nicole_l
Поени од реакции
614

Профил пораки Теми и мислења За мене

 • Јас дури и чиста 10ка му дадов, ептен ми се свиѓаше и мене. За многу работи појма немав и ги дознав од таму. Имал живот баш ко филм. Тажно :(
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  nicole_l
  nicole_l
  Ептен уникатен лик. :) Откако ги изгледав Streetcar named desire и On the waterfront го гледав документарецот. А после тоа цела филмографија му изгледав. Стварно е актериште дури и во не толку јаки филмови, секогаш е на ниво.
  добредојде назад, фалеше да те читаме во филм и тв :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  nicole_l
  nicole_l
  Фала. :) После гледањето на филмот, морав да напишам пар реченици тука. :)
  izgledaj gi I'm not There (ako si po Dylan) i Rescue Dawn
  http://i.imgur.com/IYA2t.jpg isto i ova (iako go vide veke po filmovite ama vaka u slika :D) plus sega zdebelen za American Hustle..
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  nicole_l
  nicole_l
  Феноменален е Бејл. Иако на негледано прилично го потценував и го сметав за доста извикан. :)

  Rescue Dawn ми е симнат, чека на ред заедно со Out of the Furnace. Немав забележано дека глумел со Бланшет во филмот за Боб Дилан. Фала за препораките. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  Windfucker
  Windfucker
  Виде што се случи, Коенови направија филм за фолк пејач. Ги почудивме со муабетот пред една година. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=LFphYRyH7wc
  nicole_l
  nicole_l
  Скроз заборавив, а баш деновиве го изгледав No Country for Old Men и на листа го ставив A Serious Man. Ќе оди и овој на листа. :)

  Го изгледа? :)
  Windfucker
  Windfucker
  Да го изгледав и ме бендиса приказната и покрај тоа што остана незавршена.
  Не е нивно најдобро дело, ама сосема е пристоен филмот.
  Мене лично A Serious Man не ме бендиса, некако ми беше некоја канализација на фрустрациите од нивното детство.
  Имаше и некои комични моменти, интересни реплики ама имаше и премногу еврејски фори кои ми беа досадни.
  Како да му беше праен за Оскар. :)
  Нема да веруваш Исак Кејтен го глуми девојче - Маја Станковска. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  nicole_l
  nicole_l
  Стварно ме изненади со информацијава :D Два пати го имам гледано филмот, а немам ниту приметено ниту пак ги имам видено имињата на децата актери.
  А колку само ми беше симпатичен ликот :D
  Setsuko
  Setsuko
  Сега ти скршив филм. :(
  И мене ми беше чудно кога видов, ама си ја барав белјата дека морав да си објаснам зошто тој не зборува во филмов. :)
  nicole_l
  nicole_l
  хехехехе не, нема врска. :D
  Mи се чини дека имаше една сцена каде што малце збори после заклетвата за другарството.
  Подобар текст немам прочитано на зададена во мојата 5 годишна кариера на форум. Браво! :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: nicole_l
  nicole_l
  nicole_l
  Фала многу за преубавиот коментар :)
  Погледнав на линкот и има можност да се порачаат он-лајн книгите со достава преку пошта од Србија, или пак да се купат во книжара. Ако навратам до Белград што и планирам, можно е да ги купам директно од книжарата, за жал немам толку добри пријатели/родини/родители/партнер/ка како тебе да ми ги поклонат :).
  Нема потреба да прекуцуваш и да те малтретирам, чисто информативно ме интересираше како Штулиќ ја превел. (навистина фала за понудата).
  Од Азра ја имам цела дискографија, додека од книга страна ја имам "Нисам више ни с ким, а ни против кога" второто дополнето издание. Да во секој случај еден од најдобарите поети во Рок музиката.

  Поздрав
  [video=youtube;_rr4H9cIrgo]http://www.youtube.com/watch?v=_rr4H9cIrgo[/video]
  nicole_l,

  Ај те молам прати ми ја книгата од Лао Це во препев на Штулиќ ако ја имаш во електронска форма. Можи и да се смениме, јас ќе ти ја пратим Данило Киш - Рани јади или пак преведена на Македонски Four Zoas - William Blake.

  Thanks in advance for your help.
  Ф
  Помина тоа :)
  Али сепак фала за помошта,ке затреба можда некад :)
  Ф
  Бате гледам си ја читај Смртта на Иван Илич,епа ако се уклучиш и го видиш ова и ако имаш нешто линкче од најбитните ствари таму или цела лектира некаде од нет да ја симнам,пиши.
  Фала однапред.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom