Recent Content by Mr.Deni

 1. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Господ знае со кое каснење ги кажуваат резултатите.Вчера 88 од 1660 теста денес 185 мислам од 1750 теста.Која разлика за еден ден 100 плус разлика.Не се знае кој јаде кој пие.Исто и за умрени дали се 80 новозаразени или 200 под 5 дневно не сме.
 2. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кај прочита дека пак се тестирам жити се :) Зборам за периодот крај на јули кога бев болен со сите можни симптоми со температура 39 со 5.Од тогаш фала богу добар сум :) А иначе кај мене многу треба да пазам дома имам татко со ХОББ и не ми е сеедно.
 3. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Може е нешто сменето сега али јас се јавив на 21 јули и ми закажаа најрано на 27 јули.Исто и другар недела дена пред крај на август и му закажаа на 3 септември.Значи зборам за нормално приватно за 3- 4000ден не за овие брзиве од 100 евра и нагоре.
 4. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Сега нема да се знае кој јаде кој пие со оглед колку тешко се добива термин а камоли навремен за да се тестираш а да не мора да платиш 100 евра за тест.Скоро сите вируси се со слични симптоми со температура и ајде биди раат дека не е корона? Треба што повеќе државни лабаратории да може да...
 5. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  https://sdk.mk/index.php/makedonija/23-godishnata-skopjanka-pochinata-od-kovid-19-bila-operirana-od-tumor-na-hipofiza-a-29-godishnata-strumichanka-imala-zaboluvane-na-tiroida-veli-ministerstvoto-za-zdravstvo/
 6. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  200 evra vo Sistina za dva saata imas rezultati..Vo Zan Mitrev za 100 evra za eden den te testiraat i cekas najmnogu uste den za rezultat.Drugoto po 4000den se ceka po nedela dena :)
 7. Mr.Deni

  Сите ученици и студенти да си седнат на своите клупи

  Не биди мелодраматична.Морале да идат ебати јакото образование кое го имаме.Во време на пандемија никој не може да ме натера да го однесам детето во школо како што никој во школите нема да преземе одговорност кога ке се случи некоја заебанција.Во кафич иделе да ама тоа е се на свој ризик и ако...
 8. Mr.Deni

  Сите ученици и студенти да си седнат на своите клупи

  Калакурница ке биде после не само после 1 октомври туку после 9 септември кога ке ги отворат и градинките.Колку деца само болни ке ги однесат по градинки само Господ знае па тие деца дома ке го пренесат :( А за школите сопругата ми е професорка вика не се знае кој јаде кој пие,секој ден нови...
 9. Mr.Deni

  Lycamobile Македонија

  Имаш промоција сега за нов број со 10 гига нет и неограничени повици кон сите мрежи за 350ден првиот месец и наредните 3 месеци по 375ден.
 10. Mr.Deni

  Снукер

  Реално тешко дека тоа ке се случи.Јас како негов фан сакам уште минимум 2 да освои и да биде на врвот али многу многу тешко ке биде тоа да се случи.Ке треба да е у маестрална форма а другите да се кома како годинава со коронава што не се знае кој јаде кој пие.Али без разлика и да не освои...
 11. Mr.Deni

  Снукер

  Од навивачки аспект сакам што побрзо да тепа Саливен.А најубаво би било за нас гледачите на решавачка да го земе 18 тиот фрејм со што повеќе пресврти :)
 12. Mr.Deni

  Снукер

  Нормално како фан на Саливен не сакам сега овде Вилсон да се врати па да се чудиме што го најде :D
 13. Mr.Deni

  Снукер

  Дефинитивно Саливен има некој факд уп ментален склоп чим после 8 - 2 за него доага во ситуација да греши како обичен руки и одвај да добива фрејмови и тоа по грешка на противникот.Денски изигра перфект и нормално Саливен не би бил тој ако не ја заебе работата како сега вечерва.Катастрофална...
 14. Mr.Deni

  Снукер

  Инфаркт човек да го фати.Му пцуев се најмило додека губеше 2 фрејма он рока по розевата како да игра во маало.Тотално несериозно од него,чак и коментаторот на Еуроспорт срам го фати.Среќа што се извади во 3 последни фрејма со МАЕСТРАЛНИ долги удари кој ретко кој ке погодеше да беше во негови...
 15. Mr.Deni

  Пазарете се тука!

  Немаше голема разлика меѓу нив а разликата во цена ми е голема.9 прото е 16 000ден а 8 прото во рецензии скоро и подобар беше во процесор и работа.Освен мала разлика во батеријата и малце помодорен дизајн не видов нешто позначајно.А 100 евра плус немам :)
На врв Bottom