Recent Content by ob1

 1. ob1

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Може да се најде листа со датум на излагање на сите 70 филма што ги најави Нетфликс за 2021 година?
 2. ob1

  Premier League - Season 2020/2021

  У селските лиги кај што игра @Джонтра Вохохолта не постои правилото офсајд.
 3. ob1

  Блам држава

  Сериозно телефонски разговор ти беше потребен да слушнеш за да го воочиш ова?
 4. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Батали ги Пења Мадридиста хахха, не се нормални. :D Пред некој ден ми излезе пост на ФБ од нив, дека сакале да отоворат сметка за донации, кој по колку имал да донира за да се соберат пари за Мбапе да се купи. Тури им курот хахаха.
 5. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Добро, петмина е премалку, ама сепак е доволно. На овие петмина додади уште двајца класа играчи (едниот е Алаба, другиот нека биде еден од Мбапе или Халанд) и имаш веќе седумина. На овие седумина додади четворица од "старата гарда" и Реал повторно станува тим за почит. А од кај знаеш дека му...
 6. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Океј, ти го почитувам мислењето, поготово првиот дел кај што ме имаш мене цитирано. Ама во врска со играчите и вториот дел од мислењето, апла се гледа дека ти е напишано од перспектива на фан на Барса, и тоа е во ред, сепак за нив навиваш. Објективно гледано, не можеш да кажеш дека Де Јонг е...
 7. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Може јас? :D Ќе набројувам само играчи под 30тата година. Голмани: - Куртоиш - субјективно топ 5 голмани, објективно топ 10 голмани според мене, еден од позаслужните за титулата минатата сезона. - Лунин - one for the future.. Football Manager хехе. Одбрана: - Карвахал - иако е од "старата...
 8. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Реално не ни очекував нешто паметно од тебе да бидам искрен хахаха.
 9. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Брат се губат, цел клуб им се базира на "битно Реал да е мизерен." Уште од самото нивно постоење, прва и примарна цел им била тоа. Вчера Фабризио Романо излага со вести дека Алаба е веќе договорен за Реал, и види ги со што се тешат? Лапорта да бил, ќе го договорел Алаба хахахха.. а самиот играч...
 10. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Абе ти цитирај до утре ако сакаш, поентата на мислењето не е таа, само што очигледно беше дека глеавте повеќе во дворот на Реал па пробуваш сега да го извртиш моето мислењето, не пали другар. Ќе видиме дали ќе останеме без титула, истово се збореше и минатата година па успеавме да освоиме две...
 11. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Каде тука се тешам? Ова е мислење пишано после Супер Купот, каде што очигледно е дека во последниве сезони клубот ви се распаѓа, а факт е дека ВТОРА сезона по ред ќе останете без титула. Ова ве тригерна и почнавте да зборите "ама затоа видете го Реал дечки, па и он е слаб.. :place: " Па да...
 12. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Ама.. ама дечки, затоа.. видете го Реал.. :place::place::place:
 13. ob1

  Serie A 2020/21

  @Stefan-kobe е. :D
 14. ob1

  La Liga Santander 20/21

  Ама затоа Реал.. :place:
 15. ob1

  Serie A 2020/21

  Брееееј какви глупости истреска во првиот дел од постот. Аууу не знам дали некој истрескал вакви глупости до сега на под-форумов Фудбал. Успеа да ги поврзе имињата на клубовите со тие од ФИФА, ПЕС и Вининг Илеван, а појма нема дека тоа е така бидејќи игрите немаат платено лиценци и не смеат да...
На врв Bottom