Recent Content by klosar33

 1. K

  Прашања и одговори

  Дами и Господа, поздрав до Вас не сум сигурен, дали сеуште постои 3 уписен рок на некои од факултетите на УКИМ? Конкретно сум заинтересиран за наставн ахемиј ана ПМФ, ако има некој студент од таму ве молам да ме контактира пп
 2. K

  Вицеви без наслов 2 дел

  мала корекција - Да ом на час или да не ом? На тоа се врти Скопјанката и и вика: - Лиелеееееееееееееееееееееееееее Ако е час по Македонски јазик, оди.
 3. K

  Република Илирида патролира во Македонија?

  http://www.telegraf.mk/aktuelno/hronika/212251-vrie-od-policija-vo-tetovo нешто се случува ама што е кој да каже кога не остана медиум... веста за проектилите врз владата помина како ништо да не било, како деца со петарди да си играле .. незнам до кога планираат да ги игнорираат знаците ...
 4. K

  Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

  не сум сигурен дек прашањео треб ада го поставам овде ( веројатно не ама сепак ), аплицирав на некои огласи од странски фирми ( мислам фирми кои воопшто немаат канцеларија во Македонија). Како и да е , ме интересира дали за странските фирми е проблем да вработат некој кој би можел да ја заврши...
 5. K

  Јапонија

  а дали имате некоја идеја како се стигнува до работа во Јапан ? Мерси
 6. K

  Ваша идеја за бизнис во Македонија

  дали некој од прилика знае како стојат регулативите за рибник и колку горе долу чини ова ? од секогаш ми било привлечна идејата , мислам дека има просперитет во тоа ... + дали може да се користат европски фондови за оваа намена?
 7. K

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  имаше една ретро МКД одеше некако- воз експрес патува носи писма до атина уморно застанува се сеќава некој ?
 8. K

  Посветено на Медиумските идеали ...

  Долго време се прашував како се создаваат идеалите кај еден просечен репрезентативен примерок на популацијата , како одредува што е убаво , што му е потребно , во каква единка треба да се развие , каков ќе биде неговиот однос со останатите и со средината и тн . Од сегашната гледна точка би...
 9. K

  Косово? Ембарго? Сам себе чифшал?

  сега ми стана јасна симболиката на целава збрка ... забранава 100 % се однесуваше на "брашно" тип Кили ...
 10. K

  Косово? Ембарго? Сам себе чифшал?

  ако не сум грешка ова ембарго доаѓа наредниот ден откако Косово и Србија го потпишаа договорот за енергетика и телекомуникации... не сакам да верувам во теории на заговор ама се повеќе мислам дека Косово му прави некоја услуга на Белград ... ако потрае ова малку подолго Србија ќе ги врати своите...
 11. K

  Пливање (помош, прашања, совети, новости)

  имам едно прашање, кеј стил на пливање е најдобар во однос на енергија/брзина ? Благодарам
 12. K

  Веслање

  neznaev kade da go stavam ova prasanje pa ke prasam ovde, znae li nekoj vo Makedonijakade mozi da se nabavi kajak ? BlagoDaram
 13. K

  Транспорт и шпедиција

  do Bosna odi odi okolu 1000 evra ( 1000-1200).. ova na frigo se odnesuva..zatoa pretpostaviv deka ke odi barem do 2000 Ljubljana
 14. K

  Транспорт и шпедиција

  bi trebalo da e nad 2000 evra
 15. K

  Транспорт и шпедиција

  со ова сума тешко дека ќе налеташ на нешто што можи да вади пари... гледај да не испаднат уште толку пари за сервиси , па пак да останеш и без камион и без пари
На врв Bottom