Recent Content by kgdrth

 1. K

  ЕУРО 2020 - Група Д (Англија, Хрватска, Шкотска, Чешка)

  Англичани го раширија фудбалот низ светот, да. Меѓутоа за да напреднат од нивната оригинална тактика(долга топка на еден од двата напаѓачи и тој да спушта за крила.) им требаше 100 години и увезени играчи и тренери од италијанско, германско, шпанско, холандско, португалско, француско првенство...
 2. K

  ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

  Само Начо и Лукас Васкез(како десен бек) заслужија да одат на европско од Реал. Вториот е повреден, а првиот не е повикан од неразјаснети причини.
 3. K

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Зидан според изјавите ќе чека да дознае какви се плановите на клубот за наредната сезона, па ќе одлучи дали останува или заминува. Инаку главниот проблем сезонава, како и претходната беше неефикасноста на крилните играчи. Да имаше барем еден од Винисиус, Родриго, Асенсио со барем 10 гола во Ла...
 4. K

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ако остани истава тројка во средина, а веројатно ќе остани заради финансиската ситуација и приоритет ќе биди засилување во нападот, би требало да добијат многу повеќе минути овие играчи од Кастиља посебно од средината, заедно со Валверде. За Валверде се надевам дека нема излези втор Карвахал и...
 5. K

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Уште овие играчи како Бланко, Гутиерез, Арибас, фали да ги подари Перез на Атлетико и други екипи од Европа, додека плаќа по 50 милиони за бразилски "таленти".
 6. K

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Side effects of rainbow laces.
 7. K

  La Liga Santander 20/21

  Да, ама Лестер имаше среќа што Севиља аматерски промашија два пенали во двомечот.
 8. K

  Останати фудбалски лиги

  Па Валенсија правеше пасиљо кога Реал освое Светско клупско во 2014, исто и Бетис кога освое Барселона Светско клупско првенство во 2015, а не учествуваа во натпреварувањето. Сепак правилото е непишано и може секој како сака да си го сфаќа.
 9. K

  Останати фудбалски лиги

  Барселона први ја прекршија традицијата, тие не направија pasillo во август 2017 во суперкупот кога играа против Реал, а Реал освое Европски Суперкуп против Јунајтед во Скопје една недела претходно. Колку што памтам објасни зошто нема да прават pasillo на прес конференција.
 10. K

  La Liga Santander 20/21

  Барса се затвора откако ќе направи предност, а во одбрана појма нема.
 11. K

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ни прва, ни последна сезона со вакви судиски одлуки кога игра Реал. Ама за ова вчера, крив е само Перез со неговата суперлига. Кога стигна и еден Зидан да бара објаснување од судијата, очигледно е дека нешто смрди.
 12. K

  La Liga Santander 20/21

  Утре за Реал ќе биди се или ништо. Бетис ако ја победат Гранада во понеделник ќе одат на +9 од нив и на +8 од Билбао, и нема да имаат многу шанси за европа кога ќе играат против Реал. А Виљареал игра финале против Јунајтед 3/4 дена после гостувањето во Мадрид и не би требало да играат со прва...
 13. K

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Милитао е играчиште. Без разлика дали за наредна сезона Рамос и Варан ќе остануваат или не, мора да биди во прва 11ка.
 14. K

  Супер лига, да или не?

  Веќе земаат милиони. Некој милион плус не му прави разлика. А вака си добиваат поени кај навивачите.
 15. K

  Супер лига, да или не?

  А да си формираат нов спорт наречен сокер? И така пола навивачи ќе му бидат ретардирани американци, за 2 месеци од формирањето на лигата доминантен назив за спортот ќе биди сокер.
На врв Bottom