Recent Content by MARCELLO

 1. MARCELLO

  МРТВ - Македонска радио телевизија

  Зоки Поки најверојатно ќе оди на МРТ го снима Кино Око (истата продукција што го снимаше На Терапија) Дајте Музика веќе се знае дека ќе се прикажува на МРТ и автори се Лазар и Цаци Паковски додека пак децата во серијата се од актерската школа на Весна Бејби Петрушевска...
 2. MARCELLO

  A1 Телевизија повторно на тв екраните

  Се пишуваше неколку пати за враќање на А1 но сега ќе видиме дали овој пат се точни информациите. https://www.tvpaket.com.mk/po-osum-godini-od-zgasnuvanjeto-se-vraka-li-a1-televizija-vo-eter/
 3. MARCELLO

  МРТВ - Македонска радио телевизија

  Се снимаат нови епизоди Дајте музика и нова серија Зоки Поки работена според истоимената детска книга, лектира. Двете овие серии ќе се емитуваат на МРТ 1.
 4. MARCELLO

  Фамилијата Марковски (македонска серија)

  Најава за втора сезона
 5. MARCELLO

  A1 Телевизија повторно на тв екраните

  Веста нема врска неколку пати пишуваат портали дека се враќа А1 но од тоа ништо.
 6. MARCELLO

  PlayStation 4

  Е за ова во право си. Ок тогаш некој ако најде мобилна верзија на Fifa нека ми прати линк бидејќи не ми ја наоѓа на Google play на телевизорот. Чисто само да пробам дали ќе работи добро не дека многу и знам да играм.
 7. MARCELLO

  Teтово

  Има некој подетални информацие околу телевизиеве Кисс и Менада? Ќе се спојуаа или е сосема друг тв канал. Според видеото погоре што го ставив ми стои дека се спојуваат ама не најдов детални информацие. Најдов само ова, информација од пред два дена Почина Злате Тодоровски, сопственик на ТВ Кисс...
 8. MARCELLO

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  Стабилен брз интернет, телевизор Smart ( со Аndroid OS или некој друг оперативен систем) или телевизор кој не е Smart со плус купено додатно box уред со Android или на компјутер па се претплатуваш од некој продавач на листа со канали и со помош на соодветна програма/апликација ја пушташ таа...
 9. MARCELLO

  Гурмански списанија

  Списание е супер и во моменти кога не си во можност да користиш интернет. Исто така во списание ќе најде рецепти кој можеби и не ти текнало дека постојат или да ги бараш на интернет.
 10. MARCELLO

  Телма Телевизија

  Не знам што толку ви смета Драган Вучиќ. Да се сложувам дека тие квиз шоуа му се безвезе ама ова на Телма колку толку ќе е гледливо. Ако не ви се допадне има избор завртете со далечинското канал на кај што ќе најдете нешто што вас ќе ви се допадне и решен проблем. Никој со сила не не тера да го...
 11. MARCELLO

  PlayStation 4

  Oбратно сакам. Да играм игри од PS 4 на Android. Гледав постојат некој емулатор апликациии ама не знам како да најдам игри и како воопшто сето тоа функционира. Би сакал да пробам FIFA 19, NBA 2K19 да играм на телевизор со Android OS. Или некој ако знае од каде да симнам игри вакви за Android...
 12. MARCELLO

  Телма Телевизија

  Драган Вучиќ на Телма https://galama.club/2019/08/14/dragan-vuchik-e-kako-machka-vednash-se-preshalta-na-nova-televizija-so-novo-shou/ https://www.tvpaket.com.mk/nema-zima-za-dragan-vucic-od-esen-se-seli-na-telma/
 13. MARCELLO

  PlayStation 4

  Не сум играл никогаш PS 4 но бидејќи имам телевизор со Android OS па ме интересира дали е возможно играње PS 4 игри на Android OS? Дали постои некаков емулатор или нешто слично?
 14. MARCELLO

  Гурмански списанија

  Имаше нешто внатре во списанитето но запакувано не можев да дознаам што е. Би го купил и јас.
 15. MARCELLO

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  И јас имам неограничен интернет. Колку ќе троши IPTV зависи и од квалитетот на тв каналот. Ако е Full HD ќе троши повеќе.
На врв Bottom