Recent Content by Pane-G

 1. Pane-G

  Пресвртница за Украина

  Стара е ова поточно околу 2014година и згора на тоа американско е и не е руско Sent from my Samsung Note 20 Ultra SM-N986U using Tapatalk
 2. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Остај ги тие што не знаат што е 2.0 ТДИ кофа не е пробано за долго време Sent from my Samsung Note 20 Ultra SM-N986U using Tapatalk
 3. Pane-G

  Пресвртница за Украина

  Не е баш најзелена , забораваш една работа нуклеарни отпади каде ќе се фрла и згора на тоа таквите отпади има штетно влијание на околината и на луѓето со векови долгорочно Sent from my Samsung Note 20 Ultra SM-N986U using Tapatalk
 4. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Бегај подалеку од Алфата не дека не чини туку бие лош малер ама не сите Алфи модели,подобро Астрата како што предлага горниот пост, астра ,Корса или Поло
 5. Pane-G

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Мене ИЧ не го користам доволно ми е физичка РАМ на Ноут 20 Ултра со снапдрагон верзија , а виртуелна ако ми затреба ептен и ќе го користам поради игри и апликации што бара многу рам Sent from my Samsung Note 20 Ultra SM-N986U using Tapatalk
 6. Pane-G

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Да , реално е. Еве кај мене е така Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 7. Pane-G

  Попис 2021

  Тиранска платформа веќе се остварува по зацртана цел ама бидно е шарените куртонијада се радуваат дека сдс хунта се на власт ох чекај кои се на власт ?!
 8. Pane-G

  Велосипед или тротинет за низ град?

  Јас би одел на асален велосипед роудбајк и да не се замерувам околу полнење батерии на тротинет и плус зимско време бара внимание и одржување на батеријата
 9. Pane-G

  Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

  Јас бев корисник на ајфон три различни генерациски модели и сега сум корисник на самсунг, слободно апдејтирај си и ништо нема да му биде освен батеријата ќе троши малку повеќе иако би требало да е надминат тој проблем . Впрочем колку повеќе ажурираш толку повеќе влијае на батеријата ,а не на...
 10. Pane-G

  Пресвртница за Украина

  Па тоа од западот па и украинска паравлада на Зеленски се води девизата ,,без жртва нема победа,, е па еве
 11. Pane-G

  Временска прогноза за Македонија (професионално следење на нумерички модели, параметри, мапи и анализи)

  А бе кога ќе има топло време како пролет оти ми снема дрво за греење бе???
 12. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сигурно ќе се среди само во овакво време не верувам дека Мајстор ќе се нафати не дека времето е ладничко туку времето зависи на пример пролет за да може мајсторот да тестира на ладно и на топло иако може рачно преку ВАГ компјутер
 13. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  И јас така мислам . Не знам кога последен пат има ставено фреон. Клима инвертер сигурно има фреон па зошто да не и во колата
 14. Pane-G

  Пропаганден антируски апaртхејд во западните медиуми

  Нешто како Сорос-Дуче(Мусолини) со други зборови ГејФашист ;) 1647294528 Знаеме какви западна Гебелсова пропагандна машинерија што ги лажат народот дури и полоши од онаа Руска пропаганда кое немаат баш големо искуство . Еве познатиот режисер Оливер Стоун знае за ова уште од почетокот од Џон...
 15. Pane-G

  A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Мора да има таква опција да бираш држава ,ако имаш смартфон со андроид истото направи го и на ТВ само исклучи го Локација за привремено и скенирај одново и види кабелот на што е вклучен има за сателиска и за кабелска
На врв Bottom