KosteM's latest activity

 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  И Костески да дојдеше, пак ќе бараа некое поискусно крило. Немаше да остават со него како втора опција. Гоце е слаб и не е више за јака...
 • KosteM
  KosteM реагираше на објавата на Ron Burgundy во темата EnChroma очила со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  6ка е, провери си ги очите
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Нема ништо конкретно во натписот на екипа, само теоретизираат дека е можно да се заинтересира Вардар. Секој случај, готов е тој...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  А има некој инфо кои ќе бидат новите директори во тимот, од кај ќе дојде раководството?
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Сигурно си има Михајло свој човек. Маневски најверојатно е во добри односи со Лазаров од репрезенатција, овој го викнал, да искористи...
 • KosteM
  KosteM реагираше на објавата на Chronysync во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Јаков Вранковиќ многу веројатно си оди од Динамо Букурешт, одлично би легнал во Вардар. :)
 • KosteM
  KosteM реагираше на објавата на stole_max во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  So takvi igraci od Iran po 30 god nisto ne pravime.Nemanja Zelenovic e sloboden agent,neznam zosto se brkaat kaj igraci koj se pod...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Ова се од корен ќе се менува во клубот изгледа.
 • KosteM
  KosteM реагираше на објавата на shweps во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Вујо си е тренер за екипи од понизок ранг,некаде кај што не се бара никаков успех. Колку и да има направено за Вардар сепак мора да...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  И ја сметам дека ќе биде чекор назад. Ама Алушевски не го донесе Михајло, а Михајло и Вујо се блиски. Така што ако ја менува управата...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Еве го Вујо, почна да се мести. https://www.mkd.mk/sport/rakomet/vujovikj-otkako-kje-si-gi-sredam-problemite-mozhno-e-da-se-vratam-vo-vardar
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  https://sport1.mk/rakomet/domashno-prvenstvo/filip-taleski-potpisha-ednogodishen-dogovor-so-vardar 1590157345 Не е лошо ова. Со оглед на...
 • KosteM
  KosteM реагираше на објавата на Chronysync во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Спротивно на генералното мислење, балканските ракометни тренери се поскапи и од голем дел од шпанските и скандинавските тренери, во...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Јас очекувам изјави за наши сајтови во блиска иднина, како лани имал договор со Михајо да седне на клупата, ама Самсоненко се премислил...
 • KosteM
  KosteM одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Ич не би ме изненадило да дојде одма во Вардар. Прво Вујо е лисец и сам ќе почне медиумски да се промовира и да проба да се намести. А...
На врв Bottom