Recent Content by Mayavin

 1. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Епа дај не заебавај сеа и ти, пак има повеќе смисла од што изгледа. Ми текнува на изјава на Пујол така нешто постара е за сезоната 2010/2011. Таа сезона Барса зема лига и лш а Реал го зема купот, тој што Рамос ви го пушти под автобус:pos:. И наводно Реал бил далеку поуспешен таа сезона, типот...
 2. Mayavin

  La Liga Santander 19/20

  Тепаа еднаш Реал у 5 години дома, славење 11 кола пред крај ко титула да освоиле па уште потажно више buthurt се него ли фановиве на Сосиедад.:facepalm: Имате среќа што распад систем им се дешава, иначе стандард -20 ке си бевте во лигава.
 3. Mayavin

  La Liga Santander 19/20

  Дали сериозно фанови на Реал се бунат за криминали и непостоечки пенали? Знаеме дека у 11 години едвај 2 пати ја земавте лигата, да не отвараме муабети со какви офсајди и недосудени пенали ја зимавте лш годиниве... Океј е, у реду је. Чекате бајги време титулава во лигава ама дај ви се молам не...
 4. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Се надевам за Ракитич. :D
 5. Mayavin

  FA & Capital One Cup

  Богами, како што Арсенал фаќа залет не се знае до крај сезона, тесна ке е.
 6. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  https://twitter.com/vamos/status/1234505971990441984?s=19&fbclid=IwAR0Ht40Ma368lRgOBv2x8Ly-APH91D4j2k1WgD0ipYGboXZxstZHNYW11q0 Еве го видеото, а еве и преводот. На пичкиве некој ко Чоло треба да им седне и да ги дигне на клоци. Ако има последици за Сарабиа поради ова, тогаш чист доказ е...
 7. Mayavin

  La Liga Santander 19/20

  Не е нешто многу фрка, 1 бод разлика е лигата, али кога тимот ти го решија Винчини и Маријано па шта речи...
 8. Mayavin

  La Liga Santander 19/20

  Цел тим треба да се засрами, Винчини ги реши. Коа ви трубев уназад за него смешно ви беше. Епа ете ви го, победа ке ви донесе.
 9. Mayavin

  La Liga Santander 19/20

  Барса утре дома игра.
 10. Mayavin

  UEFA Champions League [2019/20]

  Сакав да ги урочам, ај што имам респект ама потајно длабоко во себе ги мрзам ненормално. По грзларска екипа од нив немало и нема ни да има. И пак таква екипа ко нив зима 3 пати по ред. :icon_mrgr:
 11. Mayavin

  UEFA Champions League [2019/20]

  I have achieved humor. До толку небитни што ги забораив дури.
 12. Mayavin

  UEFA Champions League [2019/20]

  Најмртвиот Атлетико го тепа Ливерпул, најбедниот Реал во нивна скорешна историја губи од Сити, и се разбира Челзи повеќе од очекувано го изеде од Баерн. Аргументов ни пред продавница нема да ти помине. Преиспитај се додека можеш.
 13. Mayavin

  UEFA Champions League [2019/20]

  Винчини бабуш што стори
 14. Mayavin

  UEFA Champions League [2019/20]

  Вечерва нема да има исклучување. Одлуката за точниот датум ја носи Здружение на ИКТ каде членуваат сите оператори. Согласно досега објавените информации исклучувањето ќе биде за сите домашни и странски ТВ канали, не само за спортските. Се надеваме дека наскоро ќе се најде соодветно решение...
 15. Mayavin

  Фан Клуб: Барселона

  Секад кога и да играат против нас наапани се, али со оглед на тоа што се игра на Берналео ја би рекол иаме предност.:icon_mrgr:
На врв Bottom