marko 1996
Поени од реакции
141

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Пошо глеам слика си стаил на темана за ФМ, дај пушти навака ако не те мрзи едно линкче за македонска лига за 11.3 пач.
  marko 1996
  marko 1996
  Другар за ја за сите пачови играв со оваа. Тимовите се од претходната година. Со нови трасфери и ја ги барам ама ги нема ако сакаш ова да ти го пратам , пиши ми мејл у ПП ке ти пратам :)
  G
  Прав си момче и искрено поштуем шо на 14 год знаеш шо е шо уствари. Кип ит ап...
  Знам, ќе се вратам ама малце промена, плус на латиница дека се логирам некад од факултет коа е досадно и од мобилен да видам што има, дека не читам весници и ко информатор ми е форумов :D
  Друже шо си ме цитирал??
  Добро, лошо, средно жалосно:)....избришани се мислењата затоа :)
  не користам мсн .. на ФБ ме најди ... таму сум цело време речиси .... името на ФБ ми е: Jason Borado
  Прв од својот калибар на бетл МСа и има ненормално големи корени низ цел свет и во шоубиз и во облека и во пијалаци и во што не, што го прави и воедно БРЕНД. Друго, 50 е слушан и од белата популација додека гејм е послабо застапен кај белците, што значи, помалку пари ќе вади од него. И ова што се случува со Еминем ... ист пример, песни со Рајана ... жити бога.It's all bout CASH right now man. Сеа тоа е тоа, можи не ме бендисува покомерцијалниот правец на Дре и онај мејнстрим бизнис што го води, ама сеуште околу продукцијата е број 1 заедно со Тимбо и го обожавам звукот што го вади. А инаку знае и одвреме навреме да фрли некој олд сукл бит и да стави некој одлични МСа ... последно што ми текнува со Реквон и Раким имаше коска битови со онаков олд скул шмек
  Кога зборуваме за педерски типови, младиот и симпатичен ЏАСТИН ебан ПИПЕР, бил во студио со др. ДРЕ. HP која што ги прави слушалките на дре ... beats By Dre ги соединила бибер и дре заедно за да направат промоција на некој нови слушалици. Е тоа како што ме изнервира брат, знаеш колку опаѓа репутацијата на Дре со тоа кај вистинските љубители на хип хоп културата? Ама со ова можам да се надоврзам и околу бифот со Гејм. Сето ова шо се случува покажува дека на дре му е скурчено од ГЕНГСТА шит. He makin his motherfuckin paper and that's all he cares about. Никој не требаше да зема страни околу тој биф, ама мислам дека тро од тро требаше и дре да застани каков вистински OG на страната од Гејм, пошто ГЕЈМ е баш е тоа што му треба на WEST COASTот за да е врати во игра. Али еј, најдобро само дре знај што направил и зошто го направил тоа. Дре го поддржа 50, а има и логика зошто. 50 е вејќем хип хоп легенда.
  те сега да подсредам еден бит шо правев до сега ... тамн ќе го чуеш и тај, и јас доволен да си пафнам, па ќе ти ѓи пуштам работите ..
  Не да ми фали брат, ама како што сам најаваи пред малку време, на Detox нема да имаме шанса да го слушниме онај олд скул west coast рап. Тоа било тогаш. Сега ќе излезел на бина со нешто ново и креативно. Баш ме интересира што ќе понуди :) Онаа KUSH воопшто не е лоша, само онај AKON мн. ме нервира, не е за на онаква трака. Многу писка :D
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom