Recent Content by K!KI

 1. K!KI

  Фудбалски/трансфер дискусии

  И мене ме чуди што ниедна од големиве екипи не се заинтересира за Ерискен. 20мил во ова време би ги дал одма за ваков играч па ако сака нека фаќа пајажина послем ако не го бива. Ај англиски екипи ќе разберам оти мислам дека нејќе во Англија да игра веќе (на Јунајтед мислам дека им се и...
 2. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  И да натулазираме некој нема да има промени, нас ни фали цела екипа, а не пола играч. Ако не се случи некое чудо да во брзо време никнат некои деца не гледам како би се вратиле на старите патеки. Од овие сегашните што ги викаат деца не бива ништо. Тие чим на 24-25 не напреднале ич, тогаш не...
 3. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Овој реал не е можен. Можам да го замислам облечен во маица Македонија вечна, во уста пенкало, во десна цигарче. Острана 3 билтени, за да споредува коефициенти и нормално телефон со укучен калкулатор. Си рачуна како ќе ја заебе кладилницата, а успат и размислува некоја теорија на заговор.
 4. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Слободно може да кажеме успех за Македонија.
 5. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  На крај ќе искочи пристоен пораз, а реално требаше 15 разлика да изгубиме.
 6. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Цепелини ни праваат, не дупат на наш начин.
 7. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Австрициве се натпреваруваат со брзина на спринтеви, брзина на удари, рушат рекорди. Додека нашите играат кој повеќе ќе ги погоди нозете на голманот.
 8. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Жал ме фаќа за Стоилов кога ќе се пензионира Лазаров. Ќе кине нерви со овие.
 9. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Митревски прима голови ама го гледаш нешто прави, скока, искача. Овој само главата ја врти кога му шутираат. Ич не го можам.
 10. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Едно 10 зицери имаме утнато, додека они едно 10 брзи гола ни дадоа.
 11. K!KI

  Premier League - Season 2019/2020

  Кун да играше во Арсенал или Јунајтед ќе го сметеа за бог. Но поради тоа што игра за Сити нема кој да му ги крева акциите. За мене не можеш да кажеш дека едниот бил подобар од другиот оти и двајцата се најдобри во Пл. Ова ти е исто ко да кажеш Тери беше подобар од Рио. Послем нив следи Ширер...
 12. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Па баш ова што го напишав за горе се однесуваше за нив. Како да напреднат кога дремат на клупа, не изиграле сериозена утакмица со години и од еднаш очекувате да биде Лазаров во репрезентација. Кузмановски не знаел ни англиски, сигурен сум дека ги гледа ко теле таму во германија кога му кажуваат...
 13. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  За да го вратиме ракометот во државата мора да ја оправиме македонската лига. Без квалитетна лига, не ти искачаат квалитетни играчи. Порано имавме силна домашна лига со Металург, Вардар и Пелистер. Освен Лазаров сите играчи ни играа во овие три клуба. Имаше сериозни дерби утакмици каде што и...
 14. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Прв спорт во државава, во Европа сме 20ти, доволно кажува на кое спортско ниво ни е државата. Добро бе што се учи по школиве, секој пето дете тренираше ракомет пред неколку години, а од нив ниеден асален не искочи. Последните добри ракометари што искочија се Манасков, Стојанче и Георгиевски, а...
 15. K!KI

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  На Борко шутирај му само ниски топки, оти не може да се фрли од тоа дебелиот гз.
На врв Bottom