Фан Клуб: Јувентус

  Па тој може загуби, ама и тој би требало да покаже почит кон Јуве, сепак и покрај тоа што не играше скоро 2 години го оставија во тимот, иако секако тешко беше дека некој ќе купи повреден играч но можеше да му го раскинат договорот
 4. pinturicchios10

  Фан Клуб: Јувентус

  Па баш и тоа, кога веќе има таква физичка градба барем неа да ја искористи, тој ни тоа не го прави. Некако несигурен играч е и нема никаква агресивност за дефанзивец, на пример за разлика од Касерес. Ако евентуално играме почесто 4-3-3 и те како би требало Пепе да има почесто шанса за игра...
 5. pinturicchios10

  Фан Клуб: Јувентус

  Пепе според досега покажаното на припремите апсолутно треба да остане, ако ништо друго како играч од клупа ќе ја живнува играта. Исто мора веќе да се заклучи дека Огбона не е играч за во Јуве, досега немам видено ни една утакмица од него да биде 90 минути стабилен, реално освен физикусот нема...
 6. pinturicchios10

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Добро, немора толку ароганција, темата е за тоа, да праша некој ако нешто не знае и да добие инфорамација. Не барам проблем кај што нема, туку пошто не се разбирам многу па прашувам. Да кажеме дека нешто не е во ред со термостатот, какви последици може да има?
 7. pinturicchios10

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Се во ред, треба да држи и да не мрда, ама нели е нормално кога не е толку оптеретен моторот да падне бидејќи тогаш нема толку температура. Системот држи температура кога ќе достигне некој максимум, но сигурно температурата не е цело време толу висока, па логично би требало да има промени и кај...
 8. pinturicchios10

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Не треба да ја регистира промената на секој степен, но неможе да си остане трајно таму, воопшто да не се менува, дојде до средина и застане таму цело време, се додека не се изгаси моторот. Ако воопшто не се менува температурата зошто уопште постои таа стрелка.
 9. pinturicchios10

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Не, се работи за ваков термостат: http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32697 Всушност проблемот е во тоа што, кога колата треба да качи температура (при долго возење, топло време, на угорници) стрелката на таблата доаѓа до средина и таму останува, не...
 10. pinturicchios10

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам прашање во врска со термостат за Фиат Стило 1.9 JTD 115KS. Треба да го заменам, е сега има оригинални од 7000 и 8000 ден., неоригинални за околу 5000ден, а има и половни за 2-3000ден. Ако некој има искуство со ваква работа, немора да е за Фиат Стило, да ми каже дали е голем ризик да се зема...
 11. pinturicchios10

  4G USB wireless modem во Македонија?

  Фала другар, може да помогне и ова.
 12. pinturicchios10

  4G USB wireless modem во Македонија?

  Едно прашање, ако знае некој да ми одговори. Дали има кај нас во Македонија usb wireless стикови или mobile broadband со 4G подршка? Мислам дека нема но не сум сигурен па ако може некој да ми потврди... или пак можеби има? Однапред благодарам
 13. pinturicchios10

  Помош: SQL и останати бази на податоци

  1. Внесувањето на податоците е real time, нема време за толку копирање, така да со овој начин (ако е изводлив) нема да добијам на време. 2. Значи ќе ти дообјаснам, немам последен баркод, се работи за баркодови на кутии од тутун. Е сега производители на тутун ги носат тие кутии и на секоја од нив...
 14. pinturicchios10

  Football Manager 2012 - Општа дискусија

  Стајте овде линк, да има за сите одеднаш :) Ако не бива ај и на мене по ПП.
 15. pinturicchios10

  Академија на ИТ Александрија

  Ако може некој да ми даде некои информации за Академијата, некој што студирал таму или има некој близок што студирал. Попрецизно за насоката Графички дизајнер. Колку се квалитетни студиите, дали наставата е повеќе практична, колку квалитетни се професорите. Дали се исплати, бидејќи се вложуваат...
На врв Bottom